Devínska Nová Ves od 29. 10. 2018 do 4. 11. 2018

Devínska Nová Ves od 29. 10. 2018
Ján Žatko

Počas uplynulého víkendu boli v Devínskej Novej Vsi dve kvalitné športové podujatia. Skončila sa rekonštrukcia Istrijskej ulice. Komunálne voľby sú už predo dvermi a tak komunikácia kandidátov s voličmi vrcholí. Medzitým sme si zaspomínali na tých čo nás už opustili. Aká teda bola Devínska Nová Ves od 29. 10. 2018? Dozviete sa v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV

Názory kandidátov na starostu na vyhradené parkovacie miesta

Devínska Nová Ves od 29. 10. 2018Bývalý miestny aj mestský poslanec Vladislav Hečko oslovil kandidátov na starostu Devínskej Novej Vsi so žiadosťou o odpoveď na rovnaké otázky. Dnes zverejňujem s jeho súhlasom názor kandidátov na starostu na  platené vyhradené parkovacie miesta. Odpovede sú zoradené v abecednom poradí.

Pamätník slovanského pohrebiska v Devínskej

Devínska Nová Ves od 29. 10. 2018

Určite nie každý obyvateľ Devínskej Novej Vsi vie, že na území našej mestskej pulzoval čulý život už na počiatku existencie Slovanov na našom území. Jedným z dôkazov významného osídlenia tohto územia v ranom stredoveku je aj nález veľkého slovanského pohrebiska v katastri Devínskej Novej Vsi. Od nedele toto miesto jednoducho nájdete, pretože na ňom pribudol nový pamätník.

Prečo nič nerozdávam ani nevarím

Devínska Nová Ves od 29. 10. 2018Kandidát na starostu Denis Ružovič vysvetľuje, prečo nič nerozdáva, nevarí guláš, ani nečapuje pivo. Je presvedčený o tom, že tieto praktiky už nepatria do 21. storočia.

Diskusia s kandidátmi na starostu predsa len bude

Devínska Nová Ves od 29. 10. 2018Napriek nezáujmu vedenia mestskej časti diskusia so všetkými kandidátmi na starostu predsa len bude. Kedy a kde? V stredu 7. novembra o 19:00 v Istra Centre.

Premiéra extraligy v Devínskej

Devínska Nová Ves od 29. 10. 2018Po minuloročnom postupe do stolnotenisovej extraligy sa v Devínskej Novej Vsi odohral prvý domáci extraligový zápas. Domáci STK Devínska Nová Ves v ňom v budove ZŠ I. Bukovčana 3 privítali stolných tenistov z Michaloviec. Vo veľmi dramatickom zápase extraligy naši hráči nakoniec podľahli  Michalovciam 2 : 6. . Sobotňajší zápas proti Vranovu nad Topľou  skončil tak isto prehrou. Domáca premiéra sa teda bohužiaľ príliš nevydarila a tak si na prvé domáce víťazstvo v stolnotenisovej extralige musíme ešte počkať.

Devínska Nová Ves pred zásadnou voľbou

Devínska Nová Ves od 29. 10. 2018Devínska Nová Ves stojí pred zásadnou voľbou. V komunálnych voľbách sa rozhodne, či sa bude pokračovať v doterajšom direktívnom spôsobe riadenia mestskej časti, keď sú poslanci a odborné komisie starostovi iba na obtiaž a keď sa s obyvateľmi zásadne nediskutuje o ničom. Alebo sa voliči rozhodnú pre spoluprácu a vzájomnú diskusiu. Kandidáti na poslancov za koalíciu KDH, OĽaNO ponúkajú tú druhú možnosť.

Večer boxu 2 v Devínskej

Devínska Nová Ves od 29. 10. 2018Ostatnú sobotu žila Devínska Nová Ves športom. Dopoludnia stolní tenisti absolvovali svoj druhý domáci extraligový zápas s Vranovom nad Topľou a podvečer telocvičňa na ZŠ P. Horova doslova praskala vo švíkoch. Viac ako 700 ľudí sa prišlo pozrieť na galapredstavenie boxerského športu pod názvom Večer boxu 2. A veru, bolo sa na čo pozerať.

Vzdelanie a prax v riadení kandidátov na starostu

Devínska Nová Ves od 29. 10. 2018Bývalý miestny aj mestský poslanec Vladislav Hečko oslovil štyroch kandidátov na starostu Devínskej Novej Vsi so žiadosťou o odpoveď na rovnaké otázky. Dnes zverejňujem so súhlasom Vladislava Hečka odpoveď kandidátov na starostu na  otázku na ich vzdelanie a prax v riadení. Odpovede sú zoradené v abecednom poradí.

Dušičky

Devínska Nová Ves od 29. 10. 2018Máme za sebou Dušičky, alebo oficiálne Pamiatku zosnulých. Je to tradičný slovenský sviatok, kedy sa národ slovenský vydáva na cesty. Tentoraz nie za zábavou, nie za poznávaním nových miest, nie za relaxom, ale za spomínaním. Dušičky sú zvláštnym sviatkom. Neľutujeme prejsť stovky kilometrov iba kvôli tomu, aby sme navštívili hroby našich blízkych.  Po tieto dni viac ako inokedy myslíme aj na to, aké sú skutočné hodnoty života.

Kandidáti na starostu chcú férovú súťaž

Devínska Nová Ves od 29. 10. 201831. októbra 2018 som informoval verejnosť v Devínskej Novej Vsi, že diskusia s kandidátmi na starostu predsa len bude. Všetci piati kandidáti na starostu Devínskej Novej Vsi prisľúbili na diskusii účasť. Dnes pripájam podrobnosti k tejto netrpezlivo očakávanej akcii.

Kandidáti na poslanca za KDH a OĽaNO

Devínska Nová Ves od 29. 10. 2018Devínska Nová Ves stojí pred zásadnou voľbou. V sobotu 10. novembra 2018 sa uskutočnia komunálne voľby. Predstavujem vám náš tím kandidátov na poslancov, ktorý je rozhodnutý priniesť Devínskej radikálnu pozitívnu zmenu. Tú zmenu ponúkame preto, lebo vidíme, že samospráva v Devínskej nefunguje v prospech jej občanov. Kandidujeme spoločne v koalícii KDH, OĽaNO.

Lídri KDH a OĽaNO podporujú svojich kandidátov v DNV

Devínska Nová Ves od 29. 10. 2018Komunálne voľby sú úplne iné ako voľby parlamentné. V obecných a miestnych zastupiteľstvách poslanci väčšinou nerozhodujú podľa svojej politickej príslušnosti, ale podľa toho, aké konkrétne problémy ich susedov trápia. Aj preto nie je v komunálnych voľbách až taká dôležitá stranícka príslušnosť kandidáta. Napriek tomu je veľmi dôležité, či sa lídri politických strán vedia otvorene postaviť za svojich kandidátov. Veronika Remišová a Alojz Hlina to urobili.

Magazín DTV nás 31. 10. 2018 informoval

Festival slobody 2018: Slobodu a odvahu pripomenú filmy, diskusie aj výstavy

Ústav pamäti národa pripravuje ôsmy ročník Festivalu slobody, ktorý v dňoch od 5. do 10. novembra 2018 prinesie zaujímavé dokumentárne aj hrané filmy, výstavy, divadelné predstavenia či diskusie. Vďaka spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom sa bude na Cyklomoste slobody v Devínskej Novej Vsi 17. novembra opäť konať podujatie Víkend zatvorených hraníc, ktoré pripomenie totalitný režim na hraniciach aj obete Železnej opony. Informuje portál postoj.sk.

Predvolebná beseda s kandidátmi na starostu Devínskej Novej Vsi

TV Bratislava uviedla predvolebnú besedu s kandidátmi na starostu Devínskej Novej Vsi.

Žena náhle vyšla pred idúci vlak, rušňovodič zatiahol rýchlobrzdu, ale zrážke nezabránil

Spravodajský portál webnoviny.sk informoval, že po zrážke s vlakom medzi železničnou stanicou Bratislava – Devínska Nová Ves a železničnou stanicou Bratislava – Lamač prišla o život mladá 23-ročná žena.

Devínska Nová Ves očakáva

V sobotu budú na celom Slovensku komunálne voľby. Ešte predtým v stredu sa uskutoční v Istra Centre diskusia s kandidátmi na starostu Devínskej Novej Vsi. Vo štvrtok v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku vernisáž Fotofóra. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 710 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

A asi pre Vás nie je tajomstvom, že kandidujem v komunálnych voľbách na poslanca spoločne so svojim tímom. Ak sa rozhodnete zakrúžkovať vo voľbách mňa a mojich spolukandidátov, rozhodne neurobíte chybu. Podrobnejšie informácie o mojej kandidatúre nájdete na stránke janzatko.sk.

Prajem Vám príjemný týždeň

Ján Žatko

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *