Devínska Nová Ves od 15. 11. 2021

Ján Žatko

Bude v tomto roku Vianočná ulička? Pripomenuli sme si železnú oponu. Príspevok na režijné náklady v školských jedálňach sa zvyšuje. Zrušené podujatia v novembri. List Ježiskovi. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Príspevok na režijné náklady v školských jedálňach sa od 1. januára zvyšuje o 50 %

Miestne zastupiteľstvo sa minulý týždeň okrem iného zaoberalo aj návrhom starostu Dáriusa Krajčíra na zmenu všeobecne záväzného nariadenia o výške príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach. Podstatou zmeny bol návrh na to, aby bol zvýšený príspevok na režijné náklady školských jedální z 5 € na 7,50 € mesačne s účinnosťou od 1. januára 2022.

Železná opona v našom chotári

Aj tento rok sme si mohli pripomenúť na Cyklomoste slobody časy, keď bola Devínska Nová Ves odrezaná od rieky Moravy ostnatým drôtom. Železná opona sa tiahla priamo v našom chotári. Podujatie pod názvom Víkend zatvorených hraníc zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s Ústavom pamäti národa, OZ V lepších časoch a mestskou časťou Devínska Nová Ves. Pri tejto príležitosti sa už šiestykrát na Cyklomoste slobody symbolicky zatvorili hranice. Podujatie ukončila pietna spomienka na obete železnej opony.

Zrušené podujatia v novembri

Vzhľadom k zhoršujúcej sa pandemickej situácii boli v Devínskej Novej Vsi zrušené dve zaujímavé podujatia plánované na november, na ktoré som sa tešil. Túto sobotu nebude  Sviatok mladého vína a budúcu nedeľu tak isto nebude Vianočné posedenie Miestneho odboru Matice slovenskej.

Magazín DTV nás informoval o

Napísali o nás

Devínsku Kobylu sprístupnia verejnosti

Prírodná rezervácia Devínska Kobyla, ktorá by mala vzniknúť pri Bratislave, bude prístupná verejnosti. Envirorezort predloží návrh na schválenie vláde po ukončení rokovania s dotknutými subjektami a vyhodnotení medzirezortného pripomienkového konania. V záujme rezortu je, aby tieto procesy prebehli v najbližších mesiacoch. Informoval spravodajský web teraz.sk.

V Devínskej Novej Vsi sa opäť pomáha sociálne slabším rodinám projektom List Ježiškovi

V Devínskej Novej Vsi sa aj tento rok bude pomáhať sociálne slabším rodinám a rodinám v núdzi. Umožní to opäť i vianočný projekt List Ježiškovi, teda cielená zbierka darčekov podľa konkrétnych potrieb a želaní rodín. Informujú Bratislavské noviny.

Devínska Nová Ves chystá vianočnú uličku, stánky s tovarom budú rozložené niekoľko dní

Pandémia koronavírusu dala pred takmer dvomi rokmi stopku mnohým podujatiam. Niektoré z nich sa snažia organizátori oživiť, ako napríklad aj vianočnú uličku, na ktorú sa tešilo každoročne mnoho Devínskonovovešťanov. Podujatie sa bude konať opäť na Hradištnej ulici. Stánky s tovarom sú naplánované od stredy 1. decembra do soboty 4. decembra. Informuje web bratislavaden.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

V stredu opäť vykladáme vrecia s papierom a plastami. Ak to dovolia pandemické opatrenia, v sobotu sa môžete zabaviť na Katarínskej zábave a v nedeľu začať advent koncertom. Až do konca novembra môžete navštíviť výstavu fotografií Fotofórum. Plánované posedenie členov Matice slovenskej bolo zrušené. Pre rodičov menších detí je určený online webinár. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 232 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

 

Jeden komentár k “Devínska Nová Ves od 15. 11. 2021”

  1. Ak bude veľa obyvateľov SR múdrejších, môže byť fašiangová ulička. Veľa vecí sa odkladá na náhradné termíny. Námet na presun aj pre túto akciu. Festival Chorvátskej kultúry sa presunul a potom aj uskutočnil. Sviatok mladého vína má dokonca dva náhradné termíny….. Koncert Mirrele Matheiue mi presunuli už opakovane…. a verím že sa dočkám…. Fandovia Vianočnej uličky dajte nejaké návrhy…. Čo tak Hodová ulička na konci mája ?
    Príspevok na FB mi neprešiel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *