Čo vás najviac zaujalo v júli

Ján Žatko

Voľné miesta na miestnom úrade, tip na kúpanie v biobazéne Borovica Kamenný Mlyn a rozhovor s majiteľmi domu so zelenou strechou v Devínskej Novej Vsi. To sú témy, ktoré vás v júli na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujali. Celkovo si v júli otvorilo blog Týždeň v Devínskej 4 671 reálnych užívateľov. Počet zobrazení blogu za tento mesiac dosiahol 8 773. A čo vás najviac zaujalo na blogu od začiatku roka? Už od februára neohrozene vedie článok o plánovanej výstavbe Pri rybníku podporenej bývalým starostom Milanom Jamborom.

píše: Ján Žatko

Voľné miesta na miestnom úrade

júliNa oficiálnom webe našej mestskej časti boli vyhlásené tri výberové konania na nasledujúce voľné pracovné miesta: referent výstavby a životného prostredia, referent strategického rozvoja a verejného obstarávania a referent Turistickej informačnej kancelárie. Informácia o týchto voľných pracovných miestach sa stala tretím najčítanejším článkom v júli. Doteraz si ho otvorili čitatelia celkom 451-krát.

Kam za vodou: biobazén Borovica Kamenný Mlyn

júliSme uprostred horúceho leta a to je ideálny čas na to vyraziť niekde k vode. Bratislava má našťastie dosť možností ako sa schladiť na kúpalisku, alebo na štrkoviskách. Môžete však skúsiť aj niečo iné. Napríklad biobazén Borovica Kamenný Mlyn. Toto moje odporúčanie sa stalo druhým najčítanejším článkom v júli. Doteraz si ho otvorili čitatelia celkom 566-krát.

Dom so zelenou strechou v DNV – rozhovor s majiteľmi

júliJana Kočvarová sa rozprávala s rodinou Vilhanovou o ich skúsenostiach s bývaním v dome so zelenou strechou v Devínskej Novej Vsi. Tento rozhovor je pokračovaním jej článku Ženy o zelených strechách a skutočne vás veľmi zaujal. Doteraz ste si ho totiž otvorili celkom 959-krát. Stal sa tak suverénne nielen článkom mesiaca júl na blogu Týždeň v Devínskej, ale tretím najčítanejším článkom na tomto blogu v roku 2019. Gratulujem autorke a teším sa na jej ďalšie zaujímavé články.

Zo života pásomníc

Druhý najčítanejší článok od začiatku tohto roku sa týka plánovanej masívnej výstavby v starej časti Devínskej Novej Vsi Pri rybníku. Eva Vargová sa v ňom zamýšľa, aké šance majú obyčajní občania ubrániť sa početným nájazdom developerov  na každú nevyužitú plochu či prieluku v zástavbe našej metskej časti. Doteraz si tento článok otvorili čitatelia celkom 963-krát.

Prvý kostlivec vylieza zo skrine

Najčítanejší článok tohto roku sa tiež týkal výstavby Pri rybníku. Informoval som v ňom, že na stránke enviroportál.sk bol zverejnený zámer vybudovať v DNV v trojuholníku tvorenom Istrijskou ulicou tesne pred viaduktom, potokom Mláka a železničnou traťou obrovský komplex. Žiaľ, medzi dokumentami, ktoré predložil investor v rámci žiadosti o schválenie zámeru je aj súhlas starostu Milana Jambora s uvedenou výstavbou. Doteraz si tento článok otvorili čitatelia celkom 1 656-krát.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *