Začiatok roku 2018 v Devínskej Novej Vsi

začiatok roku 2018 v Devínskej Novej Vsi
ústie potoka Mláka do Moravy, foto: Ján Žatko

Začiatok roku 2018 v Devínskej Novej Vsi nás privítal jarným počasí. Teploty sa držali výrazne nad nulou, po snehu ani pamiatky, dokonca nás niekoľkokrát v prvom januárovom týždni prekvapil aj dážď. Ulice boli prázdnejšie ako obyčajne, lebo deti si ešte užívali prázdniny.

Začiatok roku 2018 v Devínskej Novej Vsi nám priniesol prvý blog pre obyvateľov a návštevníkov Devínskej Novej Vsi pod názvom týždeň v Devínskej. Nájdeme v ňom úvodný článok so základnými informáciami o blogu s názvom Začíname, odpovede obyvateľov Devínskej Novej Vsi na to, čo ich najviac zaujalo v roku 2017 s názvom Čo priniesol rok 2017 v Devínskej Novej Vsi, blahoželanie k narodeninám Norike Belošovičovej a spomienku na zosnulého Martina Lacka.

Devínskonovoveská televízia v prvom tohtoročnom Magazíne DTV priniesla 30-minútový monológ starostu mestskej časti, v ktorom vyzdvihol svoje úspechy dosiahnuté v roku 2017.

Hodnotenie roku 2017 starostom mestskej časti sme si mohli prečítať aj v Bratislavských novinách. Tieto noviny zaregistrovali aj zásah hasičov, ktorí na sviatok Troch kráľov zachraňovali skupinu asi 14 psov, ktorí uviazli na ostrovčeku uprostred zatopenej oblasti v Devínskom jazere. Psov sa síce podarilo zachrániť, ale žena, ktorá ich venčila bola ku koncu týždňa stále nezvestná. Udalosťou sa zaoberali viaceré médiá, okrem iných aj televízia Markíza.

Okrem tejto smutnej udalosti sme zaznamenali o Devínskej Novej Vsi počas prvého januároveho týždňa aj ďalšie dve zmienky v celoštátnych médiách. Denník SME si zaspomínal na tragédiu z roku 2010, keď Ľubomír Harman zastrelil v Devínskej Novej Vsi sedem ľudí a nakoniec i seba. Portál teraz.sk v rámci projektu Pamätníky prvej svetovej vojny priniesol fotografie pomníka padlých v prvej a druhej svetovej vojne na Námestí 6. apríla v Devínskej Novej Vsi.

Z najbližších akcií upozorňujeme na prednášku cestovateľa Juraja Gelenekyho Prechod turistických magistrál, ktorú usporiada TIK DNV vo štvrtok  11. 1. 2018 o 18:00 v Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku. No a najbližšiu sobotu začína v Devínskej Novej Vsi plesová sezóna 25. reprezentačným plesom matičiarov. Možno sa tam stretneme.

Pozdravuje Vás

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *