Stretnutie občanov so starostom Dáriusom Krajčírom

Mária Žatková

Včera som sa zúčastnila stretnutia s pánom starostom Devínskej Novej Vsi Dáriusom Krajčírom na ihrisku pri Charkovskej. Mojím cieľom bolo poukázať na situáciu s komármi v DNV, ktorá posledné dva prázdninové a letné mesiace bola v DNV už neúnosná.

píše: Mária Žatková

Kalamita komárov

Preto som sa v rámci diskusie spýtala pána starostu, či sa niečo spravilo s komármi. Lebo situácia je veľmi zlá. Nedá sa vyjsť ani do prírody, ani von na prechádzku, ani na terasy kaviarní, lebo hneď máme na sebe cca 50 komárov. A to nehovorím o deťoch, ktorým miesta uštipnutia napúchajú a chúďatká nemôžu cez prázdniny vyjsť ani von. Pán starosta uviedol, že ráno o 3:00 hod. vstával a zúčastnil sa na postreku, ktorý sa uskutočnil výlučne v intraviláne DNV. Súčasne vymenoval úrady, kde tento postrek nahlásil. Dokonca som bola veľmi prekvapená, že postrek pán starosta koordinoval aj so starostami okolitých obcí. Jeden pán zareagoval a spýtal sa, že prečo sa čakalo tak dlho, kým situáciu začal riešiť (tuším povedal, že sa to malo urobiť už pred troma týždňami). Pán starosta uviedol, že riešil výskyt komárov s pánom primátorom Vallom, v kompetencii ktorého je táto činnosť. Tam sa všetko zdržalo. Preto som sa spýtala, že ak má DNV mestského poslanca, že či on nemohol pomôcť s touto situáciou a presvedčiť pána primátora, aby urobil bio postrek proti komárom v DNV na samom začiatku.

dáriusom krajčírom

Prečo pán primátor neveril mestskému poslancovi?

Pán starosta dal slovo mestskému poslancovi pánovi Tešovičovi a teraz počúvajte. On povedal, že riešil s pánom primátorom situáciu, ale pán Vallo mu neveril, že v DNV je veľa komárov. Rozmýšľala som, prečo pán primátor neveril Rastislavovi Tešovičovi, že v DNV máme strašne veľa komárov. Vyplýva mi z jeho odpovede, že pán R. Tešovič je asi nedôveryhodný mestský poslanec, ktorému sa nedá veriť. Alebo je tu ešte ďalšia z mnohých alternatív, prečo pán Vallo neveril pánu Tešovičovi. Asi pán primátor Vallo chýbal v škole na hodine geografie, keď  sa učilo o geografii Slovenska, vrátane Bratislavy. Nevie, že cez DNV tečie rieka Morava, tá sa pri dažďoch už minimálne 30 rokov vylieva do okolia, keď veľa prší, a tak je to jedna z mestských častí Bratislavy, ktorá najviac  trpí výskytom komárov. Čudujem sa, že pán primátor M. Vallo si geografiu Bratislavy nedoštudoval ešte pred komunálnymi voľbami. Ale to sú len moje hypotézy, najlepšie by bolo, keby sme sa pána primátora M. Valla spýtali (respektíve kompetentní), prečo neveril pánovi mestskému poslancovi Rastislavovi Tešovičovi, ktorý je mestským poslancom za DNV, ergo býva v DNV.

dáriusom krajčírom

P.S.: Týmto sa chcem aj poďakovať pánovi starostovi D. Krajčírovi za riešenie situácie aspoň v poslednom týždni prázdnin a po prázdninách a verím, že nás čakajú ešte pekné septembrové vychádzky do prekrásnej prírody v DNV bez dotieravých komárov.

 

3 komentáre k “Stretnutie občanov so starostom Dáriusom Krajčírom”

 1. V článku sa uvádza, že šéf ValloTeamu neveril členovi svojho tímu Tešovičovi. Ok, môže sa stať, že občas vyzerá nedôveryhodne a doteraz svojho šéfa nepresvedčil …prepáč Rastislav ;o)

  Mňa by ale zaujímalo, prečo šéf ValloTeamu postrek riešil s našim starostom viac než 3 týždne, možno ešte dlhšie?
  Anketa bola vyhlásená až 20.08.20, prečo tak strašne neskoro?

  „Jeden pán zareagoval a spýtal sa (starostu), že prečo sa čakalo tak dlho, kým situáciu začal riešiť…
  Pán starosta uviedol, že riešil výskyt komárov s pánom primátorom Vallom, v kompetencii ktorého je táto činnosť. Tam sa všetko zdržalo.“

  1. Všetko by to bolo milé a krásne, keby si to autorka textu nevymyslela. Je to nepravda. Nikdy, ani na spomínanom stretnutí som nehovoril o tom, že by som sa dožadoval postreku proti komárom pána primátora, ale výslovne som hovoril o niektorých kolegoch zo zastupiteľstva a z magistrátu. Doslovne som povedal „niektorí kolegovia z Ružinova akebo Nového Mesta nám neveria, že tu máme komáre“. A to je rozdiel.

 2. No pan Vali keď tak neveril, stačilo aby sa prišiel do DNV poprechádzať a hneď by vedel kde je pravda. Alebo mu už tak narástol nos, že je to pod jeho úroveň. A zase som raz nemala pri voľbách šťastnú ruku, ešte že máme nášho starostu tam mi šťastie prialo. No a pána Vala to raz dobehne, občania voliči DNV mu to zrataju.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *