Devínska Nová Ves od 22. 10. 2018 do 28. 10. 2018

Devínska Nová Ves od 22. 10. 2018
Ján Žatko

V sobotu bol veľký celoslovenský protest proti výrubu slovenských lesov v Banskej Bystrici. Týka sa to aj nás, pretože lesníci už začali rúbať stromy na Devínskej Kobyle.  Komunálne voľby sa blížia míľovými krokmi a prejavuje sa to aj v našej mestskej časti. Aká teda bola Devínska Nová Ves od 22. 10. 2018? Dozviete sa v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV

Dárius Krajčír je najpopulárnejší kandidát v Bratislave

Devínska Nová Ves od 22. 10. 2018 Bratislavský kuriér prišiel so svojou verziou ankety ku komunálnym voľbám. Na rozdiel od Bratislavských novín sa nehlasuje prostredníctvom internetu, ale pomocou SMS správ. Bratislavský kuriér si od tohto systému hlasovania sľubuje vyššiu transparentnosť. Predbežné výsledky ankety sú pre Devínsku Novú Ves veľmi zaujímavé.

Zeleň okolo nás trpí, pritom nás môže zachrániť

Devínska Nová Ves od 22. 10. 2018 Jana Kočvarová píše o tom, aká dôležitá je starostlivosť o zeleň okolo nás. Podľa nej ide o problém, ktorý síce nie je taký  očividný ako napríklad doprava alebo bezpečnosť. Napriek tomu sa ešte podstatnejšie dotýka doslova nášho prežitia tu v Devínskej Novej Vsi a udržania si zdravia a aj toho, aby sme mali časom čo piť. Všetko podľa nej závisí od kvality Denovy a od toho ako bude v budúcnosti fungovať.

Kto vrátil rybník Devínskonovovešťanom?

Devínska Nová Ves od 22. 10. 2018 V rámci predvolebnej kampane sa na sociálnych sieťach, ale aj vo verejnosti, rozpútala veľmi ostrá polemika o tom, kto vrátil rybník na Mlynskej ulici Devínskonovovešťanom. Onedlho sú tu voľby a kandidáti sa snažia využiť každý argument vo svoj prospech. Musia presvedčiť voličov, že jedine oni sú tí praví, ktorým by mali voliči odovzdať svoj hlas. Jedným z predvolebných tromfov sa stal aj zdevastovaný rybník na Mlynskej ulici.

Protest za záchranu našich lesov

Pred  mesiacom vznikla v Devínskej Novej Vsi petícia Zabráňme výrubu lesa na Devínskej Kobyle. Autori sa snažia touto petíciou podporiť snahy dobrovoľníkov, ktorí od začiatku roka bojovali so štátnou mašinériou v snahe zachovať Devínsku Kobylu pre naše deti a  zastaviť plánovaný masívny výrub stromov v tejto nádhernej lokalite. Petíciu dodnes podpísalo už 2 656 ľudí. Veľa z nich je aj od nás z Devínskej Novej Vsi. Napriek tomu štátny podnik LESY SR pred niekoľkými týždňami s výrubom stromov začal. Aj o tomto bol celoslovenský protest za záchranu slovenských lesov v Banskej Bystrici.

Volebné programy kandidátov na starostu

Devínska Nová Ves od 22. 10. 2018 Už onedlho sa budú na Slovensku konať komunálne voľby. V Devínskej Novej Vsi budeme voliť primátora a zvolíme si poslanca mestského zastupiteľstva Bratislavy, 12 poslancov miestneho zastupiteľstva a nového starostu. O post starostu Devínskej Novej Vsi sa uchádza 5 kandidátov. Väčšina z nich už zverejnila na webe svoj volebný program. Aby som vám ušetril hľadanie, uvádzam ďalej linky, kde programy môžete nájsť.

FCL VW DNV : ŠK Bernolákovo 1 : 1 (1 : 0)

Devínska Nová Ves od 22. 10. 2018 Futbalisti FCL VW DNV sa v jesennej časti III. ligy po 11. kole prepracovali už na druhé miesto. Stalo sa tak po ich jednoznačnom vysokom víťazstve v Lozorne, kde vyhrali 5 : 2. Keďže ich konkurent, dovtedy druhá Rača, doma iba remizovala s Tomášovom 1 : 1, tak ju devínskonovoveská Lokomotíva predbehla v tabuľke o tri body a s 28 bodmi ju vystriedala na druhom mieste.

Všetko najlepšie Gitka

Devínska Nová Ves od 22. 10. 2018 V Devínskej Novej Vsi už roky veľmi dobre funguje miestny odbor Matice slovenskej, ktorý patrí medzi najaktívnejšie odbory matičiarov v Bratislavskom kraji. Medzi dlhoročné opory devínskonovoveských matičiarov patrí Gitka Ebringerová, ktorá v týchto dňoch oslavuje narodeniny. Gitka je nielen skvelý človek ale aj skvelá kuchárka. Tí z vás, ktorí aspoň raz ochutnali tradičný matičný guláš podávaný na Deň ústavy, viete o čom píšem.

Maratónsky beh nerozhodnutých voličov

Devínska Nová Ves od 22. 10. 2018 Komunálne voľby sa blížia míľovými krokmi a na sociálnej sieti sa objavuje stále viac a viac kritiky, že voličom chýba priamy kontakt s jednotlivými kandidátmi. Tento piatok nastala zhodou okolností veľmi zaujímavá situácia. V Devínskej Novej Vsi sa počas jediného dňa uskutočnili hneď tri predvolebné zhromaždenia. Tak som sa snažil vcítiť do kože nerozhodnutých voličov a absolvoval som všetky tri.

Magazín DTV nás 17. 10. 2018 informoval

Anketa ku komunálnym voľbám

Bratislavský kuriér zorganizoval SMS hlasovanie o kandidátoch na starostov mestských častí a primátora Bratislavy.

Lampióny rozosvietia nielen Námestie slobody

Bratislavské noviny informovali okrem iného aj o lampionáde v Devínskej Novej Vsi.

Čadca poskočila v tabuľke na druhé miesto

STK Devínska Nová Ves je v stolnotenisovej extralige so siedmimi bodmi na desiatom mieste.

Zastavte bezhlavú ťažbu dreva, žiadali ľudia v Banskej Bystrici

Zastaviť drancovanie slovenských národných parkov, sprísniť pravidlá pri ťažbe takzvaného kalamitného dreva a vyčleniť aspoň päť percent územia Slovenska do zóny, ktorá by zostala úplne bez zásahu človeka. Takéto požiadavky podporilo približne tisíc ľudí, ktorí prišli na upršaný protest s názvom A dosť, ktorý zorganizovali ľudia stojaci za iniciatívou My sme les. Téma, ktorá je aktuálna aj pre Devínsku Novú Ves. Pred pár dňami sa totiž začali píliť stromy na Devínskej Kobyle.

Devínska Nová Ves očakáva

Dopravné obmedzenia kvôli rekonštrukcii Istrijskej ulice budú pokračovať aj počas tohto týždňa. Uskutoční sa Halloween party a futbalisti Devínskej Novej Vsi odohrajú posledný domáci zápas v jesennej sezóne. Pokračujú stretnutia kandidátov s voličmi. FB stránka Týždeň v Devínskej pravdepodobne privíta jubilejného 700-tého fanúšika. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 693 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi. Možno práve jeden z nich bude jubilejným 700-tým fanúšikom, ktorému odovzdám fľašu šumivého vína.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *