Devínska Nová Ves od 25. 6. 2018 do 1. 7. 2018

Devínska Nová Ves od 18. 6. 2018
Ján Žatko

Milí čitatelia, prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 25. 6. 2018 do 1. 7. 2018.  V tomto newsletteri nájdete súhrn článkov, ktoré boli uverejnené na blogu Týždeň v Devínskej v uplynulom týždni. Dozviete sa napríklad o tom, že na začiatku júla sa nedostanete do Dúbravky cez železničný viadukt, že v Devínskej Novej Vsi sa začína masívna rekonštrukcia ciest, že aj v Devínskej možno občas natrafiť na mladých ľudí podgurážených alkoholom a dozviete sa aj o tom, ktorý článok na blogu Týždeň v Devínskej čitateľov najviac zaujal v júni. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV a prehľad príspevkoch v iných médiách o DNV. Na záver sa dozviete o udalostiach, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Podarí sa poslancom prekročiť svoj vlastný tieň?

Devínska Nová Ves od 18. 6. 2018V stredu 27. júna sa konalo predposledné riadne rokovanie miestneho zastupiteľstva DNV v tomto volebnom období. Na májovom rokovaní poslanci schválili uznesenie, ktorým žiadali starostu aby informoval poslancov, komisie a občanov o investičných akciách mestskej časti. Starosta toto uznesenie nepodpísal. Ján Žatko sa v tomto článku písanom ešte pred rokovaním júnového zastupiteľstva pýta, či sa poslancom podarí prekročiť svoj vlastný tieň a prelomiť starostove veto.

Aj v Devínskej možno občas naraziť na alkoholom potúžených tínedžerov

Devínska Nová Ves od 18. 6. 2018Miroslav Antal píše o tom, že aj v Devínskej Novej Vsi možno často stretnúť alkoholom podgurážených mladých ľudí. Upozorňuje na to, že po novele zákona budú môcť dať policajti „fúkať“ aj maloletým a mladistvým, ak majú podozrenie, že požili alkohol.

Dopravné obmedzenia v smere do Dúbravky

Devínska Nová Ves od 18. 6. 2018

Informácia o tom, že od 2. júla 2018 do 11. júla 2018 bude kvôli oprave mostného objektu železničného nadjazdu úplne uzavretá Agátová ulica v Dúbravke a kvôli tomu počas tejto uzávierky presmerovaná aj MHD.

Začína sa oprava ciest v Devínskej

Devínska Nová Ves od 18. 6. 2018

Začína sa oprava ciest v Devínskej. Prvý júlový pondelok sa začne s opravou cestného privádzača, bude sa pokračovať opravou križovatky pred železničnou stanicou, prejde sa na Opletalovu ulicu a práce sa ukončia na Istrijskej ulici.

Príjemné prázdniny, príjemné dovolenky

Devínska Nová Ves od 18. 6. 2018Ján Žatko praje čitateľom blogu Týždeň v Devínskej príjemne strávené prázdniny a dovolenky a spomína v tomto článku aké sú možnosti v Devínskej Novej Vsi umiestniť deti do zaujímavých prázdninových táborov.

Článok mesiaca jún na blogu Týždeň v Devínskej

Devínska Nová Ves od 18. 6. 2018Počet čitateľov blogu Týždeň v Devínskej aj v júni presiahol 4,5 tisíc. Celkovo si počas júna otvorilo blog Týždeň v Devínskej 4 614 reálnych užívateľov, čo je doterajší mesačný rekord. Počet zobrazení stránky za tento mesiac dosiahol 11 207. Denne si blog Týždeň v Devínskej priemerne pozrie 250 čitateľov. A aký bol článok mesiaca jún na blogu? Tipnite si.

Magazín DTV nás 27. 6. 2018 informoval

Policajti objasnili ďalšie prípady podvodov na senioroch z Dúbravky a D. Novej Vsi

Bratislavský kuriér informuje o tom, že policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie zo zločinu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva trom osobám z Banskobystrického kraja. Obvinení mali podľa doterajšieho vyšetrovania v priebehu januára a februára telefonicky kontaktovať osoby vyššieho veku bývajúce v Dúbravke a v Devínskej Novej Vsi a podvodne ich pripraviť v dvoch prípadoch o 3 127 eur, a v jednom prípade dokonca o 8 176 eur.

Dobrodružstvo s veľrybou

Historik Pavel Dvořák píše na blogu denníka SME o tom, ko sa našiel stavec veľryby na Sandbergu a ako je to možné.

Opravy ciest v meste nekončia

Denník SME píše o pokračovaní opráv ciest v Bratislave a okrem iného spomína aj začiatok opravy privádzača do Devínskej Novej Vsi.

Rozkopaná Bratislava: Opravia privádzač do Devínskej Novej Vsi aj dlažbu v centre mesta

O začiatku opravy privádzača do Devínskej Novej Vsi píše aj spravodajský portál Bratislava24.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

Začali sa letné prázdniny. Bratislavské cesty sa trochu vyprázdnia, na druhej strane ďalej pokračujú ich masívne opravy. Začínajú sa opravovať aj cesty v Devínskej a preto budeme musieť v najbližších týždňoch pretrpieť určité dopravné obmedzenia. Ale aj počas leta sa v Devínskej Novej Vsi uskutoční séria zaujímavých kultúrnych podujatí. Postará sa o to ako vždy Istra Centrum. V nedeľu napríklad môžete vziať svoje deti na divadelné predstavenie O kráľovi Jonášovi. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 358 fanúšikov. Pozvite aj svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *