Všetko najlepšie pani Daniela Lipková

Daniela Lipková

Zajtra bude oslavovať narodeniny pani Daniela Lipková. Osoba, ktorú pozná hádam každý obyvateľ Devínskej Novej Vsi nad 60 rokov a určite aspoň polovica z tých ostatných. Ak by ste náhodou nevedeli, Daniela Lipková je dlhoročnou vedúcou a dušou Klubu dôchodcov v Devínskej Novej Vsi.

Osobná skúsenosť s pani Lipkovou

Ako učiteľku som pani Lipkovú nezažil. Prvýkrát som s ňou zoznámil počas jej pôsobenia vo funkcii poslankyne miestneho zastupiteľstva a členky Miestneho odboru Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi. Boli to síce stretnutia sporadické, ale vždy ma utvrdili v tom, že ide o človeka hĺbavého, ktorému ide o zlepšenie vecí.

Daniela Lipková ako vedúca Klubu dôchodcov

Viac o pani Lipkovej viem z počutia. Veď už dlhé roky vedie v Devínskej Novej Vsi Klub dôchodcov. Vedie ho tak, že si ju jeho členovia nevedia vynachváliť. Moja svokra o jej aktivitách dokonca napísala aj článok Norika Belošovičová o aktivitách dôchodcov v Devínskej Novej Vsi. Ale nielen ona ale všetci členovia klubu jej činnosť vysoko oceňujú.

Pamätný list Úradu vlády

Jej aktivity si získali ohlas aj mimo Devínskej Novej Vsi. Úrad vlády jej v roku 2014 udelil Pamätný list Úradu vlády SR. Bolo to za prínos k zveľaďovaniu kultúrneho a spoločenského života seniorov v Devínskej Novej Vsi. V odôvodnení udelenia ocenenia bolo okrem iného uvedené, že pre seniorov v mestskej časti za roky jej pôsobenia v klube zorganizovala stovky kultúrnych či spoločenských podujatí, vzdelávacích akcií, náučných výletov, posedení či kurzov o tom, ako žiť v seniorskom veku, neupadať do letargie a depresií, ako sa zdravo stravovať, budovať medzigeneračné vzťahy, ale aj o tom ako nezostať na okraji spoločnosti, ale využívať svoje dlhoročné skúsenosti a vedomosti v rámci verejného života.

Pri prevzatí ocenenia pani Lipková povedala pre ňu tak charakteristickú vetu:

Keď už žijem, tak pre niekoho a niečo.

Osobné blahoželanie

Všetko najlepšie Vám prajem pani Lipková a už sa teším na tú chvíľu, keď sa stanem aj ja členom Vášho klubu.

Daniela Lipková
Daniela Lipková preberá Pamätný list Úradu vlády

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *