Ad: 95. výročie futbalu v Devínskej

výročie
Ján Žatko

10. januára 2019 bol na blogu Týždeň v Devínskej zverejnený článok Ing. Mariána Spišiaka pod názvom 95. výročie futbalu v Devínskej. V článku sa autor posťažoval na to, že 95. výročie založenia futbalového klubu v Devínskej Novej Vsi si v minulom roku samospráva Devínskej „nevšimla“. Okrem toho spomenul aj zníženie dotácie zo strany mestskej časti pre FCL Devínska Nová Ves a rozdelenie mládežníckeho futbalu v Devínskej. Na tento článok reagoval Martin Kaniansky. Jeho reakciu uverejňujem v plnom znení.

píše: Ján Žatko
poslanec miestneho zastupiteľstva DNV

Reakcia Martina Kanianskeho

Dobrý deň prajem pán Žatko,

v článku pod názvom 95. výročie futbalu v Devínskej, ktorý máte uvedený na svojom blogu Týždeň v Devínskej, máte uvedenú klamlivú informáciu

 odišli spolu s výstrojom patriacim FCL.
 
Na ostatné invektívy reagovať nebudem, to nech si vyhodnotí každý človek sám, ale zásadne sa ohradzujeme aby bolo poškodzované meno viac ako 200 rodičov žijúcich v Devínskej Novej Vsi klamstvom, že sme niečo ukradli Lokomotíve DNV.
 
Žiadam Vás o nápravu, dávam na kópiu aj pánov z Lokomotívy. Nič sme nikomu neukradli a za deti ktoré prestupovali do FKM z Lokomotívy sme rodičia zaplatili aj odstupné presne podľa pravidiel BFZ, ktoré bolo len pre vašu informáciu vo výške viac ako 1 300 €. A rodičia si ho platili sami za svoje deti.
 
Keďže to už je snáď tretí článok, ktorý vychádza pod menom pána Spišiaka a každý z nich útočí na FKM Devínska Nová Ves, prosím Vás, aby ste ho informovali, resp. aby ste vy nezverejňovali informácie o FKM Devínska Nová Ves, ktoré sú nepravdivé. Ak máte akúkoľvek nejasnosť, môžete nás kedykoľvek kontaktovať pre potvrdenie informácie. Tak to myslím bežne v žurnalistike funguje, že sa informácia overuje aj u druhej strany. Vy ste vydavateľ, ktorý je zodpovedný za zverejnený obsah.
 
Ďakujem, s pozdravom Martin Kaniansky.
výročie
Chlapci z Prípravky FKM Devínska Nová Ves.

Moja reakcia ako administrátora blogu Týždeň v Devínskej

Keď som pred viac ako rokom založil blog Týždeň v Devínskej, viedol ma k tomu akútny nedostatok informácií o tom, čo sa v Devínskej Novej Vsi deje a aké sú názory občanov Devínskej na život ale aj aktuálne dianie v našej mestskej časti. Preto som hneď na začiatku pozval na spoluprácu každého, kto má chuť podeliť sa so svojimi poznatkami a názormi so svojimi spoluobčanmi. Kritériá na zverejnenie článku na blogu sú veľmi jednoduché. Na blogu sa nezverejňujú články obsahujúce vulgarizmy, osobné útoky, nepodložené obvinenia a nepravdivé informácie.

Jedným z ľudí, ktorí zareagovali na moju výzvu je aj Ing. Marián Spišiak. Človek, ktorý zasvätil svoj život futbalu v Devínskej Novej Vsi. Aj preto sa všetky jeho články točia okolo futbalu. Aj preto chápem, že ho škrie problematický vzťah mestskej časti k FCL Devínska Nová Ves v posledných rokoch a tak isto rozdelenie mládežníckeho futbalu v Devínskej pred viac ako rokom.  Som presvedčený, že keď tieto svoje pocity dal aj na papier, neviedol ho k tomu zlý úmysel, ale iba snaha, aby futbal v Devínskej napredoval. A ak bol v svojich článkoch nepresný, každý má možnosť jeho tvrdenia korigovať. Ostatne rodičia detí vo FKM DNV to v diskusii k článku Polemika okolo futbalu v Devínskej pokračuje aj v podstatnej miere využili.

výročie
Devínskonovoveskí dorastenci oslavujú postup do II. ligy.

Moja reakcia ako poslanca mestskej časti

Iste, Ing. Marián Spišiak má o futbale v Devínskej svoju predstavu a rodičia detí, ktorí vytvorili Futbalový klub mládeže úplne inú.  Vy viete najlepšie, prečo bolo pôsobenie Vašich detí v FCL DNV už neudržateľné a prečo ste sa rozhodli vytvoriť nový subjekt. Pre mňa z pozície poslanca miestneho zastupiteľstva je najdôležitejšie to, aby naše deti pravidelne športovali. A je úplne jedno, či to bude v jednom klube, druhom, alebo treťom. V každom prípade všetky športové kluby, ktoré sa venujú deťom, budem v miestnom zastupiteľstve maximálnej miere podporovať. A zároveň sa budem snažiť o to, aby sa súčasné trecie plochy otupili.

výročie
Rokovanie miestneho zastupiteľstva.

Súvisiace články

Jeden komentár k “Ad: 95. výročie futbalu v Devínskej”

  1. Dobrý deň,
    len kratka reakcia na stanovisko p.Kanianského. Pokiaľ je slovo odišli totožné zo slovom ukradli a zastáva tento názor ,že ide o totožné pojmy v tejto veci je môj názor opačný/pozri výkladový slovník/ .Nakoľko ide o jediný sporný moment k môjmu článku,predpokladám,že voči ostatným vyjadreniam nemá námietky.Teda sú pravdivé a akceptuje bez odpovedi ich obsah. Pokiaľ sú mnou uvedené fakty podľa jeho názoru invektívami a nemieni na ne reagovať je to vecou jeho prístupu k problematike.Diskúzia má význam ,pokiaľ bude riešiť fakty,nie na ne nereagovať,resp.reagovať len tak,ako mi to vyhovuje.
    S pozdravom Ing.Spišiak Marián

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *