Devínska Nová Ves od 25. 10. 2021

Ján Žatko

Máme tu obdobie šarkanov. Ako rozhodli poslanci o zmluve na rekonštrukciu Klubu dôchodcov. Ktoré články vás zaujali. Problémy pána starostu. Vydarená premiéra Činoherného klubu. Proxenta zmenila projekt Pod Srdcom. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Poslanci schválili odklad dokončenia rekonštrukcie Klubu dôchodcov

Mimoriadne miestne zastupiteľstvo, ktoré sa konalo v piatok 22. októbra 2021 ráno, bolo mimoriadne krátke. Zatiaľ najkratšie zastupiteľstvo, ktorého som sa zúčastnil. Za 9 a pol minúty bolo po všetkom. Na programe bol iba jediný bod a to „Návrh na schválenie Dodatku č. l k Zmluve o spolupráci č. MAGSP2000031 zo dňa 02.11.2020 na predÍženie termínu ukončenia rekonštrukcie budovy klubu dôchodcov v mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves.“ Ľudskou rečou to znamená odklad dokončenia rekonštrukcie budovy Klubu dôchodcov až do 3. októbra 2022.

Dostavba ZŠ I. Bukovčana, mestský poslanec Rastislav Tešovič a Kocúrkovo v Devínskej

Dostavba ZŚ I. Bukovčana sa odkladá a cena sa zvyšuje. Mestský poslanec Rastislav Tešovič. Kocúrkovo v Devínskej. To sú témy, ktoré vás najviac zaujali v auguste a septembri na blogu Týždeň v Devínskej. Najčítanejšie články od začiatku roku zostávajú nezmenené. Matej Nagy píše o tragédii na koľajniciach, Vladimír Kočvara o stanoviskách stavebnej komisie a ja o opätovne stratenom poslancovi Zoroslavovi Smolinskom. Mimochodom, medzitým sa vzdal poslaneckej funkcie.

Žiadne pravidlá pre nášho pána starostu zjavne nejestvujú

Žiadne pravidlá pre nášho pána starostu zjavne nejestvujú. Potom, čo zvolal zasadnutie miestneho zastupiteľstva 20. 5. 2021 v rozpore so zákonom o obecnom zriadení, potom, čo do dnešného dňa odmieta zverejniť zápisnicu z tohto zastupiteľstva, potom, čo na miestnom zastupiteľstve 23.  6. 2021 dal poslancom schváliť všeobecne záväzné nariadenia, ktoré im vôbec nepredložil, sa pán starosta opäť raz predviedol. Zorganizoval galavečer pri príležitosti odovzdávania ocenení Devínskonovoveská holubica, na ktorý neumožnil prístup obyčajným Devínskonovovešťanom. Mimochodom, svojim voličom. Na dôvažok pritom porušil platný rokovací poriadok miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves.

Hra „Srdečne vás vítame“ mala veľký úspech

V sobotu 16. 10. 2021 sa veľká sála Istra Centra otriasala salvami smiechu. Činoherný klub tu uviedol pri príležitosti 10. výročia založenia dlho očakávanú premiéru autorskej divadelnej hry „Srdečne vás vítame“. Preplnená sála ocenila výkon hercov a herečiek dlhotrvajúcim standing ovation. Druhá premiéra sa uskutočnila v sobotu 30. 11. 2021 v Štúdiu L + S.

Fotografia týždňa

Začalo obdobie šarkanov. Foto: Lucia Žatko.

Magazín DTV nás informoval o

Kreslo DTV

V Kresle DTV privítala moderátorka Lucia Stankovská filozofa, teológa, šachového majstra, lektora kritického myslenia a spisovateľa Jána Markoša.

Napísali o nás

Budaj chce na Devínskej Kobyle viac chrániť uchaňu, rešetliak či smldník

V Bratislavskom kraji by mohla vzniknúť prírodná rezervácia Devínska Kobyla. Stať by sa tak mala súčasťou národnej prírodnej rezervácie Devínska Kobyla, ktorá by mala po jej vyhlásení zaniknúť. V súčasnosti platí na území druhý a štvrtý stupeň ochrany. Vyhlásením prírodnej rezervácie Devínska Kobyla by podľa MŽP malo dôjsť k zvýšeniu stupňa ochrany vymedzením zóny A s piatym stupňom ochrany.  Napísal trend.sk.

Cestujúci pripravte sa na zmeny! V Bratislave sa mení označenie trolejbusov

V bratislavskej MHD už nebudú od novembra trolejbusy označené trojciferným číslom. K zmene dochádza po 40 rokoch. Linka 212 sa prečísluje na linku 42, 211 na 45, 210 na 40, 209 na 49, 208 na 48, 207 na 47, 205 na 60, 204 na 64, 203 na 44, 202 na 72 a linku 201 prečíslujú na linku 71. Zároveň sa menia názvy niektorých zastávok. Zastávka ČOV Devínska Nová Ves zmení názov na Napájiská, Partizánska na Svoradova, Panorama City na Landererova, Technopol na Kutlíkova, OC Dubrawa na Pri Hrubej lúke a Pri kaplnke na Bystrické sady. Informuje web netky.sk.

Proxenta odhalila novú podobu projektu Pod Srdcom, upravený je aj projekt Altum

Spoločnosť Proxenta už niekoľko rokov pripravuje v Devínskej Novej Vsi zámer, oficiálne nazvaný Pod Srdcom. Investor pokročil s prípravou projektu aj v rokovaniach s mestskou časťou či miestnou verejnosťou. Obyvatelia namietali podlažnosť, vznik pivárne a žiadali doplnenie vybavenosti – napríklad materskej školy. Keďže sa chce Proxenta vyhnúť ďalším odvolaniam, rozhodla sa časť pripomienok do návrhu zakomponovať.

Devínska Nová Ves očakáva

Vo štvrtok môžete navštíviť novo otvorený Kaufland medzi Hornbachom a Metrom a v ten istý deň sa v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku uskutoční vernisáž výstavy Fotofórum. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 231 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *