Devínska Nová Ves od 20. 8. 2018 do 26. 8. 2018

Devínska Nová Ves od 20. 8. 2018 Milí čitatelia, máme za sebou posledný z množstva tropických týždňov. Jana Kočvarová navrhuje miesta, kde by sa v Devínskej Novej Vsi mohli vysadiť stromy. Tie by pomohli zlepšiť klímu v našej mestskej časti. Finišuje súťaž o príspevok z rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja. Devínska je so svojim projektom workoutového a parkourového ihriska stále v hre. Aká teda bola Devínska Nová Ves od 20. 8. 2018? Dozviete sa v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Zvýšenie podielu zelene je už nevyhnutnosť

Devínska Nová Ves od 20. 8. 2018 Máme za sebou 5-mesačné leto, extrémne horúčavy a najmä sucho, ktoré je v Devínskej Novej Vsi ešte výraznejšie ako v iných častiach Bratislavy. Jana Kočvarová dáva konkrétne návrhy, kde všade by sa v Devínskej Novej Vsi na súkromných ale verejne prístupných pozemkoch mohli vysadiť stromy, ktoré by pomohli klímu v Devínskej Novej Vsi zlepšiť.

Seebad Neusiedl am See – prírodné kúpanie v Rakúsku

Devínska Nová Ves od 20. 8. 2018 Tip na prírodné kúpanie v rakúskom jazere Neusiedler See vzdialeného iba 55 km od Devínskej Novej Vsi.

Spoluautor unikátneho herného dronu žije v Devínskej

Devínska Nová Ves od 20. 8. 2018 Spoluautor unikátneho herného dronu Matúš Uhrín žije v Devínskej Novej Vsi. Zoznámil som sa s ním náhodou, lebo sa stal päťstým fanúšikom facebookovej stránky Týždeň v Devínskej. Pri tej príležitosti mi porozprával aj o svojej práci a dozvedel som sa veľmi zaujímavé veci.

Bijem na poplach: Karlovka nás predbehla

Devínska Nová Ves od 20. 8. 2018 Finišuje súťaž o dotáciu z participatívneho rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja. Po tom ako Devínska Nová Ves niekoľko týdňov viedla so svojim projektom workoutového a parkourového ihriska, nás predbehla Karlova Ves. Výzva na mobilizáciu síl a hlasovanie za náš projekt.

Magazín DTV nás 22. 8. 2018 informoval

Dočkajú sa Bratislavčania lesov bez ťažby dreva?

Pracovná skupina, ktorá pracuje na návrhu zonácie lesoparku a príprave materiálov na vyhlásenie časti územia za „národný park“, navrhuje obnoviť tzv. Veľký bratislavský lesopark.

Tip na cyklovýlet: Z Bratislavy do Vysokej pri Morave

Michal Feik píše na svojom blogu v Denníku N o cyklotúre z Bratislavy cez Devínsku Novú Ves do Vysokej pri Morave a pridáva veľa krásnych fotografií.

Bratislava pokračuje v budovaní električkových tratí

Denník Pravda informoval o plánoch primátora Bratislavy Iva Nesrovnala, ktorý predstavil svoju víziu budovania električkových tratí. Ráta v nej aj s predĺžením električkovej trate z Dúbravky cez Bory až do Devínskej Novej Vsi.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

Tropické týždne máme zdá sa už definitívne za nami. A tak medzi šéfkuchármi, ktorí budú vo svojich kotlíkoch na podujatí „Devínskonovoveská kotlina“ kúzliť rôzne dobroty, môže byť celkom príjemne. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 539 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *