Devínska Nová Ves od 22. 6. 2022

Ján Žatko

Vandali medzi nami. Počet poslancov v Devínskej Novej Vsi sa ani po voľbách nezmení. Stretli ste sa na Dni farnosti. Zber kuchynského bioodpadu. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Pozvánka na valné zhromaždenie matičiarov

V sobotu 25. júna o 15.00 sa po dlhšom čase uskutočnilo valné zhromaždenie Miestneho odboru Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi. Devínskonovoveskí matičiari na ňom volili nové vedenie a diskutovali o svojich plánoch do budúcnosti. Výbor Matice slovenskej pozýval na stretnutie nielen všetkých matičiarov, ale aj záujemcov o členstvo v Matici slovenskej.

Pozvánka na Deň farnosti

Milí priatelia, srdečne Vás pozývame po troch rokoch nútenej prestávky na Deň Farnosti, ktorý bude v nedeľu 26. 6. 2022 od 15:00 v F-centre. Príďte sa stretnúť s priateľmi, známymi … Pre deti sú pripravené súťaže (a drobné odmeny), pre dospelých guláš, príjemná hudba (k tanci i poslechu), prezentácie aktivít farnosti. Ak by ste radi prispeli drobným občerstvením, môžete ho priniesť v nedeľu o 14.00 do F-centra.“ Týmito slovami pozýval OZ Gaudete každého záujemcu na Deň farnosti, ktorý sa konal cez víkend.

Pozvánka na mimoriadne zastupiteľstvo

V utorok 28. 6. 2022 o 17.00 sa konalo mimoriadne miestne zastupiteľstvo mestskej časti Devínska Nová Ves s jediným bodom programu, ktorým je návrh na výpožičku pozemku spoločnosti Kaufland za účelom vybudovania K Parku. Zastupiteľstvo sa uskutočnilo online prostredníctvom videokonferencie.

Kuchynský bioodpad: dodatočná distribúcia balíčkov

V Devínskej Novej Vsi sa už druhý mesiac úspešne zbiera kuchynský bioodpad. Zberné dni sú dvakrát týždenne. Tí obyvatelia DNV, ktorí si doteraz nestihli vyzdvihnúť distribučné balíčky na zber kuchynského bioodpadu, tak môžu urobiť vo štvrtok 30. 6. 2022.

Fotografie týždňa

Čo si myslieť o tomto primitívnom egoistickom mentálne retardovanom prístupe ľudí k našej prírode? Predpokladám, že tí, ktorí to sem len tak vyhodili, sú samozrejme geopoliticky odborníci, virológovia, lekári, zoológovia, etológovia, behavioristi ale aj odborníci na hokej či futbal… Len ekológiu si ešte nestihli doštudovať… Foto a text Tomáš Hulík. Lokalita Devínskej Jazero.

Magazín DTV nás informoval o

Napísali o nás

Devínska Nová Ves bude mať aj naďalej 12 poslancov

V zastupiteľstve Devínskej Novej Vsi bude aj v nasledujúcom volebnom období (2022 – 2026) sedieť 12 poslancov, teda rovnaký počet ako v súčasnom volebnom období. Rozhodli o tom miestni poslanci tento týždeň na zasadnutí miestneho parlamentu. Volebný obvod bude jeden. Informoval web teraz.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Začali sa prázdniny, slniečko poriadne pripeká a tak najbližšie dni asi strávite každú voľnú chvíľu pri vode. Nezabudnite však ani na kultúru. V nedeľu začína v Devínskej Novej Vsi Kultúrne leto Letným podvečerom s komornou hudbou. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 272 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *