Devínska Nová Ves od 11. 2. 2019 do 17. 2. 2019

11. 2. 2019
Ján Žatko

Objavili sa prvé snežienky. Neklamný znak blížiacej sa jari. V Devínskej sa opäť plesalo. Okrem toho sa prvýkrát v tomto roku zišli poslanci miestneho zastupiteľstva. Jednou z úloh ktorá ich čaká je aj obnova verejných priestranstiev. Aj taká bola Devínska Nová Ves počas minulého týždňa. Viac sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Obnova verejných priestorov na sídliskách? Tak jednoduché to nebude.

11. 2. 2019Verejné priestory na sídliskách v Devínskej Novej Vsi už roky volajú po obnove. Po masívnych rozkopávkach a výruboch z minulého roka pôsobia ešte zúfalejšie, preto je snaha miestneho úradu o revitalizáciu bývalých ihrísk viac než potešujúca. Navrhované riešenie však pôsobí nekoncepčne a bola by veľká škoda, keby ostalo len pri drobných kozmetických úpravách. Verejné priestory potrebujú komplexnú revitalizáciu, ktorá by ich priblížila obyvateľom a vniesla do nich život. Viktor Švarc navrhuje ako na to.

Pozvánka na miestne zastupiteľstvo

11. 2. 2019V utorok 12. februára sa o 15:00 zišli vo vile Košťálová na Novoveskej 17 po prvýkrát v tomto roku poslanci a poslankyne na rokovaní miestneho zastupiteľstva Devínskej Novej Vsi. Na programe bolo až 34 bodov. Miestne zastupiteľstvo je verejné, Ján Žatko pozýval na účasť každého, koho zaujíma život v našej mestskej časti.

Rokovali poslanci miestneho zastupiteľstva

11. 2. 2019

V utorok 12. februára sa o 15:00 zišli vo vile Košťálová na Novoveskej 17 po prvýkrát v tomto roku poslanci a poslankyne na rokovaní miestneho zastupiteľstva Devínskej Novej Vsi. Na rokovaní sa zúčastnili deviati poslanci, traja sa z rôznych príčin ospravedlnili. Na programe bolo viac ako 30 bodov, napriek tomu sa poslancom podarilo všetky prerokovať a schváliť za 2,5 hodiny. O priebehu rokovania píše Ján Žatko.

Záhada devínskonovoveských ostrovov

11. 2. 2019Prednedávnom pokojné vlny facebookovej skupiny Devínska Nová Ves rozvírila búrlivá diskusia o niekoľkokrát nabúranom ostrovčeku pred obchodom Kraj na Eisnerovej ulici. Mnohé komentáre zarazili Viktora Švarca a inšpirovali ho k tomu, aby sa nad situáciou hlbšie zamyslel a napísal tento článok.

Magazín DTV nás 13. 2. 2019 informoval o

Pouličné nákupy? Pozrite sa, ako v Devínskej vyberajú stojisko na použité oblečenie

11. 2. 2019Obyvateľov Devínskej Novej Vsi rozčuľuje neporiadok okolo zberných nádob na použité šatstvo. Ten vzniká tak, že niektorí ľudia sa v kontajneroch prehrabávajú, na okolí im však nezáleží. Píšu Bratislavské noviny.

V Bratislave už spod zeme vykúkajú prvé snežienky. Poradíme, kde ich môžete zbierať

11. 2. 2019Do jarnej rovnodennosti máme ešte ďaleko, no netrpezlivé snežienky už vykúkajú spopod zeme. Ak zatúžite po kytičke krehkých kvietkov, radšej sa dopredu uistite, že sa práve nenachádzate na chránenom území s vyšším stupňom ochrany. Jediný kvietok by vás totiž mohol vyjsť veľmi draho. Informuje portál bratislava.dnes24.sk.

Nie je vám ľahostajný poriadok v mestskej časti? Môžete pomôcť polícii ako dobrovoľník aj vy

11. 2. 2019Každý, kto by chcel pomáhať polícii aj inak, ako príkladným správaním a dodržiavaním zákonov, môže. Je to jednoduché, môže sa stať dobrovoľným strážcom poriadku. Mestská časť Devínska Nová Ves vyhlásila výzvu, kde pomáhate polícii, a tým aj občanom v mestskej časti Bratislava – Devínska Nová Ves. Informujú Bratislavské noviny.

Lesy v okolí Bratislavy sa podľa SaS rúbu nelegálne, podali trestné oznámenie

11. 2. 2019Strana Sloboda a solidarita podala trestné oznámenie v súvislosti s nelegálnym výrubom lesov v okolí Bratislavy, ako aj podnet na prokuratúru na preskúmanie plánov starostlivosti o lesy v oblasti hlavného mesta. Týka sa to aj lesa na Devínskej Kobyle. Informuje denník Sme.

Ministerstvo dostalo petíciu za ochranu lesov v Bratislave

Na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v Bratislave vo štvrtok odovzdali petíciu, v ktorej obyvatelia žiadajú rezort o zastavenie masívneho a necitlivého výrubu v štátnych lesoch v Bratislave a jej okolí. Poukazujú pritom na Devínsku Kobylu. Pod petíciu, ktorú spustili v septembri 2018, sa podpísalo 5 611 ľudí, vyše 5 000 tak urobilo elektronickou formou. Okrem iných informuje aj denník Sme.

Devínska Nová Ves očakáva

Plesová sezóna v Devínskej Novej Vsi je ešte stále v plnom prúde. Tento týždeň môžete navštíviť nultý ročník farského plesu. Podrobný program najbližších podujatí v DNV nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 839 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný nasledujúci týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *