Premiéra extraligy v Devínskej

premiéra
Ján Žatko

Minulý piatok zažili devínskonovoveskí stolní tenisti zvláštny deň. Po minuloročnom postupe do stolnotenisovej extraligy sa v Devínskej Novej Vsi odohral prvý domáci extraligový zápas. Domáci STK Devínska Nová Ves v ňom v budove ZŠ I. Bukovčana 3 privítali stolných tenistov z Michaloviec. Vo veľmi dramatickom zápase extraligy naši hráči nakoniec podľahli  Michalovciam 2 : 6. Priebeh zápasu ale naozaj nebol taký jednoznačný, ako to z výsledku vyplýva. Sobotňajší zápas proti Vranovu nad Topľou  skončil tak isto prehrou. Domáca premiéra sa teda bohužiaľ príliš nevydarila a tak si na prvé domáce víťazstvo v stolnotenisovej extralige musíme ešte počkať.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV

V ďalšej časti článku uvádzam text a fotografie z FB stránky STK Devínska Nová Ves.

STK Devínska Nová Ves : Michalovce 2 : 6

Premiéra tenisovej extraligy u nás doma nevyšla nášmu áčku podľa predstáv. Napriek sľubnému začiatku, kedy Jakub Takáč vyhral hladko prvý zápas 3 : 0 a Slavo Král na druhom stole viedol už 2 : 0 na sety, to naši chalani nedokázali dotiahnuť do zdarného konca. Slavo nakoniec po päťsetovej dráme prehral a bolo vyrovnané. Potom sa to už začalo valiť. Peťo Konrád prehral v koncovke štvrtý set a celkovo 1 : 3. Slavo Král až nečakane hladko prehral svoj druhý zápas 0 : 3 a Jakub Takáč napriek dokopy siedmim mečbalom prehral v koncovke aj štvrtý aj piaty set a zrazu bolo 4 : 1 z pohľadu hostí.

premiéra
Hruška : Takáč 3 : 2.

Iskierku nádeje ešte vykresal Peťo Konrád, ktorý hravo zvíťazil 3 : 0 na sety a po dvoch kolách bolo teda 2 : 4 z pohľadu DNV. Na posledné kolo nastúpili Slavo Král a Peťo Konrád. Slavo v koncovke piateho setu opäť ťahal za kratší koniec a bolo 2 : 5. Zároveň so Slavom bojoval na druhom stole Peťo, ale koncovky opäť patrili hosťujúcemu hráčovi. Peťo prehral 1 : 3 na sety a zaknihoval tak prvý domáci extraligový zápas. Celková prehra 2 : 6 veľmi mrzí, keďže priebeh zápasu vôbec nevyznel tak jednoznačne.

premiéra
Hruška : Konrád 3 : 1.

Napriek prehre o štyri zápasy naši chalani v súčte loptičiek uhrali o jednu jedinú víťaznú loptičku menej (303 : 304), čo perfektne ukazuje aký vyrovnaný zápas to napriek vysokej prehre bol. Hostí z Michaloviec ale treba pochváliť za snahu bojovať o každú loptičku a nevzdávať sa ani za na pohľad prehratého stavu. Na záver by som sa chcel v mene celého klubu STK DNV poďakovať divákom, ktorý prišli naozaj v hojnom počte a ukázali, že aj v Devínskej vieme zaplniť halu do posledného voľného miesta. Až tak, že niektorí diváci boli nútení na chodbe sledovať zápasy spoza dverí. Ďakujeme za podporu a tešíme sa na zvyšné zápasy.

premiéra
Diváci, ktorí sa nezmestili do hracej sály.

STK Devínska Nová Ves : Vranov nad Topľou 4 : 6

V druhom domácom zápase extraligy sme privítali ďalších súperov z východu. Zavítali k nám minuloroční „zemiakoví“ medailisti z Vranova. Zápas sa hneď od začiatku nevyvíjal dobre. Slavo Král prehral až príliš hladko svoj prvý zápas proti Samuelovi Fečovi a Peťo Konrád opäť raz nestačil v piatom sete na Petra Tušima. Jakub Takáč nakoniec pozdvihol morálku družstva vynikajúcim víťazstvom 3 : 0 nad slovenskou dvadsiatkou Danielom Oráčom.
premiéra
Oráč : Takáč 0 : 3.
Hneď v úvode druhého kola Peťo Konrád vyrovnal po sústredenom a takticky dokonalom výkone, keď Feča rozobral 3 : 0. Slavo vo svojom druhom zápase nestačil na málo chybujúceho Oráča, ale Jakub znovu vyrovnal výborným výkonom proti „sendviču“ na Tušimovom backhande. Po dvoch kolách bolo stále vyrovnané 3 : 3. V treťom kole Peťo Konrád podľahol Oráčovi, ale Jakub Takáč znovu famóznym výkonom vyrovnal a na diaľku poslal zápas do štvorhry. Slavo Král medzitým začal zápas o piaty bod a teda psychickú výhodu do štvorhry. V prvom sete mu Tušim ušiel hneď na začiatku a Slavo musel doťahovať zo stavu 2 . 9. Nakoniec prvý set prehral 10 : 12. V druhom a treťom sete pokračoval v nasadenom tempe z koncovky prvého setu a zaskočeného Peťa Tušima zdolal pomerne hladko 11 : 5 a 11 : 6. Do štvrtého setu sa ale súper vrátil s obnoveným elánom a začal viac využívať materiál na backhande, ktorým si pripravoval forehandové winnery. V piatom sete Slavo od začiatku ťahal za kratší koniec a na svete bola ďalšia prehra 2 : 3.
premiéra
Tušim : Král 2 : 3.
Do štvorhry teda nastúpili s bodovou istotou hostia. Prvé dva sety sa v koncovke priklonili na stranu hostí, ale v treťom sete Kubo s Peťom ešte vykresali iskierku nádeje na bodový zisk. Hostia si však už nenechali ujsť výborne rozohranú štvorhru a dotiahli ju do víťazného záveru. Celkovo teda prvá štvorhra v extralige a smutná prehra 4 : 6. Naši chalani si zatiaľ vyberajú nováčikovskú daň, keďže v doterajšom priebehu súťaže ešte nedokázali ani raz vyhrať piaty set. Dúfame, že v budúcich zápasoch už zlomia nelichotivú bilanciu päťsetových zápasov, ktorá je zatiaľ na smutnom skóre 0 : 7. Opäť chceme poďakovať divákom za podporu a dúfame, že na ďalší domáci zápas, ktorý bude 30. novembra proti Valči si znovu nájdu chvíľu na podporenie áčkarov.