Devínska Nová Ves od 12. 2. 2018 do 18. 2. 2018

 

Devínska Nová Ves od 12. 2. 2018Milí čitatelia,

prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 12. 2. 2018 do 18. 2. 2018. Nájdete tu súhrn článkov, ktoré boli uverejnené v blogu týždeň v Devínskej v uplynulom týždni. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV. Nájdete tu aj odkazy na články o Devínskej Novej Vsi v iných médiách a na záver prehľad očakávaných udalostí týkajúcich sa Devínskej Novej Vsi v najbližšom týždni.

Zdravotné služby na úrovni

Norika Belošovičová píše o svojich skúsenostiach s rehabilitáciou v poliklinike na ulici Jána Jonáša pri Volswagene.

Nezabudnite na Deň svätého Valentína

Máme za sebou Deň svätého Valentína alebo Deň zamilovaných. Prečítajte si krátky článok o tom kto bol svätý Valentín a ako bolo možné stráviť tento deň v Devínskej Novej Vsi.

Vy ste to dokázali

Trvalo to dva týždne, boli potrebné tri blogy a množstvo vašich rozhorčených reakcií, ale nakoniec to celé malo zmysel. Aj vďaka vám je nebezpečné stavenisko pred Lidlom konečne oplotené.

Obnovený ples futbalistov

Lolo Moravec píše o obnovenom plese devínskonovoveských futbalistov na ktorom sa účastníci nielen zabávali, ale aj oceňovali najlepších jednotlivcov a kolektívy za minulý rok. Atmosféru plesu môžete precítiť aj v priložených videách.

Potrebujete sa zbaviť starej práčky?

Máte doma starú chladničku, práčku, mikrovlnku alebo iný nepotrebný spotrebič, ktorý vám zavadzia? Najbližší termín bezplatného zberu starých elektrospotrebičov v Devínskej Novej Vsi je 22. februára 2018. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

Magazín DTV

Magazín DTV nás informoval o diviakoch, ktoré sa objavili v Devínskej Novej Vsi, o chrípkovej epidémii, o detskom fašiangovom karnevale, o plese na ZŠ Ivana Bukovčana, o fašiangovom programe detí z MŠ Milana Marečka, ktorý pripravili pre klientov Domova sociálnych služieb Senecio a o pochovávaní basy v klube dôchodcov.

Polícia ukončila vyšetrovanie starostu Devínskej Novej Vsi obvineného z korupcie

Spravodajský portál Bratislava24 informoval, že polícia už ukončila vyšetrovanie prípadu korupcie starostu Devínskej Novej Vsi Milana J. a spis vyšetrovateľ predložil prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky s návrhom na podanie obžaloby.

V Bory Mall stavajú plaváreň

Bratislavské noviny informovali o výstavbe plavárne na Boroch. Okrem plaveckého 25-metrového bazéna bude k dispozícii i detský bazén a wellness zóna. Otvorená by mala byť už na jeseň.

Viktor Hulík vystavuje počítačom maľované grafiky v Galérii Z

Portál Dobré noviny informuje o výstave Počítačová grafika v bratislavskej Galérii Z, kde môžete nájsť výber z tvorby akademického maliara Viktora Hulíka, obyvateľa Devínskej Novej Vsi,  za obdobie rokov 1997 – 2007. Výstava potrvá do 25. februára 2018.

Tipnite si, koľko elektroodpadu odovzdali ľudia v jednotlivých častiach Bratislavy

Bratislavské noviny informujú o tom, že za rok 2017 sa do mobilných zberov elektroodpadu združenia Envidom zapojilo 2 391 bratislavských domácností, ktoré odovzdali 5 232 kusov starých spotrebičov s celkovou hmotnosťou viac ako 87 ton. V Devínskej Novej Vsi o túto bezplatnú službu nie je záujem. Prečo? Dozviete sa v článku.

Môžete navrhnúť osobnosti na Cenu primátora

A opäť Bratislavské noviny. Tentoraz o tom, že Bratislavčania môžu aj tento rok navrhnúť osobnosti na Cenu primátora 2018. Návrhy na ocenenie konkrétnej osoby je možné posielať do 15. marca 2018.

Slovenskú a rakúsku umeleckú scénu prepojí vlak medzi Bratislavou a Viedňou

Poslednýkrát Bratislavské noviny. Ak cestujete z Devínskej Novej Vsi do Bratislavy a späť vlakom, určite Vás zaujme táto informácia o zaujímavom kultúrnom projekte priamo vo vlaku.

Devínska Nová Ves od 12. 2. 2018 do 18. 2. 2018 je za nami. Čo nás čaká v najbližšom týždni?

V utorok 20. februára 2018 o 18:00 sa v koncertnej sále Základnej umeleckej školy na Istrijskej 22 uskutoční Koncert žiakov gitarového oddelenia.

V stredu 21. februára 2018 o 17:00 sa v Múzeum chorvátskej kultúry uskutoční výstava Tomáša Hulíka, Fedora Čiampora a Andyho Šuteka Život bobra.

V štvrtok 22. februára 2018 sa v Devínskej Novej Vsi uskutoční bezplatný zber starých elektrických spotrebičov. Bližšie informácie nájdete v tomto článku.

Už iba do nedele 25. februára si môžete pozrieť výstavu akademického maliara Viktora Hulíka v Galérii Z na Ventúrskej 9 s názvom Počítačová grafika.

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj iné najčerstvejšie informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. Práve dnes dosiahla táto stránka prvú stovku fanúšikov. Budem rád, ak sa k druhej stovke fanúšikov pridáte aj Vy.

S úctou

Ján Žatko

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *