FCL VW DNV : ŠK Bernolákovo 1 : 1 (1 : 0)

VW DNV
Lolo Moravec

Futbalisti FCL VW DNV sa v jesennej časti III. ligy po 11. kole prepracovali už na druhé miesto. Stalo sa tak po ich jednoznačnom vysokom víťazstve v Lozorne, kde vyhrali 5 : 2. Keďže ich konkurent, dovtedy druhá Rača, doma iba remizovala s Tomášovom 1 : 1, tak ju devínskonovoveská Lokomotíva predbehla v tabuľke o tri body a s 28 bodmi ju vystriedala na druhom mieste.

píše: Lolo Moravec
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV

Prvý polčas

V 12. kole mala FCL VW DNV doma za súpera aktuálne trináste mužstvo tabuľky, ŠK Bernolákovo, takže bola jasným favoritom zápasu. Devínskonovovešťania mohli skórovať už v 5. minúte, kedy strelu Jána Juščiaka vyrazil brankár hostí Dominik Mezovský. K lopte sa následne dostal ešte Daniel Sopata, ale z dosť veľkého uhla sa mu ju už nepodarilo dostať do siete hostí. Dobrú príležitosť na strelenie gólu mal aj Ivan Betík, no jeho hlavička skončila nad bránou Bernolákova. Aj napriek permanentnej prevahe Lokomotívy, gól padol až v 42. minúte z pokutového kopu po faule Mateja Tomana na Michala Matušicu. Nariadenú jedenástku s istotou premenil Adam Šlehofer.

VW DNV

Druhý polčas

V druhom polčase Lokomotíva pokračovala v útočnej hre, no z ojedinelého protiútoku Bernolákova vyrovnal stav stretnutia Peter Kročka.

VW DNV

Domáci mali obrovskú príležitosť ísť znova do vedenia z ďalšieho pokutového kopu, ale úspešný strelec z prvého polčasu Adam Šlehofer tentoraz neuspel. Lokomotíva mala potom až do konca stretnutia drvivú prevahu, no z množstva príležitostí však nevyťažila nič a napokon remizovala s Bernolákovom 1 : 1. Aj napriek tejto prekvapivej strate bodov si však udržala naďalej druhú pozíciu, nakoľko tretia Rača prehrala 1 : 0 v Báhoni.

VW DNV

Hlasy po zápase

VW DNVJán Cséfalvay, tréner ŠK Bernolákovo: Dnes sme nastúpili do zápasu v takej zostave, ktorá bola poskladaná z chalanov, ktorí mi zostali, nakoľko máme dosť veľkú maródku. Dodržiavali však taktické pokyny. To, že tu získame bod, keby mi to včera niekto hovoril, tak bolo by to fajn. To, že sme ubránili mužstvo, ktoré nastrieľalo 25 gólov a doma je suverénne, tak to sme radi, že sme dostali len jeden gól z dvoch jedenástok. Musím však vyzdvihnúť moje mužstvo, hralo prvýkrát veľmi dobre, najmä čo sa týka taktického výkonu.

VW DNVJozef Balog, tréner FCL VW DNV: Prvý polčas sme začali aktívne. Mali sme dve tutovky, brankár hostí však fantasticky reagoval. Gól mohol padnúť aj z hlavičky Ivana Betíka, bola to dobrá príležitosť. Súper hral v defenzíve veľmi disciplinovane. Vedúci gól padol z jedenástky. Ten gól čo sme dostali, tak to je Amerika v noci. Aj napriek nepremenenej jedenástke sme mali dosť šancí, ale chlapci z Bernolákova si napokon ten bod ukopali.

FCL VW DNV ukončí domácu jesennú časť súťaže zápasom s Rovinkou vo štvrtok 1. novembra s netradičným začiatkom už o 11.00 hod.