Tragédia v Devínskom Jazere?

Tragédia v Devínskom Jazere
Devínske Jazero
foto: Ján Žatko

V Devínskom Jazere sa možno odohrala tragédia. V sobotu 6. januára 2018 v tejto lokalite za Devínskou Novou Vsou zasahovali bratislavskí hasiči. Rieka Morava sa v týchto miestach vyliala zo svojho koryta a na ostrovčeku uprostred vodnej hladiny uviazlo asi 14 psov rôznych plemien a veľkostí. Pomocou gumeného člna sa im podarilo psov zachrániť a prostredníctvom Slobody zvierat sa psy dostali k svojim majiteľom.

Čo je však horšie, je nezvestná 45-ročná Miroslava Sojáková, ktorá údajne v piatok večer uvedené psy v lokalite Devínske jazero venčila. Naposledy komunikovala v piatok v čase približne o 20:30 prostredníctvom SMS z neznámeho miesta, odvtedy však o sebe nepodala žiadnu správu. Policajti našli na mieste aj zaparkované auto a osobné veci neznámej osoby vrátane telefónu. Napriek intenzívnemu pátraniu záchranárov a potápačov sa nezvestnú ženu počas soboty ani nedele nepodarilo nájsť. Jej popis zverejnili napríklad Bratislavské noviny. Udalosťou sa zaoberala vo svojom spravodajstve aj televízia Markíza.

Na záchrannej akcii sa zúčastnili aj dobrovoľní hasiči z Devínskej Novej Vsi s vozidlom Iveco Daily, laminátovou pramicou s motorom HONDA a malým gumeným člnom. Fotografie z ich zásahu nájdete tu.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *