FCL VW DNV : FK Rača Bratislava 3 : 1

FCL VW DNV : FK Rača
Lolo Moravec

Futbalisti FCL VW DNV s malou pauzou spôsobenou tesnou prehrou 0 : 1 v Moste pri Bratislave, pokračujú vo víťaznom ťažení. V 10. kole III. futbalovej ligy mali za súpera aktuálne druhé mužstvo tabuľky FK Rača Bratislava, ktoré malo na svojom konte jedinú prehru a to s rezervou Slovana Bratislava, ktorému podľahli vysoko 5 : 0.

píše: Lolo Moravec
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV

Prvý polčas

V priamom súboji o druhé miesto sa aktuálne tretia domáca Lokomotíva pustila do svojho súpera bez rešpektu. Jej raketový nástup korunoval úvodným gólom už v 2. minúte Matheus Da Silva Lima.

Matheus Da Silva Lima 1:0

Račania sa nestačili ani poriadne rozhliadnuť a v 14 . minúte inkasovali druhý úder, keď zo štandardnej situácie hlavičkou Filip Janovský poslal domáci tím do vedenia o dva góly.

Filip Janovský 2:0

Vcelku spoľahlivá defenzíva Lokomotívy si vybrala slabšiu chvíľku v 26. minúte, kedy úplne voľný Adam Ščibrány upravil stav stretnutia na polčasových 2 : 1.

Adam Ščibrány 2:1

Druhý polčas

V druhom polčase sa dočkali Devínskonovovešťania gólového zápisu ešte skôr než v prvej časti. V 46 . minúte opäť Filip Janovský zvýšil vedenie svojho mužstva o dva góly.

Filip Janovský 3:1

Rača mala vynikajúcu príležitosť streliť kontaktný gól v70. minúte z pokutového kopu. Kapitán mužstva domácich Aymen Krouma však zneškodnil strelu z bieleho bodu z nohy kapitána Rače Adama Ščibrányho.

Zneškodnená jedenástka.

Rača do konca stretnutia ešte dva razy ohrozila brankára Lokomotívy, no ten už žiadnu loptu za svoj chrbát nepustil. Devínskonovovešťania sú po tomto súboji naďalej na treťom mieste za druhou Račou, ale len vďaka horšiemu skóre. FCL VW DNV : FK Rača Bratislava 3 : 1 (2 : 1).

Hlasy po stretnutí

FCL VW DNV : FK RačaLukáš Luknár, tréner FK Rača Bratislava: Dnes hral futbal druhý s tretím, čo sa dalo označiť ako šláger kola, teda aspoň z pohľadu tabuľky. Bohužiaľ tí diváci nevideli moc futbalu, keďže góly padali len zo štandardných situácií. Čo sa týkalo nejakých herných situácií, o kombináciách sa nedalo hovoriť, lebo dnešným najväčším súperom hráčov bol trávnik. Škoda, myslel som si, že diváci si užijú viac tento duel. Sám som sklamaný. Nedal sa tu hrať futbal .

FCL VW DNV : FK RačaJozef Balog, tréner FCL VW DNV: Ja si myslím, že sa stretli kvalitné mužstvá. Vedeli sme o sile Rače, ktorá to aj potvrdila. My sme mali fantastický vstup do obidvoch polčasov. Po prvej štvrťhodine sme viedli už 2 : 0. Dostali sme taký gól, že sme nezavreli tam tú zadnú tyč, ale futbal je aj o chybách. V druhom polčase sme hneď na začiatku dali tretí gól a to už sa potom chalani aj ukľudnili. Aymen Krouma bol proste úžasný. Chytil fantasticky jedenástku aj ten priamy kop. Chcem ale pochváliť celý kolektív, lebo všetci makali. Chceli sme Raču poraziť, lebo sme ju od návratu do III. ligy ešte neporazili. Ja verím tomu, že sme na správnej ceste.

FCL VW DNV : FK RačaAymen Krouma, kapitán mužstva FCL VW DNV: Nielen ja, ale aj Filip a ostatní sa podieľali na tomto víťazstve. Som strašne rád, že sme vyhrali. Bola to vlastne naša povinnosť po tom predchádzajúcom prehratom zápase, aj keď sme neboli horší. Ja som si už premietol pred zápasom, že ak by bola penalta, tak pôjdem na tú stranu, lebo som vedel, že ten protihráč kope na pravú stranu.