Devínska Nová Ves od 24. 12. 2018 do 30. 12. 2018

24. 12. 2018
Ján Žatko

Máme za sebou sviatky lásky, pokoja a rodinnej pohody. Verím, že Ježiško bol ku každému štedrý a našli ste si pod stromčekom to, čo ste si želali. S počasím to bolo trochu horšie. Po snehu ani chýru ani slychu, korčuľovať sa dalo iba pred obchodnými centrami a nie na rybníku. Čo sa ešte počas sviatkov udialo v Devínskej? Dozviete sa v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko
poslanec miestneho zastupiteľstva DNV

Štedrovečerná tradícia v Devínskej Novej Vsi

24. 12. 2018Štedrovečerná večera sa na Slovensku spája s rôznymi zvykmi a tradíciami. Prečítajte si, aké tradície sa zachovávali v minulosti v Devínskej Novej Vsi. Zachytila ich Zita Škovierová vo  vlastivednej monografii Devínska Nová Ves, ktorú zostavil Viliam Pokorný a kolektív a vydala ju mestská časť Devínska Nová Ves v roku 1995.

Sviatok Božieho narodenia v Devínskej Novej Vsi

24. 12. 2018Božie narodenie, 25. december, je dňom narodenia Ježiša Krista.  Tento deň je tradične najväčší vianočný sviatok. V minulosti sa v domácnosti vykonávali iba drobné práce, lebo ináč by to znamenalo nešťastie. Tieto tradície sa zachovávali aj v Devínskej Novej Vsi. Zachytila ich Zita Škovierová vo  vlastivednej monografii Devínska Nová Ves, ktorú zostavil Viliam Pokorný a kolektív a vydala ju mestská časť Devínska Nová Ves v roku 1995.

Rozpočet Devínskej na rok 2019 schválený

24. 12. 2018Najdôležitejším bodom rokovania miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves 13. decembra 2018 bol rozpočet mestskej časti na roky 2019 až 2021. Rozpočet na všetky tri roky bol navrhnutý ako vyrovnaný. Návrhy rozpočtov na roky 2020 a 2021 sú iba orientačné a miestne zastupiteľstvo ich vzalo na vedomie. Rozpočet na rok 2019 miestne zastupiteľstvo jednohlasne schválilo.

Pozvánka na silvestrovský výstup na Kobylu

24. 12. 2018Máte už program na silvestrovský deň? Ak nie, mám pre vás dobrý tip. Pridajte sa k nadšencom, ktorí organizujú tradičný výstup Novovešťanov na Devínsku Kobylu. Predpoveď počasia je priaznivá. Na Silvestra má byť u nás prevažne oblačno, najvyššia teplota 5º C. Treba sa však pripraviť na nepríjemný vietor. Odchádza sa o 9:30 spred budovy Istra Centra na Hradištnej 43.

Sfušovaná robota: Pozor pri parkovaní v Devínskej Novej Vsi

Bratislavské noviny informujú o tom, že obyvatelia Devínskej Novej Vsi nie sú spokojní so stavom, v akom zostalo ich parkovisko po dokončení prác po výmene kurenárskych trubiek.

FOTO: Takéto pestrofarebné nebeské divadlo sa včera odohrávalo nad Bratislavou

Možno ste si aj vy včera všimli nad Bratislavou zaujímavo zafarbenú oblohu približne v čase západu slnka. Jednej z obyvateliek Devínskej Novej Vsi sa podarilo urobiť záber, na ktorom vidno pás pripomínajúci akýsi dúhový záves. Uverejnili Bratislavské noviny.

FOTO: Devínska Nová Ves je krásna časť hlavného mesta. Dokazujú to fotky od jej obyvateľov

Na Facebookovej skupine Devínska Nová Ves pribudlo od domácich obyvateľov niekoľko fotografií Devínskej Novej Vsi. Cieľom fotografií bolo ukázať to najlepšie, čo mestská štvrť a jej okolie ponúka. Všimol si spravodajský portál bratislavaden.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Je pred nami posledný deň v roku. Môžete ho stráviť aj príjemnou prechádzkou na Devínsku Kobylu. O polnoci nás čaká a neminie ohlušujúca kanonáda. V Bratislave síce platí už tretí rok celoročne zákaz používať zábavnú pyrotechniku, týka sa to aj Silvestra. Za ich použitie vám hrozí pokuta až do 500 eur. Zdá sa však, že Bratislavčania si z toho nič nerobia. A hneď po Silvestri na nás čaká prvý deň nového roka 2019. Prajem Vám všetkým, aby bol tento nový rok pre vás všetkých rokom zdravia, šťastia, úspechov a vzájomnej lásky.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 788 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň a ešte raz veľa šťastia v novom roku 2019

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *