Všetko najlepšie Norika

Ján Žatko

A tento o svokre poznáte?
Dobrý deň. Nemáte náhodou tesnenie na vodovod? – pýta sa Ďuro v predajni.- Nie, nemáme.- A nejaký iný kvalitný prsteň pre svokru nemáte?

Nuž, nemajú to svokry ľahké. Toľko vtipov koľko o nich je hádam iba o policajtoch. Ja ale môžem zodpovedne prehlásiť, že tieto vtipy svokrám veľmi krivdia. Aspoň čo sa mojej svokry týka. Ona je úplne iná ako tie protivné svokry z vtipov. Zajtra sa moja svokra Norika Belošovičová dožíva okrúhleho jubilea 80 rokov.

píše: Ján Žatko
poslanec miestneho zastupiteľstva DNV 

Norika a Devínska Nová Ves

Ďalší z množstva vtipov tvrdí, že najlepšia svokra je tá, ktorá je za morom. Aj tento môžem vyvrátiť. Norika Belošovičová prežila takmer celý život v Žiline, ale pred 18 rokmi sa rozhodla presťahovať do Devínskej Novej Vsi, aby bola bližšie k svojim deťom. Bolo to výborné rozhodnutie. Pre nás, lebo nám môže často pomáhať. Ale aj pre ňu, lebo do cudzieho prostredia veľmi dobre zapadla. Viacerí z Vás ju určite poznáte, veď je členkou skoro každého spolku v Devínskej Novej Vsi. A to nie formálnou, ale veľmi aktívnou. Dokonca ešte pred nedávnom pracovala vo výbore Miestneho odboru Matice slovenskej a aj dnes pomáha matičiarom ako len vládze. Je však zároveň aj členkou Chorvátskeho kultúrneho spolku. Tomuto vravím vzorné národnostné spolužitie v praxi.

zdroj: Ján Žatko

Norika a jej aktivity

Norika nikdy v živote tak často necestovala ako dnes. Raz ide s jedným spolkom, o týždeň zase s iným, inokedy s niektorým zo svojich detí. Často má dokonca problém ako sa rozhodnúť, pretože má dve akcie na ten istý termín. Spoločné návštevy divadiel a koncertov sú tiež obľúbeným repertoárom jej priateľov. A to nehovorím o plesoch a zábavách, na ktorých sa dôchodcovia vedia veľmi slušne odviazať. A to ešte donedávna napriek svojmu veku pracovala v poisťovni. Niet divu, že jej kalendár je viac zaplnený ako môj. V kútiku duše jej závidím a chcel by som byť v jej veku (ak sa ho vôbec dožijem) taký vitálny ako ona. O svojich aktivitách s devínskonovoveskými dôchodcami dokonca napísala aj pekný článok.

Nech Ti tá dobrá nálada Norika, aj naďalej vydrží. Všetko najlepšie Norika, nech si stále taká vitálna ako dnes.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *