Devínska Nová Ves od 13. 12. 2021

Ján Žatko

Dotácia viac ako dva milióny na dostavbu ZŠ Bukovčana. Rozhovor so starostom. V DNV vyrastie ďalšie obchodné centrum. Politici nám Vianoce nevezmú. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Dostavba základnej školy Bukovčana má zelenú

Starosta DNV Dárius Krajčír na sociálnej sieti informoval o tom, že Devínska Nová Ves dostala významný predvianočný darček. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR schválilo žiadosť DNV o poskytnutie nenávratného finančného príspevku z európskych prostriedkov vo výške viac ako 2 milióny eur. Dostavba základnej školy Ivana Bukovčana tak dostala zelenú.

Nebojte sa pán starosta, politici nám Vianoce nevezmú

„Dobre si všímajme, ako sa správajú politici v čase krízy! Dá sa z toho ako z knihy prečítať, kto má aké priority, koľko má kto odvahy a napokon aj čo vie. Niektorým ide o životy ľudí, iným o budúcu prosperitu a asi mnohým len o to, aby získali, alebo aspoň nestratili hlasy.“ Toto je aktuálny citát bývalého politika, ktorého si veľmi vážim.

Fotografia týždňa

Prírodovedný krúžok Sovule vyhlásil súťaž o najlepšiu fotografiu vtáčieho kŕmidla. Víťaz ešte zatiaľ nie je známy. Ja som zo súťažných fotografií vybral záber od Tomasza Anusiewicza.

Magazín DTV nás informoval o

Napísali o nás

V bratislavskej Devínskej Novej Vsi vyrastie obchodné centrum, náklady si vyžiadajú štyri milióny eur

V bratislavskej Devínskej Novej Vsi plánujú postaviť obchodné centrum za približne štyri milióny eur. Vyplýva to zo zámeru spoločnosti White house predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA. Záujmové územie navrhovanej činnosti sa nachádza na východnom okraji mestskej časti Bratislava – Devínska Nová Ves, južne od novej mestskej obytnej štvrte Bory a západne od obchodného centra Bory Mall. Informujú webnoviny.sk.

Devínska Nová Ves sa do každého projektu snaží zapojiť občanov, uvádza v rozhovore starosta D. Krajčír

Portál bratislava.dnes24.sk sa zhováral so starostom Devínskej Novej Vsi Dáriusom Krajčírom o tom, ako zasiahla pandémia mestskú časť, ako hodnotí svoje tri roky vo funkcii a aké má ďalšie plány?

Devínska Nová Ves očakáva

Máme tu stále lockdown a tak väčšina plánovaných aktivít je zrušená. Zostávajú nám iba tie v online priestore. V piatok budeme sláviť Štedrý večer, na polnočnú svätú omšu sa však dostane iba 30 + 30 ľudí v režime OP. V stredu nezabudnite vyložiť pred bránu vrecia s plastami a papierom. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 234 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *