Maratónsky beh nerozhodnutých voličov

voličov
Ján Žatko

Komunálne voľby sa blížia míľovými krokmi a na sociálnej sieti sa objavuje stále viac a viac kritiky, že voličom chýba priamy kontakt s jednotlivými kandidátmi. Tento piatok nastala zhodou okolností veľmi zaujímavá situácia. V Devínskej Novej Vsi sa počas jediného dňa uskutočnili hneď tri predvolebné zhromaždenia. Tak som sa snažil vcítiť do kože nerozhodnutých voličov a absolvoval som všetky tri.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV 

Kandidát na starostu Dárius Krajčír

Prvé zhromaždenie sa začalo o 15:00 pred starou poštou na Istrijskej ulici. Usporiadal ho kandidát na starostu za koalíciu SaS, Sme rodina a Nova Dárius Krajčír spolu s kandidátmi na poslancov za túto koalíciu. Pre voličov bol pripravený čaj, varené víno a chlebíky s chutnými nátierkami. Deti dostali lízadlá a modré balóniky. Záujemci mohli diskutovať s Dáriusom Krajčírom a jeho tímom o otázkach, ktoré ich trápia. A samozrejme, mohli si domov odniesť volebný program Dáriusa Krajčíra a koalície SaS, Sme rodina a Nova.

voličov

Kandidát na starostu Rastislav Tešovič

O hodinu neskôr, teda o 16:00, začal oslovovať  voličov nezávislý kandidát na starostu Rastislav Tešovič a jeho tím na terase na ulici Milana Marečka. Opäť sa tu rozdávali balóniky, tentoraz zelené.  Okrem toho deti mohlo zaujať aj špeciálne pexeso tímu Devínska Inak. Dospelých mohol zase zaujať volebný program Rastislava Tešoviča a jeho tímu. S Rastislavom Tešovičom sa môžete stretnúť aj počas nasledujúcich dní. Podrobný program jeho predvolebných stretnutí nájdete tu.

voličov

Kandidát na primátora Matúš Vallo

Tretie predvolebné stretnutie pre voličov sa začalo o 17:30 v Istra Centre. Do Devínskej Novej Vsi zavítal kandidát na primátora Matúš Vallo. Mimochodom, zatiaľ jediný kandidát na primátora, ktorý počas predvolebnej kampane zavítal do našej mestskej časti. Dokonca už druhýkrát. Spoločnosť mu robil kandidát na miestneho aj mestského poslanca Adrián Jankovič.

voličov

Stretnutie sa začalo milým interaktívnym divadelným predstavením pre deti v podaní dvoch mačičiek Micy a Mňau. Deti si túto časť naozaj užili a spolu s mačičkami si zaspievali, zacvičili aj zatancovali.

voličov

Potom pokračovala vážnejšia časť, počas ktorej kandidát na primátora Matúš Vallo oboznámil prítomných so svojou predstavou o fungovaní mesta. Dosť podrobne sa zaoberal problematikou dopravy a odpovedal aj na moju otázku týkajúcu sa fungovania mestskej polície. Zaujímal som sa o jeho názor, či je normálny súčasný stav, keď sa v Devínskej Novej Vsi, ktorá má toľko obyvateľov ako stredne veľké slovenské mesto, pohybujú iba dvaja mestskí policajti, aj to iba občas. A mimochodom, aby som nezabudol, podávali sa bratislavské rožky.

voličov

Extraliga v stolnom tenise

Priznám sa, že po absolvovaní všetkých troch mítingov som mal už lokálnej politiky naozaj dosť a tak som sa šiel trochu odreagovať. Na Základnej škole Ivana Bukovčana devínskonovoveskí stolní tenisti práve hrali svoj historicky prvý domáci extraligový zápas proti Michalovciam. Žiaľ, domáca premiéra im nevyšla podľa predstáv, lebo podľahli Michalovciam 2 :6. Zápas to však bol veľmi dramatický a priebeh vôbec nezodpovedal výsledku. Našim chlapcom chýbalo v dôležitých momentoch zápasu aj to povestné športové šťastie. Držím preto našim stolným tenistom palce, aby sa v ďalších zápasoch šťastena obrátila zase na ich stranu. A voličom aby mali šťastnú ruku vo voľbách.

voličov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *