Hlasujte, zdieľajte, lobujte za ihrisko v Devínskej

Hlasujte, zdieľajte, lobujte
Ján Žatko

Bratislavský samosprávny kraj po prvý raz v histórii spustil projekt participatívneho rozpočtu. O použití štvrť milióna eur môžu rozhodovať obyvatelia kraja hlasovaním na internete. Hlasovať za jednotlivé projekty možno do 27. augusta 2018. Pomôžte zvíťaziť v tomto hlasovaní Devínskej Novej Vsi. Zatiaľ sme prví, ale už iba tesne. Hlasujte, zdieľajte, lobujte.

píše: Ján Žatko

Parkourové a workoutové ihrisko

Bratislavský samosprávny kraj vyčlenil pre túto časť rozpočtu 250 000 €, pričom maximálna výška dotácie na jeden projekt je stanovená na 5 000 €.  V okrese Bratislava IV. súťaží o podporu celkovo 15 subjektov. Pre tento okres bola vyčlenená finančná čiastka vo výške 37 179 €. Úspešní žiadatelia s najvyšším počtom hlasov budú mať čas na realizáciu projektu do konca roka 2018. Mestská časť Devínska Nová Ves sa uchádza o finančnú podporu s projektom „Parkourové a workoutové ihrisko“. Celkový rozpočet projektu: 16 423 €, mestská časť žiada dotáciu 5 000 €, čo je maximálna možná výška dotácie.

Hlasujte, zdieľajte, lobujte
Budova Bratislavského samosprávneho kraja.

Začiatok hlasovania

Projekt Devínskej Novej Vsi je zásluhou aktivity jej obyvateľov od začiatku hlasovania na čele súťaže. 28. júla, iba dva dni po spustení hlasovania, bol náš projekt na prvom mieste v okrese so 249 hlasmi pred projektom „Prebuďme Šípkovú Ruženku! „žiadateľa Združenia Rady rodičov Nejedlého z Dúbravky so 106 hlasmi a projektom „Všetci za stôl – stolný tenis pre všetky deti“ žiadateľa TTC Záhorská Bystrica s 87 hlasov.

Hlasujte, zdieľajte, lobujte
Parkourové ihrisko Brno.

Aktuálny stav hlasovania

Odvtedy počet hlasujúcich za „Parkourové a workoutové ihrisko“ v DNV stúpol na 633 a náš projekt stále vedie v rámci okresu Bratislava IV. Vedenie je však už iba veľmi tesné. Na chrbát nám dýcha projekt „Trávička zelená na škôlkarskom dvore“ v Karlovej Vsi so 619 hlasmi. Ďaleko vzadu na treťom mieste je  projekt „Prebuďme Šípkovú Ruženku!“ z Dúbravky s 368 hlasmi.

Hlasujte, zdieľajte, lobujte
Workoutové ihrisko v Košiciach využívajú aj dôchodcovia.

Hlasujte, zdieľajte, lobujte

Do skončenia hlasovania chýba už iba 10 dní. Dúbravka aj Karlova Ves majú oveľa viac obyvateľov ako Devínska Nová Ves. Napriek tomu však Devínska Nová Ves v súťaži stále vedie. Aj keď iba tesne. Preto priatelia zmobilizujme na posledných 10 dní svoje sily. Hlasujte, zdieľajte, lobujte za výstavbu Parkourového a workoutového ihriska v DNV.

Hlasuje sa na stránke rozhodni-bsk.sk.

Súvisiaci článok

Hlasujte, zdieľajte, lobujte
Street workoutové ihrisko v Piešťanoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *