Postrek proti komárom predsa len bude

Ján Žatko

Len jediný deň  Iba necelé dva dni stačili starostovi Devínskej Novej Vsi Dáriusovi Krajčírovi na to, aby zistil stanovisko svojich občanov a rozhodol sa podľa neho. Mestská časť dnes na svojom oficiálnom webovom sídle oznámila, že bude realizovaný pozemný postrek proti komárom v intraviláne mestskej časti v skorých ranných hodinách v termíne pondelok 24. 08. 2020, resp. utorok 25. 08. 2020 od 4.00 do 6.00. Celý text oznámenia je uvedený v ďalšom texte.

píše: Ján Žatko

Vážení Devínskonovovešťania,

účasť v ankete ohľadom dopytu obyvateľov po chemickom postreku dopadla nad naše očakávania. Celkovo sa prieskumu zúčastnilo a hlasovalo 3 076 obyvateľov, z toho 2 446 obyvateľov za vykonanie postreku a 534 obyvateľov proti. Samotná anketa rozprúdila búrlivú diskusiu v komentároch, čo patrí k demokratickému a slobodnému prejavu v našej spoločnosti. Všetkým vám ďakujem za hlasovanie a vyjadrenie názorov.

V súčasnej dobe sme už zabezpečili realizáciu postreku chemickou látkou TETRACIP ZAPI a hneď ako nám to meteorologická predpoveď umožní, pristúpime k vykonaniu postreku.

MČ Bratislava-Devínska Nová Ves oznamuje, že bude realizovaný pozemný postrek proti komárom v intraviláne mestskej časti v skorých ranných hodinách v termíne

pondelok 24. 08. 2020, resp. utorok 25. 08. 2020 od 4.00 hod. 6.00 hod.

Postrek bude realizovaný v závislosti od počasia.

Likvidácia komárov bude zabezpečovaná prostredníctvom spol. František Kliment, Na Záhumní 19, Zohor. Použitý bude prípravok TETRACIP ZAPI. Upozorňujeme obyvateľov, aby si zabezpečili domáce zvieratá a chovy včiel, a aby si v uvedenom čase ponechali uzatvorené okná.

Len 96 obyvateľov vyjadrilo spokojnosť s postupom magistrátu, preto na najbližšom stretnutí budem žiadať zlepšenie politiky a systému opatrení proti premnoženiu komárov. Uprednostňujeme biologickú prevenciu, je však nevyhnutné zmeniť postup a systém aplikácie BTI na plošnú leteckú aplikáciu. Veríme, že v spolupráci s mestom, samosprávnym krajom i rakúskymi partnermi sa nám konečne podarí efektívne zasiahnuť včas bez použitia chemických postrekov.

Téma nepríjemného premnoženia komárov v našej mestskej časti nám nie je ľahostajná, budeme sa ňou naďalej zaoberať, počúvať vaše názory a oboznamovať vás s odbornými názormi, tak, aby sme sa správali ekologicky a pritom sa vyhli vzniku kalamitného stavu.

zdroj: devinskanovaves.sk

Súvisiace články

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *