Súboj o Žihadielko Devínsku nezaujal

nezaujal
Ján Žatko

Skončil sa prvý týždeň súboja o detské ihriská Žihadielka. Obchodný reťazec Lidl ich vybuduje už po štvrtýkrát v desiatich slovenských mestách. O tom kde to bude, rozhodnú hlasy ich obyvateľov. Tentokrát sa do súťaže zapojila aj mestská časť Devínska Nová Ves. Zatiaľ však tento súboj devínskonovovešťanov príliš nezaujal. Po prvom týždni je Devínska v kategórii miest do 20 tisíc obyvateľov na ôsmom mieste s obrovskou stratou na lídrov kategórie. Podarí sa túto stratu do konca februára dohnať? Hlasovať môžete denne tu.

píše: Ján Žatko
poslanec miestneho zastupiteľstva DNV

Najurputnejšie sa bojuje v našej kategórii

Súťaži som sa už venoval minulý týždeň v článku Začal sa súboj o detské ihriská Žihadielka. V ňom ste sa mohli dočíta, že sa súťaží celkovo v piatich kategóriách. Devínska Nová Ves sa ocitla v kategórii miest od 12 000 do 19 999 obyvateľov. Zhodou okolností práve v tejto kategórii prebieha najurputnejší boj o prvé priečky medzi Žiarom nad Hronom, Revúcou a Bánovcami nad Bebravou. Bánovce nad Bebravou sú v našej kategórii až tretie, hoci v každej inej by im súčasných 31 284 bodov s veľkým náskokom stačilo na prvé miesto.

nezaujal

Devínsku súboj o Žihadielko nezaujal

Prvý súťažný týždeň skončil pre Devínsku Novú Ves priam fiaskom. Súboj o Žihadielko devínskonovovešťanov evidentne nezaujal. Veď za prvý týždeň získali pre Devínsku získali menej ako desatinu bodov ako každé zo spomínaných troch miest. Priznám sa, že ma to dosť prekvapilo. Zvlášť po tom, ako sa devínskonovovešťania minulý rok úžasne angažovali v súboji o dotáciu Bratislavského samosprávneho kraja na výstavbu workoutového a parkourového ihriska. Že by ich znechutili problémy s umiestnením ihriska na Kalištnej ulici, proti čomu sa zdvihla vlna odporu?  Neviem. Je super, že starosta Dárius Krajčír vyzýva svojich občanov na hlasovanie za Žihadielko v Devínskej. Na druhej strane je škoda, že občania nevedia, kde bude ihrisko v prípade úspechu v súťaži stáť. V každom prípade hlasovať sa dá denne až do konca februára tu a v súťaži ešte nie je nič stratené.

nezaujal
Workoutové a parkourové ihrisko na Kalištnej ulici.

Stav súťaže v našej kategórii po 1. týždni

 1. Revúca – 32 831
 2. Žiar nad Hronom – 32 709
 3. Bánovce nad Bebravou – 31 817
 4. Malacky – 8 732
 5. Šamorín – 5 576
 6. Rožňava – 3 931
 7. Sabinov – 2 445
 8. Devínska Nová Ves – 2 207
 9. Stará Ľubovňa – 1 322
 10. Kežmarok – 1 235

DTV vyzýva na hlasovanie za Žihadielko

Súvisiaci článok

2 komentáre k “Súboj o Žihadielko Devínsku nezaujal”

 1. Mozno ludia skratka nechcu davat svoje udaje Lidlu vymenou za ich stedru ponuku… Kvoli kazdemu hlasovaniu sa treba registrovat a ak chcete pridat hlas, hrat stupidnu hru… Nebyt povinnosti registracie, bolo by tych hlasov urcite viac a malo hlasov za DNV nemusi nevyhnutne odrazat nezaujem novovestanov o ihrisko… ale mozno trochu aj prejav neochoty zapredat svoj cas a udaje na marketingove ucely…

 2. Je to podla mna uplne v inom… 1..kope ludi nejde zahlasovat (sama som sa niekolkokrat zbytocne snazila a to nie som zrovna technicky a pocitacovy zaciatocnik), 2. k hlasovaniu sa treba prihlasit – nie kazdy je ochotny predat svoje udaje Lidlu na marketingove ucely kvoli neistemu ihrisku, a to aj z hladiska casu – registracia odradi vela hlasujucich, 3. stupidna hra….
  Nemusi byt za neaktivitou novovestanov len nezáujem o ihrusko….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *