Prečo u nás Žihadielko nebude?

Žihadielko nebude
Žihadielko v Dúbravke

Moderných a bezpečných detských ihrísk v slovenských mestách nie je dosť. Pod týmto heslom aj v tomto roku odštartoval obchodný reťazec Lidl kampaň, v rámci ktorej postaví v slovenských mestách a dedinách 10 detských ihrísk Žihadielok. Každé z nich v hodnote 87 tisíc €. V Devínskej Novej Vsi Žihadielko nebude. Prečo?

Žihadielko

Lidl organizuje túto súťaž už po tretí raz. Ponúkol v nej účasť všetkým slovenským mestám, obciam a mestským častiam Bratislavy a Košíc, v ktorých sa nachádza minimálne 1 predajňa Lidl. Oslovené mestá rozdelil do štyroch kategórií podľa veľkosti. Poslednou kategóriou sú víťazi predchádzajúcich ročníkov. Do projektu sa zapojilo 74 z celkovo 104 oslovených miest. Devínska Nová Ves záujem o nové ihrisko neprejavila.

Pravidlá

O tom, kde budú detské ihriská postavené, rozhodnú ich obyvatelia hlasovaním na webovej stránke súťaže. Víťazné mestá budú určené na základe najvyššieho počtu získaných hlasov v danej kategórii. V každej kategórii môžu byť dvaja víťazi. Preto v každom z desiatich víťazných miest postaví Lidl nové Žihadielko v hodnote 87 000 €.

Žihadielko v Dúbravke

Predminulý rok sa podarilo uspieť v tejto súťaži aj našim susedom v Dúbravke. Pri otváraní Žihadielka na ulici L. Zúbka starosta Dúbravky Martin Zaťovič povedal:

Som veľmi rád, že sa nám podarilo v hlasovaní uspieť a vďaka aktivite ľudí budeme mať v Dúbravke krásne ihrisko. Určite to teší nielen mňa, ale najmä tých, ktorým je ihrisko určené. Teda deti a ich rodičov, ktorí tak budú mať ďalšiu možnosť aktívne tráviť voľný čas. Želal by som Dúbravčanom, aby nám ihrisko dlho a dobre slúžilo.

V Devínskej Žihadielko nebude

Dúbravčanov úspech povzbudil a tento rok sa do súťaže zapojili opäť. Devínska Nová Ves o Žihadielko záujem nemá a tak náš starosta otvárať nové ihrisko v Devínskej Novej Vsi nebude. Asi preto, že u nás je kvalitných a bezpečných detských ihrísk dostatok. Alebo niekto kompetentný na našej radnici zaspal?

Jeden komentár k “Prečo u nás Žihadielko nebude?”

  1. O našom starostovi je už známe že je úplatný.Či sú to automaty,stromy v lesoch alebo previazanosť na bytových konateľov a pridružných vecí o ktorých mi bežný ľudia nemáme ani šajnu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *