Devínska Nová Ves od 22. 6. 2020

Ján Žatko

Zelené strechy, letné tábory pre deti, žiadosť o podporu letnej školy, ale aj čerstvá novinka v Šrot Parku. Nespokojnosť stavebnej komisie s projektom rekoštrukcie Klubu dôchodcov a druhá časť spomínania Viktora Švarca na rok 2019 v Devínskej. To všetko nájdete v nasledujúcich riadkoch.

píše: Ján Žatko

Zelené strechy svojpomocne

Blog Týždeň v Devínskej sa okrem iného venuje aj témam ochrany životného prostredia v našom bezprostrednom okolí. Do tohto okruhu patrí aj budovanie zelených striech, ktoré majú v mestskom prostredí veľký význam. O zelených strechách už niekoľkokrát písala na tomto blogu Jana Kočvarová. Aj dnes sa na vás obracia s prosbou o zdieľanie informácií na tému zelené strechy svojpomocne.

Detské letné tábory v DNV

Mestská časť Devínska Nová Ves zverejnila na svojom webovom sídle aké detské letné tábory sú organizované počas letných prázdnin v Devínskej Novej Vsi. Ponuka je naozaj bohatá.

Spomienky na rok 2019 v Devínskej – 2. časť

Viktor Švarc minulý týždeň zverejnil prvú časť svojho pohľadu na to, čím žila Devínska Nová Ves v minulom roku. V pokračovaní článku si dnes zaspomínal na veľmi zvláštne mimoriadne zastupiteľstvo, nekonečný príbeh rekonštrukcie terasy na Ulici Milana Marečka, developerské útoky na Devínsku Novú Ves a miznúcu zeleň na sídliskách.

Podporte deti z Devínskej

Občianske združenie Ichtys sa v našej mestskej časti venuje práci s problémovou mládežou. Počas tohto leta pripravili program letnej školy pre deti zo sociálne slabších rodín. Na realizáciu projektu potrebujú vyzbierať 2 100  €. Dobrá správa je, že stačí aby drobní darcovia zozbierali polovicu tejto sumy, pretože Nadácia Volkswagen Slovakia príspevok každého z nás zdvojnásobí. Ak si to môžete dovoliť, podporte deti z Devínskej.

Vraciame sa do čias Milana Jambora?

Bývalého starostu Milana Jambora stanoviská odborných komisií miestneho zastupiteľstva absolútne nezaujímali. Rozhodoval o Devínskej Novej Vsi sám, pretože on sám všetko najlepšie vedel. Zo začiatku tohto volebného obdobia sa zdalo, že súčasný starosta Dárius Krajčír bude mať iný prístup. Po ostatnom rokovaní Komisie výstavby a životného prostredia a ostatnom rokovaní miestneho zastupiteľstva sa však začínam obávať, či sa nám nezačína vracať história.

Magazín DTV

Starosta Dárius Krajčír vo svojej obľúbenej relácii „Z prvej ruky“ informoval svojich občanov čo sa udialo za minulý týždeň v Devínskej a čo Devínsku ešte čaká. Tradičný príhovor pána starostu trval tentoraz iba sedem minút. Možno preto sa do neho nezmestili všetky dôležité informácie s ktorými sa s nami chcel podeliť. Pán starosta sa však vynašiel a prihovoril sa nám ešte aj v ďalších dvoch príspevkoch a to v príspevku o vynovených zastávkach MHD a dedinskom futbalovom turnaji. Prekvapujúco sa pán starosta neobjavil v poslednom príspevku Magazínu DTV pod názvom bylinky v kuchyni. Možno nabudúce…

Fotografia týždňa

Galéria Šrot Park v Devínskej sa stáva stále viac známejšou. Od tohto týždňa pribudol k doterajším zvieratkám aj pavilón opíc.

Napísali o nás

Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle už stojí! Kedy ju pre nás otvoria?

Na mieste bývalej raketovej základne v Bratislave vyrastá vyhliadková veža. Vyhliadka na Devínskej kobyle je aktuálne stále vo výstavbe, no už čoskoro ju otvoria. Unikátna vyhliadka by mala byť vysoká 21 metrov, teda zhruba ako sedemposchodová budova. Tvoriť ju má sedem vyhliadok, tie najkrajšie majú ponúkať najvyššie poschodia. Návštevníkom by mala ponúkať výhľady na Alpy či Viedeň, v prípade dobrého počasia až na Zobor v Nitre. Informuje portál bratislava.dnes24.sk.

Bratislava prijala nové všeobecne záväzné nariadenie o odpadoch

Bratislava má svoje nové všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi v hlavnom meste. Do platnosti vstúpi v polovici júla. Pre DNV to znamená, že od júla sa v rodinnej zástavbe zrušia doterajšie zberné hniezda na zber plastov a papiera a nahradia sa systémom zberu do vriec.

Devínska Nová Ves očakáva

V utorok zasadá Komisia športu a kultúry miestneho zastupiteľstva. Ešte do utorka môžete navštíviť výstavu Krojované bábiky Slovenska v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku a do konca júla si môžete posedieť v letnej čitárni Istra Centra.  Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 091 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *