Devínska Nová Ves od 12. 4. 2021

Ján Žatko

Západ slnka z cyklomosta. Výročie narodenia Ruda Slobodu.  Dopravný rébus vyriešený. Čo vás zaujalo v marci. Sandberg bude strážiť aj kamera. Viete čo je to Kolachella? Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Dopravný rébus na Hradištnej ulici

Peter Rajkovič upozornil na zvláštnu dopravnú značku na Hradištnej ulici. Z diskusie k článku vyplynulo, že značka je v súlade s novou vyhláškou a miestny úrad potvrdil, že bola umiestnená s jeho súhlasom. Takže dopravný rébus je vyriešený.

Zakliata terasa, narodeniny a jarné upratovanie

V prehľade článkov, ktoré vás najviac zaujali v marci na blogu Týždeň v Devínskej, nájdete jeden dlhoročný problém, životné jubileum a aj popud na jarné upratovanie. Najčítanejšie články od začiatku roku zostávajú nezmenené. Nájdete medzi nimi informácie od Vladimíra Kočvaru o stanoviskách stavebnej komisie a článok o opätovne stratenom poslancovi Zoroslavovi Smolinskom.

Nedožité 83. výročie narodenia Ruda Slobodu

16. apríla 2021 sme si pripomenuli nedožité 83. výročie narodenia Ruda Slobodu,  rodáka z Devínskej Novej Vsi,  jedného z najvýznamnejších a súčasne najviac rozporuplných slovenských spisovateľov druhej polovice 20. storočia.

Fotografia týždňa

Západ slnka z Cyklomosta slobody. Foto: Marek Ševc.

Magazín DTV nás informoval o

Kreslo

V Kresle DTV sa o kultúre počas pandémie koronavírusu zhovárala moderátorka Lucia Stankovská  s vedúcou odboru kultúry Bratislavského samosprávneho kraja Svetlanou Waradzinovou.

Napísali o nás

Ochranári posilnia stráž prírody na Devínskej Kobyle vrátane Sandbergu

Štátna ochrana prírody SR posilní v najbližších mesiacoch stráž prírody v národnej prírodnej rezervácii Devínska Kobyla, ktorej súčasťou je aj lokalita Sandberg. Na území so štvrtých stupňom ochrany totiž zaznamenáva zvýšený počet priestupkov a porušení zákona o ochrane prírody. Mestská časť zároveň plánuje osadenie kamery na monitorovanie územia Sandbergu. Píše o tom portál bratislava.zoznam.sk.

Fotostĺpček 7/2021

Fotograf Karol Srnec sa aj s fotoaparátom opätovne motal v našom chotári. Tentoraz ho zaujalo Devínske jazero, čo je vlastne pozostatok bývalého koryta rieky Morava. Pri ceste k nemu narazil na párik bocianov, ktorí si pripravovali hniezdo. Fotostĺpček nájdete na portáli ephoto.sk.

Na tradičné zákusky zabudni. Kultová Kolachella robí torty ako z iného sveta

Máte radi zákusky? Potom vás určite zaujme príbeh mladej podnikateľky s koreňmi v Devínskej Novej Vsi, ktorá sa odvážila rozbehnúť vlastnú cukrárenskú výrobu, v ktorej vznikajú netradičné originálne sladké dobroty. Viac sa dozviete na portáli startitup.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Stále platí prísny zákaz vychádzania s minimom výnimiek! Tomu zodpovedá aj ponuka podujatí v DNV. V stredu sa uskutoční online miestne zastupiteľstvo. Miestny úrad je otvorený v obmedzenom režime. Prijímanie stránok sa viaže na rezerváciu ! Navštíviť môžete Šrot park, keďže ide o prírodnú galériu. Od pondelka sú opäť verejne slávené sväté omše, ale iba s obmedzeným počtom veriacich. Preto aj naďalej môžete sledovať nedeľnú svätú omšu v priamom prenose na internete. Denova pokračuje v rozmiestňovaní veľkokapacitných kontajnerov na verejných priestranstvách. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 175 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *