Devínska Nová Ves od 9. 9. 2019 do 15. 9. 2019

Ján Žatko

Na Komisii výstavby a životného prostredia prezentovali developeri svoje projekty. Mestská časť kúpila Devex. Bolo otvorené Ekocentrum. Pozvánky na svätú omšu vo Waitovom lome (nakoniec sa nekonala) a Výšľap na Devínsku Kobylu. Aj o tom sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Pozvánka na svätú omšu vo Waitovom lome

Waitov lom, v minulosti nazývaný Devínsky kameňolom, sa nachádza na západnom svahu vrchu Devínska Kobyla. Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie sa tu už tradične schádzajú veriaci z Devínskej Novej Vsi, ale aj zo širokého okolia, na svätej omši pod holým nebom. Tak to malo byť aj v tomto roku. Žiaľ nakoniec nebolo. O tom prečo bola omša vo Waitovom lome zrušená až v niektorom nasledujúcom článku.

Developerské projekty na komisii výstavby

Zasadnutie Komisie výstavby a životného prostredia dňa 4. 9. 2019 bolo mimoriadne rušné. Okrem členov sa na komisii zúčastnilo asi 30 ľudí. Prítomnú verejnosť zaujali aj developerské projekty na Kolónii – plánovaná výstavba ubytovne na Opletalovej ulici a rozsiahly komplex bytových domov Slnečný vrch I. a Slnečný vrch II.

Voľné miesto na stavebnom úrade

Ak si v súčasnosti hľadáte prácu, máte vzdelanie stavebného smeru a nechcete tráviť hodiny cestovaním v dopravnej špičke, máte možnosť posilniť tím pracovníkov na stavebnom úrade v Devínskej Novej Vsi. Na oficiálnom webe našej mestskej časti je aktuálne vyhlásené výberové konanie na nasledujúce voľné pracovné miesto: Samostatný odborný pracovník vykonávajúci štátnu správu na úseku stavebného poriadku – I. stupňový stavebný úrad.

Pozvánka na Výšľap na Devínsku Kobylu

Uplynulý víkend sa uskutočnil už 13. ročník skvelého športovo-turistického vytrvalostného podujatia Výšľap na Devínsku Kobylu. Šliapalo sa z Devínskej Novej Vsi na Devínsku Kobylu a späť. Účastníci mohli absolvovať toľko okruhov, koľko zvládnu za 12 alebo 24 hodín. Je to naozaj skvelá akcia. Minulý ročník som ju absolvoval a bol som nadšený. V pozvánke na tento ročník som sa snažil priblížiť atmosféru toho minulého.

Mestská časť kúpila Devex

Miestne zastupiteľstvo na svojom mimoriadnom zasadnutí 22. 8. 2019 schválilo kúpu Devexu. Kúpa pozostávala z dvoch častí. Najskôr miestne zastupiteľstvo schválilo kúpu archívu 28 ročníkov periodika Devex od vydavateľa Petra Kruga za 7 tisíc eur. V ďalšom bode schválilo prevzatie značky DEVínskonovoveský EXpres od vydavateľa Petra Kruga za účelom pokračovania vo vydávaní DEVínskonovoveského EXpresu pod hlavičkou mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves.

Magazín DTV nás informoval o

Čo píšu o nás iní

V Devínskej otvorili prvé ekocentrum v kraji

ekocentrumPrvé ekocentrum v Bratislavskom kraji otvorili vo štvrtok v Devínskej Novej Vsi. Ekocentrum bude zamerané hlavne na výchovu detí a mládeže v oblasti ekológie a ochrany prírody. Aktivita sa koná v rámci projektu „Posilnenie biodiverzity a ekologickej siete na území rieky Moravy prostredníctvom manažmentu biotopov a environmentálnej výchovy v ekocentrách“. Informuje denník SME.

Prvý októbrový víkend bude patriť jablkám

Prvý októbrový víkend (5.10.) bude vo viacerých mestách a obciach Bratislavského kraja patriť opäť jablkám. Podujatie je oslavou jabĺk a produktov, ktoré sa z nich dajú vyrobiť. Od sladkých aj slaných koláčov, cez netradičné polievky, kompóty až po jablčné mušty. Návštevníci môžu ochutnať aj samotné čerstvo pozberané chutné jablká od miestnych pestovateľov. Jablkové hodovanie sa uskutoční aj v Devínskej Novej Vsi. Informuje regionálne periodikum MY Pezinok.

Devínska Nová Ves očakáva

Čaká nás ďalší zaujímavý týždeň. V stredu zasadá vo Vile Košťálová miestne zastupiteľstvo a kúsok odtiaľ na štadióne budú futbalisti bojovať o ligové body. Vo štvrtok môžete s odborníkmi pozorovať netopierov a v sobotu je zaujímavý benefičný koncert pre deti v Burundi. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 963 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *