Devínska Nová Ves od 14. 1. 2019 do 20. 1. 2019

14. 1. 2019
Ján Žatko

Plesová sezóna pokračuje. Začal sa súboj o ihriská Žihadielka. Uplynul termín na prihlásenie do komisií miestneho zastupiteľstva. Devínska opäť v celoslovenských televíznych správach. Tentoraz kvôli mafiánskym výpalníckym praktikám. Aj taká bola Devínska Nová Ves počas minulého týždňa. Viac sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko
poslanec miestneho zastupiteľstva DNV

Schválený rozpočet na rok 2019 – po devínskonovovesky

14. 1. 2019Obyvateľ Devínskej Novej Vsi Viktor Švarc analyzuje schválený rozpočet mestskej časti Devínska Nová Ves na rok 2019. Prináša svoje pripomienky k rozpočtu, ale aj k procesu jeho schvaľovania.

Začal sa súboj o detské ihriská Žihadielka

14. 1. 2019Na rozdiel od minulého roku sa mestská časť Devínska Nová Ves zapojila do súťaže organizovanej obchodným reťazcom Lidl o výstavbu detských ihrísk Žihadielok. V dvoch mestách v každej kategórii, ktoré získajú v internetovom hlasovaní najviac hlasov, vybuduje Lidl ihrisko Žihadielko za 87 tisíc €. V úvode súťaže je Devínska Nová Ves zatiaľ pozadu, až na ôsmom mieste.

Do nedele sa môžete prihlásiť do komisií miestneho zastupiteľstva

14. 1. 2019Na decembrovom rokovaní miestneho zastupiteľstva poslanci okrem iného zriadili odborné komisie miestneho zastupiteľstva, schválili ich rámcovú náplň a zvolili ich predsedov a podpredsedov. Súčasne sa spoločne so starostom mestskej časti dohodli, že nominácia odborníkov z radov občanov do týchto komisií nebude prebiehať na princípe straníckych nominácií, ale rozhodne konkurz otvorený všetkým občanom. Prihlásiť sa bolo možné do nedele 20. januára 2019.

Vracajú sa mafiánske praktiky 90-tych rokov?

14. 1. 2019Myslel som si že s odchodom Vladimíra Mečiara z politiky definitívne zmiznú z nášho života aj mafiánske praktiky 90-tych rokov. Zdá sa však, že som sa mýlil. O tom, že tieto praktiky pretrvávajú na Slovensku dodnes sa dozvedáme až príliš často z médií. A o tom, že pred nimi nie je imúnna ani Devínska Nová Ves nás presviedčajú posledné týždne.

Nenápadný hrdina František Granec

14. 1. 201920. januára 2019 uplynulo 7 rokov odvtedy, čo nás opustil vo veku 77 rokov rodák z Devínskej Novej Vsi František Granec. Nenápadný hrdina, ktorý pomáhal ľuďom prekročiť Železnú oponu v snahe ísť za slobodou. Nenápadný hrdina, ktorý si za túto činnosť odsedel niekoľko rokov v komunistickom väzení.

Magazín DTV nás 16. 1. 2019 informoval o

Devínska Nová Ves hľadá vedúceho oddelenia správy, evidencie a údržby majetku mestskej časti, pozrite sa, aký plat mu ponúka

Miestny úrad Devínska Nová Ves hľadá vedúceho oddelenia správy, evidencie a údržby majetku mestskej časti. Všimol si spravodajský portál bratislavaden.sk.

Vracajú sa 90. roky, kedy výpalníci mali raj? V jednej z bratislavských častí to tak vyzerá

Televízia Markíza  si všimla, že v Devínskej Novej Vsi používajú na nováčikov v gastropodnikaní výpalnícke metódy. Za posledné týždne prišli o majetok už dve pizzerie.

Novinka! Viete, ktoré mestské časti majú už svoju aplikáciu?

Bratislavské noviny informujú, v ktorých bratislavských mestských častiach informuje samospráva svojich obyvateľov o najnovších aktualitách prostredníctvom mobilných aplikácií. Devínska Nová Ves žiaľ medzi nimi chýba.

Rušný rok 2018 v bratislavských lesoch

Zakladajúci člen združenia Iniciatíva Naše Karpaty Marek Páva píše v blogu v denníku SME o dramatickom zápase združenia so štátnymi lesníkmi o Devínsku Kobylu, pozitívnych zmenách v bratislavských Mestských lesoch a množstve zrealizovaných drobných projektov.

Štátny podnik mal vyrúbať zdravé stromy v rezervácii za Devínom

Viaceré denníky informujú o tom, že štátny podnik Lesy SR podľa bratislavskej samosprávy vyrúbal desiatky zdravých stromov s vysokou kultúrnou, biologickou a kultúrnou hodnotou. Z dôvodu iniciatívy zastaviť výrub na území hlavného mesta sa v piatok priamo na dotknutom mieste v prírodnej rezervácii stretli bratislavský primátor Matúš Vallo, starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová a splnomocnenec primátora pre zeleň a životné prostredie Andrej Kovarik.

V stredu vynesú v prípade vraždy starčeka nad Gejzom K. rozsudok

Senát Okresného súdu Bratislava IV vynesie v stredu 23. januára rozsudok v kauze vraždy starčeka, kde figuruje obžalovaný dôchodca Gejza K. Je obžalovaný z toho, že 25. januára 2018 spáchal približne o 22.00 h vraždu v jednom z bytových domov na Ulici Milana Marečka v Devínskej Novej Vsi. Obvinený Gejza K. z Bratislavy, ktorý je v súčasnosti vo väzbe, mal viacerými strelami spôsobiť smrteľné zranenie uvedenému 75-ročnému mužovi. Informoval portál teraz.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Plesová sezóna v Devínskej Novej Vsi je v plnom prúde. Tentoraz sa môžete zabaviť na 8. plese občianskeho združenia Devínska Inak. Okrem toho sa však môžete dozvedieť aj zaujímavé fakty o vyhasnutých vulkánoch na Slovensku, o tvorbe Tomáša Hulíka a v nedeľu môžete byť svedkami toho ako Jakub Abrahám spovedá nového starostu Devínskej Novej Vsi Dáriusa Krajčíra. Podrobný program najbližších podujatí v DNV nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 808 fanúšikov. To znamená, že počas uplynulého týždňa som privítal jubilejného osemstého fanúšika. Zatiaľ nie osobne, lebo na ponuku na stretnutie spojené s odovzdaní fľaše šumivého vína zatiaľ nereagoval. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný nasledujúci týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *