Devínska Nová Ves od 1. 11. 2021

Ján Žatko

Jeseň na Devínskej Kobyle. Dušičky. Chlapci potrebujú chlapov. Prosba na pani Lipkovú. Čaká nás Víkend zatvorených hraníc. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Sviatok všetkých svätých a Dušičky

Katolícka cirkev slávi 1. novembra Sviatok všetkých svätých, na ktorý 2. novembra nadväzuje deň Spomienky na všetkých verných zosnulých, ľudovo nazývaný Dušičky. Veriaci si počas omší pripomínajú svätých, ktorí viedli pravý kresťanský život a zomreli vo viere v Ježiša Krista. Dušičky sú zase zvláštnym sviatkom tým, že neľutujeme prejsť stovky kilometrov iba kvôli tomu, aby sme navštívili hroby našich blízkych. Rovnako veriaci ako neveriaci.

Chlapci potrebujú chlapov

ICHTYS v týchto mesiacoch realizuje projekt zameraný na jednorodičovské rodiny. Väčšina týchto rodín je v zložení matka a deti. Otcovia chýbajú… A chýbajú veľmi.

Pani Lipková, nevracajte ocenenie

V poslednom čase sa v Devínskej Novej Vsi pretriasa problém odovzdávania ocenení Devínskonovoveská holubica. Diskusiu na túto tému som otvoril ja kritikou okázalého galavečera usporiadaného pánom starostom, na ktorom odovzdával ocenenia jednotlivým laureátom. Táto diskusia však mala aj jeden neželaný efekt. Jedna z laureátov, pani Daniela Lipková, zvažuje vrátenie ocenenia. Prosil som ju už súkromne a prosím ju teraz aj verejne. Pani Lipková, nevracajte ocenenie.

Fotografia týždňa

Jeseň na Devínskej Kobyle. Foto: Peter Kolega.

Magazín DTV nás informoval o

Kreslo DTV

V Kresle DTV privítala moderátorka Lucia Stankovská predsedu Združenia pre bankové karty Petrom Gécom.

Napísali o nás

Aj tento rok sa na viacerých miestach uskutoční Víkend zatvorených hraníc

Pripomenúť totalitnú atmosféru na hraniciach a zaspomínať si na obete komunistického režimu v bývalom Československu i železnej opony, ktoré cesta za slobodou stála život, je cieľom podujatia Víkend zatvorených hraníc. Pri tejto príležitosti sa cez víkend od 12. do 14. novembra šiestykrát na Cyklomoste slobody v bratislavskej Devínskej Novej Vsi symbolicky zatvoria hranice, pripravené sú viaceré podujatia. Informujú Bratislavské noviny.

Devínska Nová Ves očakáva

V stredu bude online zasadnutie miestneho zastupiteľstva. V sobotu môžete nakúpiť na Farmárskych trhoch a počas celého víkendu môžete spomínať na železnú oponu, ktorá sa tiahla chotárom Devínskej Novej Vsi. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 232 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *