Čo vás najviac zaujalo v marci

Ján Žatko

Pravidelne raz za mesiac vás informujem o tom aké články vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujali. Na marec som akosi pozabudol a preto to teraz naprávam. Nové developerské projekty a obnovená prevádzka U Mami. To sú témy, ktoré vás v marci najviac zaujali. Celkovo si v marci otvorilo blog Týždeň v Devínskej 5 175 reálnych užívateľov. Počet zobrazení blogu za tento mesiac dosiahol 13 246. A čo vás najviac zaujalo na blogu od začiatku roka? Stále jednoznačne vedie plánovaná výstavba Pri rybníku podporená bývalým starostom Milanom Jamborom.

píše: Ján Žatko

Devínska nechce ďalšiu ubytovňu

marciV pondelok 4. 3. 2019 sa v Istra Centre uskutočnilo stretnutie poslanca miestneho zastupiteľstva DNV Jána Žatka s občanmi na tému pripravovaného investičného zámeru firmy RETEP Slovakia, s.r.o. „Pri rybníku – bytový dom, športová hala a ubytovacie zariadenie“. Na stretnutí sa zúčastnilo asi 50 ľudí a atmosféra bola miestami naozaj dosť hustá.  Článok o tomto stretnutí je tretím najčítanejším článkom na blogu Týždeň v Devínskej v marci. Doteraz si ho otvorili čitatelia celkom 513-krát.

Do tretice všetko dobré

marciDo tretice všetko dobré. Podľa informácie na sociálnej sieti sa opäť otvorila prevádzka rýchleho občerstvenia a donášková služba U MaMi na Eisnerovej 56/F. Na tejto správe by nebolo nič neobyčajné, keby sme nepoznali pozadie. Majitelia otvárajú prevádzku v krátkom čase už po tretíkrát. Preto po tretíkrát, lebo doteraz neznámy páchateľ ich dvakrát vypálil. Doteraz si článok otvorili čitatelia celkom 551-krát.

Chystá sa výstavba nového sídliska na Zamajerskom

marciV na stránke enviroportal.sk bol zverejnený zámer Obytný súbor Slnečný vrch I. Bratislava – Devínska Nová Ves. Navrhovateľ Slnečný vrch, s.r.o., plánuje výstavbu nového sídliska na poliach vedľa ulice Jána Jonáša v lokalite Bližšie Zamajerské. Informáciu zverejnil na sociálnej sieti člen Komisie výstavby a životného prostredia Devínskej Novej Vsi Vladimír Kočvara. Článok o tejto plánovanej výstavbe vás v marci najviac zaujal. Doteraz  si článok otvorili čitatelia celkom 563-krát.

Vracajú sa mafiánske praktiky 90-tych rokov?

marciV polovici decembra dostali Devínskonovovešťania predčasný darček pod stromček. Na Eisnerovej ulici bola otvorená nová prevádzka ponúkajúca rýchle občerstvenie formou donáškovej služby v maličkých priestoroch hneď vedľa pubu Šport Pub Pumpa pod názvom U MaMi. Prevádzka však fungovala iba štyri dni, keď ju niekto prevádzku úmyselne podpálil. Majitelia pracne odstránili škody a začiatkom januára otvorili opäť. Hororový scenár sa však opakoval. Už po niekoľkých dňoch niekto podpálil prevádzku druhýkrát. Článok o týchto mafiánskych praktikách v Devínskej Novej Vsi je tretím najčítanejším článkom na blogu Týždeň v Devínskej od začiatku roka. Čitatelia si ho doteraz otvorili celkom 897-krát.

Zo života pásomníc

Druhý najčítanejší článok od začiatku tohto roku sa týka plánovanej masívnej výstavby v starej časti Devínskej Novej Vsi Pri rybníku. Eva Vargová sa v ňom zamýšľa, aké šance majú obyčajní občania ubrániť sa početným nájazdom developerov na každú nevyužitú plochu či prieluku v zástavbe našej metskej časti. Doteraz si tento článok otvorili čitatelia celkom 951-krát.

Prvý kostlivec vylieza zo skrine

Najčítanejší článok tohto roku sa tiež týkal výstavby Pri rybníku. Informoval som v ňom, že na stránke enviroportál.sk bol zverejnený zámer vybudovať v DNV v trojuholníku tvorenom Istrijskou ulicou tesne pred viaduktom, potokom Mláka a železničnou traťou obrovský komplex. Žiaľ, medzi dokumentami, ktoré predložil investor v rámci žiadosti o schválenie zámeru je aj súhlas starostu Milana Jambora s uvedenou výstavbou. Doteraz si tento článok otvorili čitatelia celkom 1 636-krát.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *