Devínska Nová Ves od 21. 1. 2019 do 27. 1. 2019

 21. 1. 2019
Ján Žatko

Plesová sezóna je v plnom prúde. Tak isto aj súboj o ihriská Žihadielka. Zatiaľ žiaľ bez zjavného záujmu Devínskonovovešťanov.  Primátor Bratislavy a starostovia mestských častí chcú chrániť bratislavské lesy pred výrubom. Aj taká bola Devínska Nová Ves počas minulého týždňa. Viac sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko
poslanec miestneho zastupiteľstva DNV

Súboj o Žihadielko Devínsku nezaujal

 21. 1. 2019Skončil sa prvý týždeň súboja o detské ihriská Žihadielka. Obchodný reťazec Lidl ich vybuduje už po štvrtýkrát v desiatich slovenských mestách. O tom kde to bude, rozhodnú hlasy ich obyvateľov. Tentokrát sa do súťaže zapojila aj mestská časť Devínska Nová Ves. Zatiaľ však tento súboj Devínskonovovešťanov príliš nezaujal. Podarí sa do konca februára dohnať úvodnú stratu?

Ad: 95. výročie futbalu v Devínskej

 21. 1. 201910. januára 2019 bol na blogu Týždeň v Devínskej zverejnený článok Ing. Mariána Spišiaka pod názvom 95. výročie futbalu v Devínskej. V článku sa autor posťažoval na to, že 95. výročie založenia futbalového klubu v Devínskej Novej Vsi si v minulom roku samospráva Devínskej „nevšimla“. Na tento článok reagoval Martin Kaniansky.

Prechod východnými Alpami

 21. 1. 2019Vo štvrtok 10. januára 2019 bolo Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku naplnené na prasknutie. Po roku bol hosťom Turistickej informačnej kancelárie DNV „diaľkoplaz“ Juraj Geleneky z Devínskej Novej Vsi. Prítomní boli zvedaví na jeho krátky film o prechode východnými Alpami. Ocitli sme sa na chvíľu obklopení nádhernou prírodou východných Álp. A zatúžili vyraziť tam tiež.

Tešíme sa na rozhľadňu

 21. 1. 2019Viktor Švarc píše o svojich pochybnostiach súvisiacich s výstavbou rozhľadne na vrchole Devínskej kobyly. Tvrdí, že po bližšom pohľade na tento projekt a jeho porovnaní s tým, čo v Devínskej Novej Vsi za štvrť milióna skutočne potrebujeme, mu zamrzol úsmev na tvári. Ďalšie schladenie prišlo pri porovnávaní plánovanej rozhľadne s podobnou rozhľadňou na neďalekom vrchu.

Narodeniny blogu Týždeň v Devínskej

 21. 1. 2019 1. januára 2019 uplynul presne rok odvtedy, čo uzrel svetlo sveta blog Týždeň v Devínskej  venovaný Devínskej Novej Vsi a Devínskonovovešťanom. Prvé narodeniny sú príležitosťou na malú rekapituláciu. Čo sa za ten rok podarilo a čo sa nepodarilo? A ako ďalej? Otázky, na ktoré sa pokúsim zodpovedať ďalej.

Narodeniny múzea colníctva v Devínskej

 21. 1. 2019Uplynul presne rok odvtedy ako bolo v Devínskej Novej Vsi v budove Mýtnice kúsok od Mosta slobody otvorené Múzeum colníctva a finančnej správy. V súčasnosti je otvorené každý utorok a štvrtok od 9:00 do 17:00 hod. Počas jarnej a letnej sezóny bude múzeum colníctva v Devínskej k dispozícii návštevníkom aj cez víkend.

Magazín DTV nás 16. 1. 2019 informoval o

Bývalá raketová základňa stále „straší“ na Devínskej Kobyle

 21. 1. 2019Spravodajský portál bratislavadnes24.sk informuje o súčasnom stave bývalej raketovej základne na Devínskej Kobyle a o plánoch Devínskej Novej Vsi postaviť rozhľadňu v jej tesnej blízkosti.

Obžalovaného v kauze vraždy starčeka súd oslobodil

 21. 1. 2019Dôchodcu Gejzu K. obžalovaného z vraždy 75-ročného starčeka v stredu senát Okresného súdu Bratislava IV spod obžaloby oslobodil. Verdikt nie je právoplatný, prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave ešte v súdnej sieni podal odvolanie.Tragická udalosť sa stala v januári minulého roka v jednom z bytových domov na ulici Milana Marečka v Devínskej Novej Vsi, kde Gejza K. mal svoju obeť viackrát zasiahnuť strelami z pištole, ktorú mal v legálnej držbe.

 

Vallo a Čahojová zosilňujú boj proti ťažbe dreva

 21. 1. 2019Bratislavské noviny informujú o tom, že primátor Bratislavy Matúš Vallo, starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová a splnomocnenec mesta pre zeleň a životné prostredie Andrej Kovarík kritizujú výrub lesov na území Malých Karpát.

Hlavné mesto predstavilo kroky, ktoré bratislavská samospráva podnikne pre zastavenie ťažby v lesoch na území Bratislavy a BSK

Primátor Bratislavy Matúš Vallo spolu so starostami mestských častí Bratislavy, vicežupankou za Bratislavský samosprávny kraj Elenou Pätoprstou a zástupcom za OZ Iniciatíva Naše Karpaty Jakubom Mrvom predostreli širokej verejnosti konkrétne kroky smerujúce k zastaveniu ťažby zdravých stromov na území hlavného mesta a BSK. Z magistrátu hlavného mesta bola zaslaná výzva k súčinnosti kompetentným štatutárnym orgánom, Ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, Ministerstvu životného prostredia a Vláde SR.

V Devínskej Novej Vsi zlyhali pri oprave chodníka ďalší majstri: Pozrite sa, kde je diera ako svet

 21. 1. 2019Spravodajský portál bratislavaden.sk píše o diere na chodníku pred domom na ulici Jána Smreka 9, ktorá vznikla ako pozostatok po sfušovanej výmene tepelných rozvodov na sídlisku.

 

Primátor Matúš Vallo navštívil za jeden večer štyri plesy, ale manželku nechal doma…

Bratislavský primátor Matúš Vallo mal v sobotu náročný večer. Zúčastnil sa hneď na štyroch plesoch. Začal v Devinskej Novej Vsi na plese občianskeho združenia Devínska Inak, pokračoval v Záhorskej Bystrici, Dúbravke a Rači. Informovali Bratislavské noviny.

Devínska Nová Ves očakáva

Plesová sezóna v Devínskej Novej Vsi je v plnom prúde. Tentoraz sa môžete zabaviť na 6. plese Základnej umeleckej školy. Podrobný program najbližších podujatí v DNV nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 818 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný nasledujúci týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *