Farmársky trh zaujal

Ján Žatko

Pred týždňom mal v Devínskej Novej Vsi premiéru Farmársky trh. Hoci počasie podujatiu príliš neprialo, záujem o zeleninu, ovocie a domáce výrobky bol veľký. O tom, že Farmársky trh Devínskonovovešťanov zaujal, svedčí aj to, že pozvánka na toto podujatie sa stala najčítanejším článkom na blogu Týždeň v Devínskej v septembri. Minulý mesiac som bol na dovolenke na mieste bez internetu. Preto bolo článkov na blogu menej a preto bolo aj menej čitateľov. V septembri si otvorilo tento blog 4 418 reálnych užívateľov. Počet zobrazení blogu za tento mesiac dosiahol 8 389. Prinášam vám prehľad článkov, ktoré vás najviac zaujali.

píše: Ján Žatko

Harmonogram rozmiestnenia kontajnerov jeseň 2020

Štvrtý septembrový týždeň začala Denova s jesenným rozmiestňovaním kontajnerov na uliciach v Devínskej Novej Vsi. Až do polovice novembra budú na uliciach umiestnené každý týždeň tri veľkokapacitné kontajnery. Harmonogram rozmiestnenia kontajnerov jeseň 2020  sa stal tretím najčítanejším článkom na blogu Týždeň v Devínskej v septembri. Doteraz si ho otvorilo 302 čitateľov.

Zberné hniezda nám už zobrali. Pán starosta, vám to nevadí?

OLO začiatkom septembra začalo odoberať zberné hniezda pri rodinných domoch v Devínskej Novej Vsi. Devínska Nová Ves prešla na vrecový systém zberu separovaného odpadu bez toho, že by sa poslanci miestneho zastupiteľstva mohli k tomuto systému vyjadriť. Dôvod? Starosta Dárius Krajčír nepredložil návrh na prechod na vrecový systém na rokovanie miestneho zastupiteľstva. Tento článok si doteraz otvorilo 351 čitateľov.

Farmársky trh v Devínskej Novej Vsi

farmársky trhV Devínskej Novej Vsi sa už veľmi dlho diskutuje o tom ako veľmi chýba v našej mestskej časti trhový predaj ovocia a zeleniny, kde by sme si mohli kúpiť čerstvé lokálne vitamíny. Aj preto miestny úrad zorganizoval  v sobotu 26. 9. 2020 prvý Farmársky trh v Devínskej Novej Vsi. Farmársky trh Devínskonovovešťanov zaujal. Svedčí o tom aj to, že pozvánka naň sa stala  nielen najčítanejším článkom v septembri, ale zároveň druhým najčítanejším článkom roka 2020 na blogu Týždeň v Devínskej. Článok si doteraz otvorilo 1 409 čitateľov.

Najčítanejšie články roku 2020

K trom najčítanejším článkom mesiaca september pripájam aj dva z troch najčítanejších článkov roku 2020 na blogu Týždeň v Devínskej.

Nová atrakcia Bratislavy za peniaze Devínskonovovešťanov

V júli starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír na Devínskej Kobyle s veľkou slávou otvoril novú atrakciu Bratislavy postavenú za peniaze všetkých Devínskonovovešťanov. Vyhliadkovú vežu v tvare modlivky, ktorá poskytuje úchvatné výhľady na všetky svetové strany. Som presvedčený, že sa čoskoro stane vyhľadávaným miestom turistov. Napriek tomu nie som na spôsob, akým bola nová atrakcia Bratislavy postavená, vôbec hrdý. Doteraz si tento článok otvorilo 1 229 čitateľov a zaradil sa na tretie miesto v čítanosti v roku 2020.

Hľadá sa poslanec Zoroslav Smolinský

Na júnovom zasadnutí začalo miestne zastupiteľstvo mestskej časti Devínska Nová Ves na návrh predsedníčky Komisie na ochranu verejného záujmu Lenky Hlaváčovej konanie vo veci ochrany verejného záujmu, pretože poslanec Zoroslav Smolinský nepodal komisii majetkové priznanie. Tento článok sa stal hitom blogu Týždeň v Devínskej. Dodnes si ho otvorilo 5 893 čitateľov a stal sa tak najčítanejším článkom nielen v tomto roku ale v celej doterajšej existencii blogu Týždeň v Devínskej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *