Týždeň v Devínskej od 15. do 21. 1. 2018

týždeň v DevínskejMilí čitatelia,

prinášam Vám súhrn článkov, ktoré boli v 3. januárovom týždni uverejnené v blogu týždeň v Devínskej. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV a prvom tohtoročnom Devexe. Nájdete tu aj odkaz na dva články o Devínskej Novej Vsi v celoštátnych médiách a na záver prehľad očakávaných udalostí v Devínskej Novej Vsi v tomto týždni.

Zasnežená Devínska Nová Ves

Aj keď si deti minulý týždeň v Devínskej Novej Vsi zimné radovánky ešte neužili, prechádzka na zasnežených svahoch Devínskej Kobyly nám pripomenula, že pani Zima je predsa len ešte stále tu.

Tragédia v Devínskom Jazere potvrdená

Ešte v piatok 5. januára vo večerných hodinách sa v Devínskom Jazere stratila 45-ročná Miroslava Sojáková, ktorá tam venčila svorku psov. V stredu 17. januára sa potvrdili najhoršie obavy a bolo nájdené jej mŕtve telo v oblasti Devínskeho Jazera.

Pribinov kríž I. triedy Rudovi Slobodovi

Prezident Andrej Kiska v pondelok 1. januára 2018 pri príležitosti 25. výročia vzniku Slovenskej republiky udelil štátne vyznamenania 25 osobnostiam. Bol medzi nimi aj rodák z Devínskej Novej Vsi spisovateľ Rudo Sloboda.

Norika Belošovičová o aktivitách dôchodcov v Devínskej Novej Vsi

Ako sa žije dôchodcom v Devínskej Novej Vsi? Aké sú ich radosti, aké sú ich starosti? Ako tu trávia voľný čas? Aké majú problémy a čo im tu chýba? Jedna z dôchodkýň píše o aktivitách dôchodcov v Devínskej Novej Vsi.

Nenápadný hrdina František Granec

20. januára 2018 uplynulo 6 rokov odvtedy, čo nás opustil vo veku 77 rokov rodák z Devínskej Novej Vsi a politický väzeň František Granec. V roku 2011 sa žiaci Základnej školy Ivana Bukovčana Samuel Trstenský, Matej Zverko a Tomáš Hrdlička zapojili do projektu „Nenápadní hrdinovia„. Ich práca o Františkovi Grancovi bola ocenená v bronzovom pásme.

Magazín DTV

Magazín DTV informoval o plánovanej rekonštrukcii Základnej umeleckej školy, zvolení nových prísediacich súdu, ponúkol rozhovor s Martinou Bencovou Utešenou, predsedníčkou občianskeho združenia Dvojfarebný svet a priniesol reportáž z plesu matičiarov.

Vyšiel prvý tohtoročný Devex

V prvom tohtoročnom Devexe nájdete novoročný príhovor starostu DNV Milana Jambora, informáciu o voľbe troch podžupanov Bratislavského samosprávneho kraja, predstavenie novej riaditeľky Senecia Ing. Zuzany Horáčikovej a novinky z automobilky Volkswagen v DNV.

Ak sa Bory v Bratislave rozšíria, Penta chce investovať do infraštruktúry

Denník SME informuje o pripravenosti Penty ďalej  investovať do dopravnej infraštruktúry lokality Bory.

Padol rozsudok v prípade ornitológa, ktorého na smrť dohrýzli psy

Web teraz.sk informuje, že Okresný súd Bratislava IV odsúdil obžalovaného Romana Š. na podmienečný trest odňatia slobody na dva roky so skúšobnou dobou na dva roky v prípade usmrtenia 34-ročného muža zo Stupavy. Toho na jar minulého roka dohrýzli psy pri Devínskom jazere v Bratislave. Rozsudok ešte nie je právoplatný, odvolanie podala prokurátorka.

Čo nás čaká v tento týždeň v Devínskej?

V stredu 24. januára o 19:00 pripravil Klub vínomilcov na Istrijskej 6 špecializovanú ochutnávku rizlingov.

V piatok 26. januára je posledná možnosť pozrieť si v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku výstavu Železné Vianoce. Táto výstava  prináša pohľad na tradičnú i súčasnú drotársku tvorbu.

V sobotu 27. januára je v Devínskej Novej Vsi viacero akcií:

  • Ráno o 9:00 poriada TIK DNV v Dendroparku na ulici Pavla Horova preteky na saniach a netradičných spúšťadlách. Dúfajme, že pani Zima bude k deťom milosrdná a zasype dovtedy Devínsku bielou perinou,
  • Popoludní od 14:00 do 18:00 bude v F-centre tradičná burza šatstva.
  • Večer môžete ísť plesať a máte hneď tri možnosti na výber. V Istracentre bude 7. ples OZ Devínska Inak. Na Základnej škole Pavla Horova bude 23. rodičovský ples. No a konečne v Dome kultúry Devín bude 11. reprezentačný ples DFS Grbarčieta.

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog týždeň v Devínskej.

S úctou

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *