Devínska Nová Ves od 19. 11. 2018 do 25. 11. 2018

19. 11. 2018
Ján Žatko

Uplynulý týždeň bola otvorená výstava fotografií Tomáša Hulíka Česko / Slovensko, začal sa a zatiaľ aj skončil masívny výrub stromov na Devínskej Kobyle a spomenuli sme si na nášho významného rodáka Vilima Pokorného. Aká teda bola Devínska Nová Ves od 12. 11. 2018? Dozviete sa v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Výstava fotografií Česko / Slovensko

19. 11. 2018Slovenské národné múzeum v spolupráci s autormi Tomášom Hulíkom a Liborom Sváčkom 15. novembra slávnostne otvorilo výstavu fotografií Česko / Slovensko. Ide o výber fotografií z rovnomennej publikácie, ktorú vydalo české vydavateľstvo MCU pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa. Výstava bude prístupná pre verejnosť do 26. mája 2019 v sídelnej budove Slovenského národného múzea na Vajanského nábreží 2 v Bratislave.

Aká je logika nadstavby ZUŠ?

19. 11. 2018Ing. arch. Jana Kočvarová píše o rekonštrukcii budovy Základnej umeleckej školy a o problémoch, ktoré to spôsobuje obyvateľom sídliska Stred.

Hospodárenie DNV je na špičkovej úrovni

19. 11. 2018Podľa projektu  mimovládnej neziskovej organizácie INEKO „Hospodárenie miest, obcí a VÚC“  je Devínska Nová Ves vo veľmi dobrej finančnej kondícii. Vo všetkých piatich hodnotených indikátoroch získala maximálne možné hodnotenie 6,0 a radí sa preto k samosprávam s výborným finančným zdravím.

Masaker na Devínskej Kobyle

19. 11. 2018V stredu 21. novembra začal štátny podnik LESY SR masívnu ťažbu dreva na Devínskej Kobyle. Ťažká technika a pílenie mohutných stromov sa samozrejme v tak rekreačne vyťaženej zóne nedajú utajiť. A tak hoci LESY SR napriek predchádzajúcim dohodám o začatí ťažby vopred neinformovali, ozvali sa pobúrení ľudia.

Viliam Pokorný nás opustil pred dvoma rokmi

19. 11. 2018Včera uplynuli dva roky, čo nás navždy opustil PhDr. Viliam Pokorný, významná osobnosť Devínskej Novej Vsi. Viliam Pokorný dlhodobo pôsobil v oblasti kultúry a svojimi aktivitami výrazne presiahol rozmer svojej rodnej obce. Má veľkú zásluhu aj na pozdvihnutí povedomia chorvátskej menšiny v Devínskej Novej Vsi a na rozvoji chorvátskej kultúry v našej mestskej časti.

Bizarné bilbordy v Devínskej Novej Vsi

19. 11. 2018Portál fici.sme.sk uverejnil ešte 7. novembra článok pod názvom „Grafické peklo a bizarné darčeky. Zozbierali sme komunálny odpad z kampane“. V článku je zverejnených 21 fotografií z predvolebnej kampane, ktoré autor pokladá za najbizarnejšie nápady. Podľa toho najbizarnejšia kampaň na Slovensku ku komunálnym voľbám bola v Devínskej Novej Vsi, keďže 4 fotografie z celkového počtu 21 sú práve z našej mestskej časti.

Hľadá sa podnájom

19. 11. 2018Po dlhšom čase sa na blogu Týždeň v Devínskej zjavil inzerát. 63-ročný dôchodca ním hľadá podnájom v Devínskej Novej Vsi v jednej izbe, prípadne v rodinnom dome za prijateľnú cenu do maximálnej sumy 250 €.

Magazín DTV nás 21. 11. 2018 informoval

Lesy SR podľa starostov porušili dohodu o výrube

Štátny podnik Lesy SR porušil dohodu o koordinovanom a obmedzenom výrube v lesoch v Bratislave. Upozorňujú na to starostovia bratislavských mestských častí Karlova Ves – Dana Čahojová, Devín – Ľubica Kolková a Dúbravka – Martin Zaťovič. Pod pílami padlo podľa nich už množstvo zdravých stromov vo vzácnych lokalitách. O masívnom výrube stromov na Devínskej Kobyle informujú viaceré denníky.

Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle bude až na budúci rok

Na novú vyhliadkovú vežu na bratislavskej Devínskej Kobyle si budú musieť turisti a výletníci počkať do budúceho roka. Nová 21-metrová atrakcia v areáli bývalej raketovej základne mala byť pôvodne vybudovaná a sprístupnená na jeseň. Mestská časť Devínska Nová Ves má cez verejné obstarávanie vybratého dodávateľa, s výstavbou sa však ešte nezačalo. Chýba totiž povolenie Okresného úradu. Informuje denník SME.

Podarí sa štátu zmasakrovať Devínsku Kobylu?

Moje zhrnutie udalostí na blogu denníka SME okolo snahy štátneho podniku LESY SR uskutočniť masívny výrub stromov na Devínskej Kobyle, aktivitách verejnosti proti tomuto zámeru a výzva na podpis petície proti tomuto výrubu.

Devínska Nová Ves očakáva

Tento týždeň sa ujmú funkcií nový starosta a poslanci a hneď nasledujúci deň sa stretnú s občanmi v Istra Centre. Tam bude aj predvianočné stretnutie devínskonovoveských matičiarov. V nedeľu sa aj v Devínskej začína advent. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 748 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň

Ján Žatko

 

 

Jeden komentár k “Devínska Nová Ves od 19. 11. 2018 do 25. 11. 2018”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *