Bijem na poplach: Karlovka nás predbehla

Bijem na poplach
Ján Žatko

Bijem na poplach! Všetci tí, ktorí si myslia že v Devínskej by malo vyrásť nové parkourové a workoutové ihrisko, zbystrite pozornosť. Karlovka nás tesne pred cieľom predbehla. Hádam by sme víťazstvo nevzdali tesne pred cieľovou páskou. Hlasujte, zdieľajte, lobujte! Pripnite tento príspevok na všetky relevantné FB stránky týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. Možno ešte Vaši známi nehlasovali. Možno ešte Vaši susedia nehlasovali. Možno ešte Vaši príbuzní nehlasovali. Oslovte ich! My to dáme a prehlasujeme Karlovku, aj keď je skoro trikrát väčšia ako Devínska. Nevzdávajte to a bojujte.

píše: Ján Žatko

Obyvatelia Bratislavského samosprávneho kraja rozhodnú kam pôjdu peniaze

Pre tých čo nevedia o čom to tu točím pripájam základnú informáciu. Bratislavský samosprávny kraj po prvý raz v histórii spustil projekt participatívneho rozpočtu. O použití štvrť milióna eur môžu rozhodovať obyvatelia kraja. O finančné prostriedky z participatívneho rozpočtu samosprávneho kraja sa uchádza aj mestská časť Devínska Nová Ves, ktorá chce postaviť parkourové a workoutové ihrisko. V okrese Bratislava IV. súťaží o podporu celkovo 15 subjektov. Pre tento okres bola vyčlenená finančná čiastka vo výške 37 179 €.

Bijem na poplach
Budova bratislavského samosprávneho kraja.

Priebeh hlasovania

Projekt Devínskej Novej Vsi zásluhou aktivity členov facebookových skupín v Devínskej Novej Vsi od začiatku v tejto súťaži v rámci okresu Bratislava IV. viedol. Dva dni po zverejnení výzvy bol náš projekt na prvom mieste v okrese so 249 hlasmi pred projektom „Prebuďme Šípkovú Ruženku!“  z Dúbravky so 106 hlasmi a projektom „Všetci za stôl – stolný tenis pre všetky deti“  zo Záhorskej Bystrice s 87 hlasov. Potom sa však do súťaže začala veľmi významne angažovať Karlova Ves. Pred týždňom sme síce stále ešte viedli, ale na chrbát nám už veľmi nepríjemne začala dýchať práve Karlova Ves. 16. augusta počet hlasujúcich za projekt Devínskej Novej Vsi síce stúpol na 633 a boli sme stále na prvom mieste. Karlova Ves s  projektom „Trávička zelená na škôlkarskom dvore“ však už bola tesne druhá so 619 hlasmi. Ďaleko vzadu na treťom mieste zostal  projekt „Prebuďme Šípkovú Ruženku!“ z Dúbravky s 368 hlasmi. Dnes sa však situácia dramaticky zmenila.

Bijem na poplach

Bijem na poplach: Karlovka nás predbehla

Moja výzva na blogu Týždeň v Devínskej spred týždňa naozaj zabrala a dnes má devínskonovoveský projekt už 856 hlasov. Karlovešťania však zabrali ešte viac ako my a tak nás tesne pred cieľom predbehli. Dostali sa na prvé miesto s 921 hlasmi. Je pravda, že oni to majú jednoduchšie. Karlova Ves má 33 tisíc obyvateľov a Devínska iba úbohých 17 tisíc. Ale my to určite tesne pred cieľom nevzdáme! Preto bijem na poplach! Oslovte svojich známych! Oslovte svojich susedov! Oslovte svoju rodinu! Presvedčte ich, aby zahlasovali za projekt parkourového a workoutového ihriska v Devínskej Novej Vsi. Každý hlas sa počíta, aj hlas človeka, ktorý býva niekde úplne inde. Dôležité je, aby ste ho presvedčili. My to spoločne dáme!

Hlasovanie končí v pondelok 27. augusta 2018. Hlasovať možno na stránke rozhodni-bsk.sk.

Súvisiace články

Bijem na poplach

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *