Devínska Nová Ves od 23. 4. 2018 do 29. 4. 2018

Devínska Nová Ves od 23. 4. 2018Milí čitatelia, prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 23. 4. 2018 do 29. 4. 2018. Okrem iného sa dozviete, že za jediný víkend prešlo cez Most slobody až 5 tisíc návštevníkov. Nájdete tu súhrn článkov, ktoré boli uverejnené v blogu Týždeň v Devínskej v uplynulom týždni. Medzi nimi napríklad rozhovor s historikom a archivárom Jozefom Klačkom. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV. Na záver sa dozviete o udalostiach, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

Devínska Nová Ves od 23. 4. 2018Polemika okolo futbalu v Devínskej pokračuje

Asi pred mesiacom sme zverejnili článok Ing. Mariána Spišiaka pod názvom Schválená dotácia pre futbal vyvoláva otázky. Kritizoval v ňom rozdelenie dotácií mestskej časti pre futbalové kluby v DNV. Na článok reagoval Martin Kaniansky a tomu odpovedá opäť Ing. Marián Spišiak.

Devínska Nová Ves od 23. 4. 2018PhDr. Jozef Klačka: Ak je záujem, čas sa nájde

Lubomira Petrova sa zhovárala s rodákom z Devínskej Novej Vsi, historikom a archivárom, Jozefom Klačkom. Rozprávali sa o jeho mladosti, o jeho práci, o Devínskej Novej Vsi, o jeho plánoch do budúcnosti, ale aj o súkromnom živote.

Významný týždeň pre Devínsku

Devínska Nová Ves od 23. 4. 2018Zhodou okolností v predchádzajúcom týždni jeden náš rodák a jeden náš obyvateľ dostali dva dni po sebe významné ocenenia za svoju dlhoročnú prácu. Jeden bude čoskoro oslavovať osemdesiatku, druhý má na svojom chrbte iba štyri krížiky. Obaja však dokázali v oblasti, v ktorej pôsobia, výnimočné veci. Najskôr si prevzal Pamätný list predsedu Bratislavského samosprávneho kraja historik a archivár Jozef Klačka. O deň neskôr si Cenu primátora Bratislavy prevzal v Primaciálnom paláci filmár, fotograf a enviromentalista Tomáš Hulík.

Devínska Nová Ves od 23. 4. 2018Život a tvorba Ruda Slobodu

Pod názvom Život a tvorba Ruda Slobodu bolo 18. apríla spomienkové podujatie k jeho nedožitým 80 narodeninám v Klube dôchodcov v Devínskej Novej Vsi. Výstavka jeho kníh, úryvky z nich a spomienky Jozefa Klačku, ktorý bol Rudov spolužiak od prvého ročníka základnej školy, boli vážne i úsmevné.

Devínska Nová Ves od 23. 4. 2018Devínskonovoveskí matičiari bilancovali

V nedeľu 22. apríla sa vo veľkej sále Istra Centra stretli členovia Miestneho odboru Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi. Devínskonovoveskí matičiari bilancovali predchádzajúci rok a plánovali svoje aktivity na najbližšie obdobie.

Devínska Nová Ves od 23. 4. 2018Boj s veternými mlynmi

Obyvateľka ulice Na hriadkach už roky upozorňuje kompetentných na zhoršenie životného prostredia a neustále porušovanie viacerých platných predpisov po zriadení konečnej autobusu 21 na tejto ulici. Situácia sa však ani po rokoch nemení a ona márne bojuje s veternými mlynmi.

Magazín DTV nás informoval

Devínska Nová Ves od 23. 4. 2018Chuck Norris mal cez víkend vyše 5 000 návštev!

Bratislavský samosprávny kraj informoval o tom, že uplynulý víkend navštívilo Cyklomost slobody, ľudovo nazývaný aj most Chucka Norrisa, 5 012 návštevníkov. Viac ako polovica, konkrétne 2 784, prešlo cyklomostom na bicykli. Zistilo sa to pomocou cyklosčítačky, ktorú osadil Bratislavský samosprávny kraj na most v polovici roku 2014. Tá zaznamenáva pohyb cyklistov aj peších.

Devínska Nová Ves od 23. 4. 2018Očakávame v Devínskej Novej Vsi

V pondelok popoludní bude pred starou poštou na Istrijskej ulici tradičné stavanie mája. O deň neskôr bude v Tarzanii riadny rámus. Vystúpi tam punková kapela Zóna A. V piatok si spoločne s matičiarmi môžete pripomenúť velikána slovenského národa Milana Rastislava Štefánika. Bližšie podrobnosti o týchto, ale aj o ďalších očakávaných udalostiach sa dozviete v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. Stránka má momentálne 219 fanúšikov a pred nami je veľká výzva dosiahnuť čo najskôr tristovku.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *