Stihneme to do Vianoc?

Ján Žatko

Prvého novembra som na tomto blogu informoval o prosbe Devínskonovovešťanky Veroniky Veslárovej o finančnú pomoc na kúpu handbiku. Vzhľadom na to, že Veronika je celý život na vozíku, táto pomôcka by jej veľmi pomohla zlepšiť jej zdravotný stav. Problém je, že na tento prístroj neexistuje peňažný príspevok od štátu a tak je odkázaná na pomoc iných. Som rád, že Veronike sa podarilo výzvu na finančnú zbierku predĺžiť. Prispieť jej môžete na tomto linku. Stihneme to do Vianoc?

píše: Ján Žatko

Veronikin príbeh

„Dobrý deň, vzhľadom na to, že som celý život na vozíku, pridružili sa mi aj iné ochorenia. Tŕpnutie rúk a nôh, bolesti chrbtice a taktiež hrozné migrény. Už počas štúdia vysokej školy som sa rozhodla, že chcem pomáhať rovnako zdravotne postihnutým ľuďom. Dnes mám bezplatné právne poradenstvo. Sama teda viem, že legislatíva na Slovensku nie je vždy priaznivá pre zdravotne postihnutých občanov. Bolesti mi čoraz viac zabraňujú pracovať a musím čoraz častejšie im prispôsobovať dni. Dlho som hľadala pomôcku, ktorá by mi uľavila v mojich bolestiach, aby som opäť mohla pomáhať ľuďom, ktorí to potrebujú. Mala som si možnosť nedávno vyskúšať HANDBIKE, ktorý je výborný na prekrvenie rúk a chrbta. Bolesti ustúpili. Narazila som však na stopku vo forme legislatívy, keďže na tento prístroj neexistuje peňažný príspevok, preto by som bola veľmi vďačná za každú finančnú pomoc.“

Stihneme to do Vianoc

Ako sa Veronike zatiaľ darí

Veronika potrebuje na kúpu handbiku vyzbierať 1 800 €. Za necelé dva mesiace sa jej podarilo získať 702 €. Super správa je, že sa jej podarilo predĺžiť trvanie výzvy, ktorá mala pôvodne skončiť už tento týždeň. Prispieť jej môžete aj vy na tomto linku. Za Veroniku vám vopred ďakujem. Stihneme to do Vianoc?

Stihneme to do Vianoc

Súvisiaci článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *