Devínska Nová Ves od 15. 10. 2018 do 21. 10. 2018

Devínska Nová Ves od 15. 10. 2018
Ján Žatko

Petícia proti výrubu lesa na Devínskej Kobyle pokračuje, napriek tomu sa tam začalo rúbať. V sobotu bude veľký celoslovenský protest proti výrubu slovenských lesov v Banskej Bystrici. Potom budeme možno musieť protestovať aj my. Dozvedeli sme sa ďalšiu jóbovku. Naša mestská časť v rebríčku transparentnosti nezadržateľne padá ku dnu. Aká teda bola Devínska Nová Ves od 15. 10. 2018? Dozviete sa v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV 

Odpoveď ministerstva životného prostredia

Devínska Nová Ves od 15. 10. 2018Odpoveď ministerstva životného prostredia na otvorený list predsedu petičného výboru petície Zabráňme výrubu lesa na Devínskej Kobyle. List bol reakciou na to, že LESY SR začali píliť stromy na Devínskej Kobyle napriek protestom dotknutých samospráv, občianskych združení a viac ako 1 700 ľudí, ktorí dovtedy podpísali petíciu.

24,9 mil. € na cestu pre Volkswagen sa dá využiť lepšie na mnoho potrebných projektov

Devínska Nová Ves od 15. 10. 2018Adrián Jankovič, kandidát za poslanca mestského zastupiteľstva Bratislavy a miestneho zastupiteľstva v DNV, píše o tom, na aké projekty by sa dala lepšie využiť dotácia vlády SR pre Devínsku Novú Ves vo výške 24,9 mil. €.

Transparentnosť a Devínska Nová Ves

Devínska Nová Ves od 15. 10. 2018Transparency International Slovensko zverejnila rebríček transparentnosti 100 najväčších slovenských miest a mestských častí. V priloženej správe konštatuje, že pred komunálnymi voľbami si samosprávy dali záležať a opäť sa o čosi viac otvorili verejnej kontrole.  Žiaľ, nedá sa to povedať o Devínskej Novej Vsi, ktorej je transparentnosť stále viac a viac cudzia.

Bolo vaše hlasovanie zbytočné?

Devínska Nová Ves od 15. 10. 2018V auguste žila Devínska Nová Ves okrem iného aj snahou o víťazstvo v súťaži o najlepší projekt, ktorý podporí Bratislavský samosprávny kraj zo svojho participatívneho rozpočtu. Veľmi intenzívne som sa do tejto súťaže zapojil aj ja osobne niekoľkými článkami a plamennými výzvami za projekt Devínskej Novej Vsi „Parkourové a workoutové ihrisko“. Nakoniec som bol nadšený tým, že sa nám spoločne podarilo v okrese Bratislava IV zvíťaziť a poraziť tak oveľa väčšie mestské časti ako je Dúbravka a Karlova Ves. Lenže ako čas beží, začínam mať čoraz väčšie obavy o to, či naše hlasovanie nebolo zbytočné.

Devínska potrebuje dôslednejšie oddeliť priemysel od bývania

Devínska Nová Ves od 15. 10. 2018RNDr. Vladimír Kočvara, podpredseda komisie výstavby, životného prostredia a dopravy a kandidát na poslanca miestneho zastupiteľstva DNV, píše o tom, čo je potrebné zmeniť na dotyku obytnej a priemyselnej zóny na Kolónii.

Neotravujte úradníkov, teraz nemajú čas II.

Devínska Nová Ves od 15. 10. 2018Reakcia občanov na portáli Odkaz pre starostu na podnet týkajúci sa reklamného zariadenia umiestneného na zábradlí vedľa rybníka na Mlynskej ulici, reakcie na článok Neotravujte úradníkov, teraz nemajú čas a stanovisko zastupujúcej prednostky miestneho úradu, ktorá sa dištancuje od svojho podriadeného.

Magazín DTV nás 17. 10. 2018 informoval

Ťažba dreva na Devínskej Kobyle: Aktivisti ubezpečeniam lesníkov veľmi neveria

Obnovenie výrubov stromov vo vzácnej lokalite Devínskej Kobyly opäť vyvolalo pobúrenie Bratislavčanov. Lesníci sa bránia a sľubujú maximálne citlivý prístup, no ich kritikov to neupokojilo. Naďalej beží petícia proti výrubu stromov na Devínskej Kobyle. Informujú Bratislavské noviny.

Oprava vozovky ovplyvní premávku v týchto úsekoch

Spravodajský portál bratislavden.sk píše o oprave komunikácií na Opletalovej  a Istrijskej ulici v Devínskej Novej Vsi.

Viete, ako dopadla vaša mestská časť v rebríčku Transparency Inernational?

V rebríčku transparentnosti miest, ktorý v utorok (16.10.) zverejnila nezisková organizácia Transparency International Slovensko (TIS), si z bratislavských mestských častí najviac polepšila Vrakuňa. V rebríčku obsadila 16. miesto so ziskom 70 percent a oproti roku 2016 sa posunula o 60 pozícii. Devínska Nová Ves skončila spomedzi sto najväčších samospráv na 77. pozícii. Píšu Bratislavské noviny.

Devínska Kobyla a okolie 2014 až 2015

Zaujímavý blog v denníku SME o prírode v našom okolí s nádhernými fotografiami.

30-ročný muž si krátil chvíle ničením zaparkovaných áut v Devínskej Novej Vsi, riešiť ho prišla polícia

Aj takíto ľudia žijú medzi nami. Spravodajský portál bratislavaden.sk informoval o  tom, že mestskí policajti na ulici Ivana Bukovčana zadržali 30-ročného muža, ktorý sa pustil do ničenia zaparkovaných motorových vozidiel. Policajti mu namerali v dychu takmer 2 promile.

Bude pokračovať súd s Gejzom K., obžalovaným zo zastrelenia dôchodcu

Pred trojčlenným senátom Okresného súdu Bratislava IV malo v stredu 17. 10. pokračovať hlavné pojednávanie s dôchodcom Gejzom K., ktorý mal koncom januára tohto roku v Devínskej Novej Vsi zastreliť svojho známeho, 75-ročného muža.

Devínska Nová Ves očakáva

Po Opletalovej ulici sa má už od pondelka začať rekonštruovať aj Istrijská ulica. Deti sa môžu tešiť na Lampionádu a dospelí na Večer boxu. V nedeľu bude slávnostne odhalené slovanské pohrebisko. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 674 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *