Ožije po rokoch Jamaica?

grilovať primátora
Ján Žatko

Zomrel Pavol Čorej. Nový zberný dvor odpadu v Devínskej. Príďte grilovať primátora. Ožije po rokoch Jamaica? Bližšie podrobnosti sa dozviete v nasledujúcom prehľade udalostí za uplynulý týždeň. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Prečo volím KDH

Uplynulý týždeň sa na Slovensku konali parlamentné voľby. V tomto článku som sa priznal k tomu, že ja osobne budem voliť KDH a podelil som sa o argumenty, ktorými zdôvodňoval svoju podporu KDH herec Štefan Bučko. Nakoniec to nepomohlo. KDH zostáva naďalej mimo parlamentu.

Zomrel Pavol Čorej

V utorok 25. februára 2020 vo veku 76 rokov zomrel Pavol Čorej, dlhoročný člen speváckeho zboru a riaditeľ Lúčnice v rokoch 1989 – 2007  a organizátor kultúrnych aktivít v Devínskej Novej Vsi Ing. Pavol Čorej. Posledná rozlúčka so zosnulým bola v piatok 28. februára o 15.00 v Kostole Ducha Svätého v  Devínskej Novej Vsi.

Nový zberný dvor Denovy je už naplno funkčný

Ožije po rokoch JamaicaNa februárovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva DNV sa hovorilo aj o Denove. Poslanci schválili rozšírenie podnikateľskej činnosti Denovy, zverili kompetenciu starostovi rozširovať predmet podnikania Denovy v budúcnosti a témou diskusie sa stal aj nový zberný dvor odpadu.

Príďte grilovať primátora Matúša Valla

Ožije po rokoch JamaicaV pondelok  2. marca 2020 zavíta do Devínskej Novej Vsi primátor Matúš Vallo. Príde predstaviť obyvateľom Devínskej to, čo sa mu za uplynulý rok podarilo presadiť a čo ho ešte len čaká. Stretnutia sa zúčastní aj starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír. Uskutoční sa vo veľkej sále Istra Centra v čase do 17.30 do 19.30. Príďte grilovať primátora svojimi otázkami.

Magazín DTV nás informoval o

Fotografia týždňa: Ožije po rokoch Jamaica?

„Zdravím. Po veeeeeľa rokoch nejaký pohyb okolo tohto pútnickeho miesta našej mladosti, kaviarne, pivárne, herne, klubovne, miesta stretnutí,osláv, posedení na terase s gitarou a spevom, rozlúčok pred odchodom na vojnu….To bola Jamaica. Ktovie čo tu vyrastie?“ Takto komentuje na sociálnej sieti svoju fotografiu bývalého vychýreného miesta na Ulici Na vyhliadke Peter Falco Vlašič.

Ožije po rokoch Jamaica

Napísali o nás

Devínska Nová Ves hľadá nového miestneho kontrolóra

grilovať primátoraDevínska Nová Ves hľadá nového miestneho kontrolóra. Na tomto poste pôsobil donedávna Milan Slezák, ktorý sa však k 10. februáru vzdal svojej funkcie. Urobil tak po tom, ako sa po vlaňajších voľbách stal kontrolórom Bratislavského samosprávneho kraja. Informujú Bratislavské noviny.

V Bratislave mali dobiť Benjamina (18), prasknutá lebka a boj o život: Podľa polície je všetko inak!

V utorok večer malo dôjsť v bratislavskej Devínskej Novej Vsi k otrasnému incidentu. Matka 18-ročného Benjamina opísala, že jej synovi ublížili. Mal mať krvácanie do mozgu aj prasknutú lebku. Podľa vyjadrenia polície chlapec komunikuje a okrem poranenia na hlave, pod ktoré sa pravdepodobne podpísal pád na zem, u neho nezistili iné zranenia, ktoré by nasvedčovali tomu, že došlo k fyzickému napadnutiu jeho osoby. Informuje portál topky.sk.

V Devínskej Novej Vsi pribudne ihrisko, kurty aj lezecká stena

V Devínskej Novej Vsi pribudne ihrisko, kurty a lezecká stena. Informoval o tom starosta mestskej časti Dárius Krajčír na sociálnej sieti. „Na tento rok máme viacero plánov pre rozvoj športu v Devínskej, a tak sme ich preberali na prvom tohtoročnom zasadnutí komisie športu a kultúry,“ uviedol starosta. Informuje denník Sme.

Devínska Nová Ves očakáva

Už v pondelok sa môžete zúčastniť na verejnom „grilovaní“ primátora Matúša Valla v Istra Centre. Vo štvrtok bude vernisáž zaujímavej výstavy v Múzeu kultúry Chorvátov  na Slovensku.  Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 031 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *