Začal sa súboj o detské ihriská Žihadielka

ihriská
Ján Žatko

„Moderných a bezpečných detských ihrísk v slovenských mestách nie je dosť.“ Pod týmto heslom odštartoval v pondelok obchodný reťazec Lidl už štvrtý ročník úspešnej kampane zameranej na výstavbu detských ihrísk s názvom Žihadielko. Aj v tomto roku postaví Lidl ihriská Žihadielka v 10 slovenských mestách a dedinách. Každé z nich v hodnote 87 tisíc €. Vďaka novému vetru na radnici v Devínskej Novej Vsi sa v tomto roku o nové Žihadielko uchádza aj naša mestská časť. Pomôžte aj vy rozžiariť očí našich detí. Zapojte sa do súťaže.

píše: Ján Žatko
poslanec miestneho zastupiteľstva DNV

Pravidlá súťaže

Do hlasovania o ihrisko Žihadielko sa môžete zapojiť od 14. januára až do 28. februára 2019. Hlasovania sa môže zúčastniť iba fyzická osoba staršia ako 18 rokov. Používateľ môže hlasovať po registrácii a úspešnom prihlásení prostredníctvom e-mailu alebo cez konto na Facebooku. Na úspešné dokončenie registrácie je potrebné jednorazové overenie telefónneho čísla prostredníctvom SMS. Každý používateľ môže mať denne až 2 hlasy. Okrem toho môže denne získať bonusový hlas. Hlasovať môžete tu

žihadielka
Otvorenie Žihadielka v Trnave v roku 2017.

Výzva Dáriusa Krajčíra

Súťaž o detské ihrisko Žihadielko prebieha už štvrtý rok. V rokoch 2016 až 2018 postavil Lidl 30 ihrísk Žihadielok v celkovej hodnote 2 610 000 eur. Mnoho miest organizovalo rôzne výzvy či súťaže, zapájali sa jednotlivci, školy, športové tímy, všetci s jedným spoločným cieľom – získať pre svoje mesto čo najviac hlasov. Žiaľ, bývalé vedenie Devínskej Novej Vsi túto akciu ignorovalo a tak sa obyvatelia Devínskej Novej Vsi do súťaže napriek ochote nemohli zapojiť. Som rád, že nový starosta Dárius Krajčír má iný názor a pozval obyvateľov Devínskej na to, aby sa spojili pre dobrú vec. Vyzýva nás všetkých:

Záleží na každom hlase. Ukážme našu silu a vyklikajme deťom nové ihrisko.

žihadielko

Tohtoročná súťaž

Aj tento rok bola účasť v súťaži ponúknutá všetkým slovenským mestám, mestským častiam (v prípade Bratislavy a Košíc) a obciam, v ktorých sa nachádza minimálne 1 predajňa potravín Lidl. Záujem o zapojenie sa do súťaže 69 z celkovo 104 oslovených miest. Súťaží sa v piatich kategóriách. Štyri kategórie, do ktorých boli mestá zaradené podľa počtu obyvateľov, a piata samostatná kategória miest, ktoré boli víťazmi z rokov 2016 – 2018. V každej kategórií získajú dve mestá s najväčším počtom hlasov ihrisko Žihadielko. Devínska Nová Ves súťaží v kategórii miest od 12 000 do 19 999 obyvateľov.

žihadielka
Otvorenie Žihadielka v Pezinku v roku 2016

Parametre ihriska Žihadielko

Všetky Lidl ihriská Žihadielka spája jednotný motív rozprávkovej včielky Maji. Všetky herné prvky sú certifikované a sú vyrobené z odolných materiálov. Spĺňajú prísne kvalitatívne a bezpečnostné kritériá. Maja a jej priatelia sú aktívnou súčasťou herných prvkov obsiahnutých v rámci ihriska, ktorého rozmery sú 20 m x 16 m. Skladbou je určené pre deti vo veku od 2 do 12 rokov. Dopadovú plochu tvorí mäkká liata guma. Táto zóna ponúka veľa zábavy na pružinových hojdačkách, kolotoči či v domčeku určenom pre deti od 2 do 6 rokov. Samozrejmosťou je veľké pieskovisko. Práve vďaka dopadovej liatej gume sa môžu aj tí najmenší vyšantiť do sýtosti. Dominantou zóny pre deti od 6 do 12 rokov je športová zostava, ktorá nabáda odvážlivcov k množstvu lezeckých výziev. Vedľa športovej zostavy je malá dvojveža, z ktorej sa dá odbehnúť na dva rôzne typy hojdačiek umiestnených v zadnej časti ihriska. V tejto zóne tvorí dopadovú plochu štrk. Pre zvýšenie bezpečnosti hrajúcich sa detí je celé ihrisko oplotené. Dostatok lavičiek rozmiestených v každej časti ihriska zabezpečí aspoň chvíľu oddychu pre deti a ich rodičov.

Stav súťaže počas štvrtého dňa

V našej kategórii, teda v kategórii miest od 12 000 do 19 999 obyvateľov, vynikajúco odštartovali Žiar nad Hronom, Bánovce nad Bebravou a Revúca, ktoré si hneď na úvod vypracovali výrazný náskok pred ostatnými súťažiacimi mestami. Devínska Nová Ves je vo štvrtok 17. januára 2019 popoludní na ôsmom mieste s výraznou stratou. To však neznamená, že sa nemôžeme prepracovať na jednu z dvoch víťazných priečok.  Veď súťaž je ešte iba na začiatku. Devínskonovovešťania preukázali minulý rok pri hlasovaní o workoutové a parkourové ihrisko, že im na tom kde žijú naozaj záleží. Tak sa teda kvôli našim deťom zapojte opäť. A nezabudnite, každý deň až do konca februára môžete získať dva hlasy. Hlasovať môžete tu

  1. Žiar nad Hronom – 9 382
  2. Bánovce nad Bebravou – 8 423
  3. Revúca – 8 377
  4. Malacky – 4 787
  5. Šamorín – 2 608
  6. Rožňava – 1 250
  7. Sabinov – 1 198
  8. Devínska Nová Ves – 1 076
  9. Stará Ľubovňa – 596
  10. Kežmarok – 573

Súvisiace články

zdroj: Lidl.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *