Dárius Krajčír je najpopulárnejší kandidát v Bratislave

kandidát
Ján Žatko

Potom ako Bratislavské noviny zrušili kvôli podozreniam z podvodov svoju predvolebnú anketu, prišiel so svojou verziou ankety ku komunálnym voľbám Bratislavský kuriér. Na rozdiel od Bratislavských novín sa nehlasuje prostredníctvom internetu, ale pomocou SMS správ. Z jedného telefónu je možné hlasovať dvakrát. Jeden hlas môže od vás dostať jeden kandidát na starostu a jeden kandidát na primátora. Bratislavský kuriér si od tohto systému hlasovania sľubuje vyššiu transparentnosť. Predbežné výsledky ankety sú pre Devínsku Novú Ves veľmi zaujímavé.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV     

Škandál s predchádzajúcou predvolebnou anketou

Keď som pred desiatimi dňami zverejnil článok Škandál s predvolebnou anketou, rozpútal som ním búrlivú diskusiu na sociálnej sieti. Dokonca som bol niekoľkými čitateľmi obvinený z manipulácie verejnej mienky. Pritom som písal iba o faktoch získaných z verejne dostupných zdrojov. Išlo o prípad predvolebnej ankety usporiadanej ku komunálnym voľbám Bratislavskými novinami.  Redakcia anketu predčasne zrušila s nasledujúcim odôvodnením:

Vzhľadom na to, že sme v posledných dňoch zistili, že istí kandidáti nečestným konaním získali hlasy v niektorých našich anketách pred komunálnymi voľbami, rozhodli sme sa hlasovanie okamžite ukončiť.

Redakcia neuviedla o ktorých kandidátov ide. Zo screenshotov z Facebooku uvedených v článku však vyplývalo, že ešte pred zrušením ankety minimálne jeden kandidát na starostu Devínskej Novej Vsi prišiel zásahom redakcie o viac ako dve stovky hlasov.

Bratislavský kuriér rozbehol novú anketu

Po tejto negatívnej skúsenosti prišiel so svojou verziou ankety ku komunálnym voľbám Bratislavský kuriér. Na rozdiel od Bratislavských novín sa nehlasuje prostredníctvom internetu, ale pomocou SMS správ. Z jedného telefónu je možné hlasovať dvakrát. Jeden hlas môže od vás dostať jeden kandidát na starostu a jeden kandidát na primátora. Bratislavský kuriér si od tohto systému hlasovania sľubuje vyššiu transparentnosť. Hlasovanie beží od 10. októbra a má prebiehať až do komunálnych volieb. Cena odoslanej SMS je účtovaná podľa štandardného cenníka operátora za odoslanú SMS.

Výnimočný záujem o anketu v Devínskej Novej Vsi

Po takmer dvoch týždňoch hlasovania je zrejmé, že uvedená anketa bratislavských voličov príliš nezaujala. Možno je to aj tým, že o nej nevedia. Možno je tu iný problém. Kandidáti na primátora získali doteraz spolu iba 136 hlasov a kandidáti na starostov 303 hlasov. Žiaden kandidát na starostu v Čunove, Devíne a Jarovciach nezískal dokonca ani jeden hlas. V Lamači a Vrakuni hlasoval iba jeden jediný volič. Svetlou výnimkou v tomto mori nezáujmu o anketu je Devínska Nová Ves. Kandidát na starostu Dárius Krajčír získal doteraz 97 hlasov. Je to suverénne najúspešnejší kandidát v tejto ankete v rámci celej Bratislavy.

Predbežne najúspešnejší kandidát na primátora v ankete

  1. 44 hlasov: Matúš Vallo
  2. 38 hlasov: Iveta Plšeková
  3. 24 hlasov: Václav Mika
  4. 18 hlasov: Ján Mrva
  5. 12 hlasov: Ivo Nesrovnal

Ďalších päť kandidátov nezískalo v ankete doteraz ani jeden hlas.

kandidát

Predbežne najúspešnejší kandidát na starostu DNV v ankete

  1. 97 hlasov: Dárius Krajčír
  2. 9 hlasov: Rastislav Tešovič

Ďalší traja kandidáti nezískali v ankete doteraz ani jeden hlas.

kandidát

Hlasovanie stále pokračuje

Podľa informácie na stránke Bratislavského kuriéra bude hlasovanie pokračovať až do volieb. Takže aj vy môžete zahlasovať za svojho favorita na primátora a starostu. Zatiaľ to vyzerá aspoň podľa tejto ankety tak, že občania Devínskej Novej Vsi sa zaujímajú o komunálne voľby neporovnateľne viac ako obyvatelia iných mestských častí. Čo je veľmi pozitívne zistenie.

 

 

Jeden komentár k “Dárius Krajčír je najpopulárnejší kandidát v Bratislave”

  1. Tých zvláštnych udalostí čo sa točia okolo Dariusa je až príliš veľa. Mám to šťastie ho vidieť na každej akcií. Na zviditeľnenie si vyhliadol deti zo škôlky a školy. A je smutné, že zamotali Grbarčieta do politiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *