Devínska Nová Ves od 3. 9. 2018 do 9. 9. 2018

Devínska Nová Ves od 3. 9. 2018
Ján Žatko

Prázdniny a dovolenky sú definitívne za nami a deti majú za sebou prvý týždeň v škole. Devínskonovoveským futbalistom úvod sezóny vychádza veľmi dobre. Prístrešok pre turistov pri cyklochodníku Na hriadkach je na tom naopak veľmi zle. Začal sa súdny proces týkajúci sa vraždy dôchodcu v januári tohto roku. Aká teda bola Devínska Nová Ves od 3. 9. 2018? Dozviete sa v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Článok mesiaca august na blogu Týždeň v Devínskej

Devínska Nová Ves od 3. 9. 2018Celkovo si počas augusta otvorilo blog Týždeň v Devínskej 6 326 reálnych užívateľov, čo je doterajší mesačný rekord. Najčítanejším článkom mesiaca bola výzva na podporu výstavby nového parkourového a workoutového ihriska v Devínskej Novej Vsi.

850 bláznov v chladných vlnách Dunaja

Devínska Nová Ves od 3. 9. 20182. septembra 2018 sa konal už piaty ročník akcie Trans Danube Swim, alebo po slovensky, Plávanie cez Dunaj. 850 nadšencov sa na nábreží pri bývalom PKO vrhlo do chladných vĺn Dunaja, aby ho preplávali až na petržalskú stranu. Bol som medzi nimi a bol to úžasný zážitok.

FCL VW DNV : ŠK Tomášov 4 : 3

Devínska Nová Ves od 3. 9. 2018V 4. kole III. futbalovej ligy sa na štadióne v Devínskej Novej Vsi stretla FCL VW DNV s ŠK Tomášov.  Obidvaja súperi v minulom kole vyšli bodovo naprázdno. Devínska doma prehrala so Slovanom Bratislava B  0 : 3 a Tomášov prekvapivo tiež v domácom prostredí podľahol nováčikovi súťaže z Rusoviec 1 : 2. Obidvaja súperi v tomto dueli teda určite chceli zlikvidovať predchádzajúcu bodovú stratu.

Prístrešok, ktorý nikto nechce

Devínska Nová Ves od 3. 9. 2018Tesne vedľa vynoveného cyklochodníka Na hriadkach smutne stojí rozpadajúci sa prístrešok pre turistov. Nikto sa k nemu nehlási a zodpovední si ho prehadzujú medzi sebou ako horúci zemiak. Čaká sa na to kým sa zrúti?

Nesrovnal uvažuje o predĺžení električkovej trate k závodu VW Slovakia

Predĺženie električkovej trate po Bory a ďalej až do Devínskej Novej Vsi je spôsobom, akým môže hlavné mesto pomôcť jednému z najdôležitejších zamestnávateľov v regióne zabezpečiť bezproblémovú prevádzku bez výpadkov pracovných síl. Po stretnutí so zástupcami spoločnosti Volkswagen Slovakia to uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Všimol si spravodajský portál teraz.sk.

Skúter sa podarilo vypátrať vďaka internetovej stránke

Pomocou stránky a aplikácie, ktorá pomáha hľadať kradnuté vozidlá sa polícii podarilo vypátrať skúter ukradnutý v Devínskej Novej Vsi. Majiteľ ho mal zaparkovaný pred panelákom v Devínskej Novej Vsi. Ukradli mu ho v noci z prvého na druhého septembra. Uviedol portál noviny.sk.

Žena sa o vražde manžela dozvedela až z internetu, polícia ju neinformovala

Televízia Markíza sa venovala vyšetrovaniu vraždy dôchodcu v Devínskej Novej Vsi, ktorého zavraždil ešte v januári tohto roku jeho priateľ.

Začal sa proces s Gejzom, ktorý mal v Devínskej Novej Vsi zastreliť svojho kamaráta: Takto sa obhajuje!

Pred trojčlenným senátom Okresného súdu Bratislava IV sa v stredu začalo hlavné pojednávanie s dôchodcom Gejzom K. Ten mal koncom januára tohto roku zastreliť na chodbe paneláka v Devínskej Novej Vsi svojho známeho, 75-ročného muža.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

V tomto týždni sa odovzdávajú kandidátne listiny do komunálnych volieb. Čoskoro sa teda dozvieme, kto by chcel byť novým starostom a kto nás chce zastupovať v miestnom zastupiteľstve. Ešte predtým nás však čaká bohatý víkend. Môžeme si vybrať medzi Pivným Jankom, Výšľapom na Devínsku Kobylu a omšou vo Weitovom lome. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 576 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *