Devínska Nová Ves od 16. 12. 2019 do 22. 12. 2019

Ján Žatko

Pozrite si, aké budete platiť dane z nehnuteľností po novom. Milan Jambor, človek právoplatne odsúdený za korupciu, stále šéfuje Seneciu. Miestni poslanci schválili rozpočet DNV na rok 2020. V Devínskej ste mohli opäť vidieť vrcholový box. Aj o tom sa viac dozviete v nasledujúcich riadkoch. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Miestne zastupiteľstvo schválilo rozpočet mestskej časti DNV

Najdôležitejším bodom posledného tohtoročného zasadnutia miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves bol návrh rozpočtu mestskej časti na nasledujúce tri roky. Miestne zastupiteľstvo schválilo rozpočet bez zmien, tak ako bol predložený, hlasmi všetkých prítomných poslancov.

Diskusia o rozpočte Devínskej Novej Vsi

S diskusnými príspevkami k návrhu rozpočtu vystúpili Juraj Strempek, Jozef Tittel, Rastislav Tešovič a Miroslav Antal. Návrh na zmenu rozpočtu predložil Ján Žatko. Na ich vystúpenia reagovali aj Dárius Krajčír a Beata Janatová. Všetky vystúpenia prinášam v nasledujúcom texte.

Večer boxu 3 v Devínskej

Po roku zažila Devínska Nová Ves opäť boxerské galapredstavenie. Domáci Best Boxing Club zorganizoval v Devínskej Novej Vsi už tretí Večer boxu 3. Tentoraz s podtitulom Súboj bratov. V ringu sa predstavila špička slovenskej a českej boxerskej scény, viacerí majstri svojich krajín, reprezentanti, účastníci európskych a svetových šampionátov a aj domáci odchovanci. Týmto článkom som pozval záujemcov na tento boxerský večer.

Dokedy bude kriminálnik na čele správnej rady Senecia?

Pred dvomi týždňami som vás v článku Milan Jambor, nehanbíte sa pozerať Devínskonovovešťanom do očí? informoval o tom, že na čele správnej rady Domu sociálnych služieb Senecio je exstarosta Milan Jambor, kriminálnik právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin korupcie. Na dôvažok si to tento človek zariadil tak, že v súčasnosti nemá na Senecio žiaden vplyv ani súčasný starosta Dárius Krajčír, ani miestne zastupiteľstvo. O tejto absurdnej situácii sa hovorilo aj na decembrovom miestnom zastupiteľstve. Nie všetci diskutujúci však mali na pôsobenie Milana Jambora na čele správnej rady Senecia rovnaký názor.

Dane z nehnuteľností porastú aj v DNV

Je rozhodnuté. Bratislavčania budú nasledujúci rok platiť podstatne vyššie dane z nehnuteľností. Rozhodlo o tom bratislavské mestské zastupiteľstvo na zasadnutí 12. 12. 2019. Pre obyvateľov Devínskej Novej Vsi zvýšenie dane za rodinné domy a byty predstavuje cca 80 %. Zároveň bolo schválené nové prerozdelenie dane z nehnuteľností medzi jednotlivé mestské časti, na čo doplatí najmä Devínska Nová Ves.

Magazín DTV nás informoval o

Veronika stratila štvornohého miláčika tesne pred Vianocami: Hľadá sa jazvečík Šarkan

Smutné Vianoce bez štvornohého miláčika. Presne to hrozí Veronike z Bratislavy po tom, čo sa jej 15. decembra stratil psík Šarkan. Jazvečíka Šarkana sa nedarí nájsť už niekoľko dní. Podľa jeho majiteľky Veroniky sa 4,5-mesačný psík stratil 15. decembra o 15:30 v okolí Marcheggského mostu v Devínskej Novej Vsi. Informuje Nový Čas.

Vo Volkswagene horelo, časť Devínskej Novej Vsi bola bez elektriny

Vo Volkswagene horela elektrická rozvodňa v montážnej hale. Na miesto vyrazilo 18 hasičov, ktorým sa požiar podarilo zlikvidovať. Halu museli ešte predtým evakuovať a odpojiť od elektrickej energie.To malo zrejme za následok aj fakt, že časti domácností Devínskej Novej Vsi okolo Opletalovej ulice nešla „elektrika“. Informuje portál Bratislava.dnes24.sk.

Penta sa púšťa do tretej etapy Bory Bývania, do ponuky ide 357 bytov

Rezidenčná štvrť Bory Bývanie medzi Lamačom a Devínskou Novou Vsou napreduje podľa pôvodných zámerov developera. Penta Real Estate sa aktuálnej pripravuje na začiatok výstavby tretej etapy. Záujemcovia o kúpu bytu sa už môžu registrovať, ceny oproti prvým dvom fázam porastú. V rámci tretej etapy vybuduje Penta osem obytných domov – šesť chodbových a dva sekciové. Chodbové domy budú päť- alebo šesťpodlažné, sekciové domy budú siahať do výšky piatich podlaží. Informuje portál reality.trend.sk.

Tip na darček: Buďte originálni – darujte partnerovi kozy!

Bedriška, Lyžička, Marlenka, Sabína, Sofia Loren – to sú mená kôz pasúcich sa na Devínskej Kobyle. Ak darujete na projekt Dobrá krajina Nadácie Pontis tridsať a viac eur, získate nielen dobrý pocit, ale aj adopčný certifikát a tričko, ktoré môžete darovať ako vianočný darček partnerovi, rodičom či priateľom.  Cieľom projektu, ktorý adopciu ponúka, je myšlienka vrátiť zvieratá na lúky a rastlinstvo na pastviny. Píše portál Bratislava.dnes24.sk.

Tretí ročník podujatia Večer boxu, diváci videli dvanásť súbojov

Už tretí ročník vydareného podujatia Večer boxu s podtitulom Súboj bratov sa uskutočnil v Devínskej Novej Vsi. Milovníci tohto športu videli dvanásť súbojov v rôznych vekových aj váhových kategóriách. Reportáž z tohto podujatia priniesla televízia TA3.

Devínska Nová Ves očakáva

Konečne prišiel týždeň, na ktorý sa deti tak tešili. Sú tu Vianočné sviatky. To znamená prázdniny a darčeky pod vianočným stromčekom. Polnočná omša v Kostole Ducha Svätého bude o 23.00. Na prvý sviatok vianočný si deti v kostole pripravili jasličkovú pobožnosť. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 012 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *