Čakám na osemstého fanúšika

fanúšika
Ján Žatko

K dnešnému dňu má facebooková stránka blogu Týždeň v Devínskej 789 fanúšikov. S príchodom Nového roku sa tak ako vo väčšine slovenských domácností aj u nás bude otvárať šampanské a budeme si pripíjať na šťastný Nový rok 2019. Jedno šampanské si však určite ušetrím, pretože možno už v prvých dňoch roku 2019 budem vítať jubilejného osemstého fanúšika facebookovej stránky blogu Týždeň v Devínskej. Ako sa stalo už tradíciou, darujem mu fľašu šumivého vína.

píše: Ján Žatko
poslanec miestneho zastupiteľstva DNV

Sedemstý fanúšik Juraj Strempek

Presne pred dvomi mesiacmi, 31. októbra 2018, sa stal jubilejným sedemstým fanúšikom facebookovej stránky Týždeň v Devínskej obyvateľ Devínskej Novej Vsi Juraj Strempek. Vtipné na tom je to, že Juraja Strempeka veľmi dobre poznám. Veď s ním už roky spolupracujem vo výbore Miestneho odboru Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi. O to väčšie bolo jeho prekvapenie, keď som za ním na výbore Matice slovenskej prišiel so šampanským a slávnostne som ho privítal ako nového fanúšika.

fanúšika
Juraj Strempek so šampanským medzi členkami výboru Matice slovenskej v DNV.

Pamätník slovanského pohrebiska v Devínskej

Juraja inšpiroval k tomu aby lajkol stránku Týždeň v Devínskej článok Pamätník slovanského pohrebiska v Devínskej. V tomto článku som písal o slávnostnom odhalení pamätníka slovanského pohrebiska z obdobia počiatku osídlenia nášho územia Slovanmi. Pamätník vytvoril akademický sochár Tomáš Polonský a bol osadený popri ceste do Devínskeho Jazera. Dielo financovala mestská časť Devínska Nová Ves a iniciátorom osadenia pamätníka bol práve Juraj Strempek.

fanúšika
Odhalenie pamätníka slovanského pohrebiska.

Festival slovenskej národnej piesne

Juraj Strempek pracuje ako vedúci ekonomického oddelenia Miestneho úradu Devínska Nová Ves. Okrem toho je už siedmy rok predsedom Miestneho odboru Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi, jedného z najväčších a najaktívnejších odborov Matice slovenskej v Bratislavskom kraji. Už tradičnými akciami, ktoré miestni matičiari a matičiarky pod jeho vedením pripravujú pre svojich spoluobčanov, je Festival slovenskej národnej piesne a Matičný guláš pri príležitosti Dňa ústavy. Tohtoročný jubilejný 25. ročník Festivalu slovenskej národnej piesne sa naozaj vydaril. Medzi ďalšími skvelými interpretmi bol hviezdou večera určite operný spevák Miroslav Dvorský.

fanúšika
Miroslav Dvorský na Festivale slovenskej národnej piesne.

Matičný guláš

Veľmi vydarenou akciou bol opäť aj matičný guláš, na čom mali zásluhu hlavne vynikajúce kuchárky. Aj napriek veľkej konkurencii ďalších kuchárskych tímov, ktorí sa snažili pripraviť čo najchutnejšie jedlo v rámci akcie Devínskonovoveská kotlina, matičný guláš šiel ako obyčajne na dračku.

fanúšika
Matičný guláš.

Pozvánka na ples matičiarov

Najbližšou akciou devínskonovoveských matičiarov je už 26. reprezentačný ples matičiarov. Matičiari už tradične týmto plesom otvárajú plesovú sezónu v Devínskej Novej Vsi. Ples bude 12. januára 2019 v Istra Centre. Hrať bude skupina BeHappy a vstupné je 25 eur na osobu. V cene vstupného je zahrnutá aj večera a drobné občerstvenie. Všetci záujemci o dobrú zábavu sú na plese vítaní. Bližšie informácie o plese nájdete tu.

fanúšika
Skupina BeHappy na plese matičiarov pred rokom.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *