Ako starosta ruinoval Denovu

ruinoval
Denis Ružovič

Dlhšie mi trvalo, než som na to prišiel, ale prišiel som na to. Tri a pol roka som pravidelne viedol debaty som starostom o tom, ako Denova nefunguje. Poväčšinou odpovedal, že to je vina mäkkého pána Melkusa a jeho neschopnosť urobiť si tam poriadok. Zvyšok to bolo o tom, že je málo peňazí. Na moje „tak im pridajme“ bola odpoveď, že nie je treba. Pritom náš starosta Denovu cielene roky ruinoval.

píše: Denis Ružovič
autor kandiduje za starostu DNV    

Čudné ceny za rekonštrukčné práce

Jedným zo signálov bolo to, že mestská časť v rámci výstavby betónového ihriska na Charkovskej nechala urobiť rekonštrukciu plota za 39 650 €!!! Neskôr v škôlke, okolo ktorej pravidelne chodím, urobili novú stenu. Vymenili starý sklobetón za siporex. Pri cene 3 699 € za 12 m² siporexovej steny som skoro odpadol.

Ten istý dodávateľ

Na moje prekvapenie mali obe akcie spoločného dodávateľa. Firmu menovať nebudem, pozrite si ju na webe mestskej časti, faktúra je tam zverejnená. V rámci členstva v komisii dopravy, výstavby a životného prostredia som požiadal o nahliadnutie na konkrétne zákazky od vyššie nemenovanej firmy. Chcel som vidieť detail objednávok, výkazy – výmery, preberacie protokoly, zápisnice z výberových konaní. Sám starosta osobne mi prišiel povedať, že mi nič nedá ani neukáže. Keď som viackrát po sebe vyslovil meno firmy, až ho zo stoličky dvíhalo.

ruinoval
„Park“ na Charkovskej.

Transparentnosť v podaní starostu

Takže toľko k transparentnosti starostu. Vidím to na preverenie všetkých obstarávaní urobených počas pôsobenia aktuálneho starostu a myslím si, že na konci podám nejedno trestné oznámenie.

Treba sfunkčniť Denovu

Keď budeme mať funkčnú Denovu obsadenú odborníkmi, veci budú urobené kvalitne, určite lacnejšie a rýchlejšie. A pri probléme bude reklamácia vybavená ihneď. Čím nefunkčnejšia Denova, tým viac treba obstarávať. Čím viac obstarávania, tým viac priestoru na klientelizmus a korupciu.

Náš starosta na to prišiel a preto Denovu cielene roky ruinoval.

ruinoval
Zberný dvor Denovy.

 

 

Jeden komentár k “Ako starosta ruinoval Denovu”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *