Devínska nezabúda na Anastáziu Veberovú

Ján Žatko

Otvorenie predajne s čapovanou drogériou, program Rozhýb sa v lete! a spomienka na Anastáziu Veberovú. To sú témy, ktoré vás v auguste na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujali. Celkovo si v auguste otvorilo blog Týždeň v Devínskej 5 383 reálnych užívateľov. Počet zobrazení blogu za tento mesiac dosiahol 11 735. A čo vás najviac zaujalo na blogu od začiatku roka? Už od februára neohrozene vedie článok o plánovanej výstavbe Pri rybníku podporenej bývalým starostom Milanom Jamborom.

píše: Ján Žatko

Pulito – predajňa s čapovanou drogériou

Pred pár mesiacmi bola v Devínskej Novej Vsi otvorená predajňa Pulito s čapovanou drogériou. Filozofia predajne je postavená na dvoch pilieroch. Nevytvára zbytočne odpad, pretože produkty sa čapujú do fľašiek, ktoré sa používajú opakovane. Zároveň si zákazník kúpi iba také množstvo produktu, ktoré skutočne potrebuje. Druhým pilierom je sortiment. Predajňa ponúka produkty, ktoré obsahujú minimum chémie a sú najmenej na 90 %  odbúrateľné v prírode. Informácia o tejto predajni sa stala tretím najčítanejším článkom v auguste. Doteraz si ho otvorili čitatelia celkom 487-krát.

Rozhýb sa v lete!

Počas leta som na blogu pravidelne prinášal tipy na ochladenie pri vode. Leto je však aj výborným obdobím na rozhýbanie svojho tela cvičením na čerstvom vzduchu. Preto som vám dal do pozornosti aj program „Rozhýb sa v lete!“, ktorý vám priniesla Workout Academy. Program podporila mestská časť Devínska Nová Ves a starosta Dárius Krajčír a ich zásluhou ste mohli navštevovať počas leta tieto tréningy zadarmo. Informácia o programe sa stala tretím najčítanejším článkom v auguste. Doteraz si ho otvorili čitatelia celkom 489-krát.

Odišla Anastázia Veberová

Anastáziu VeberovúKoncom júla sme sa dozvedeli smutnú správu o tom, že od nás navždy odišla pani učiteľka Anastázia Veberová, ktorá bola v minulosti dlhoročnou predsedníčkou Miestneho odboru Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi. Spomenul si na ňu súčasný predseda miestneho odboru Juraj Strempek. Spomienka na Anastáziu Veberovú sa stala najčítanejším článkom mesiaca august. Doteraz si ho otvorili čitatelia celkom 491-krát.

Zo života pásomníc

Tretí najčítanejší článok od začiatku tohto roku sa týka plánovanej masívnej výstavby v starej časti Devínskej Novej Vsi Pri rybníku. Eva Vargová sa v ňom zamýšľa, aké šance majú obyčajní občania ubrániť sa početným nájazdom developerov  na každú nevyužitú plochu či prieluku v zástavbe našej mestskej časti. Doteraz si tento článok otvorili čitatelia celkom 973-krát.

Dom so zelenou strechou v DNV – rozhovor s majiteľmi

júliDruhý najčítanejší článok od začiatku tohto roku je rozhovor Jany Kočvarovej s rodinou Vilhanovou z júla o ich skúsenostiach s bývaním v dome so zelenou strechou v Devínskej Novej Vsi. Tento rozhovor je pokračovaním jej článku Ženy o zelených strechách a skutočne vás veľmi zaujal. Doteraz ste si ho totiž otvorili celkom 1 042-krát.

Prvý kostlivec vylieza zo skrine

Najčítanejší článok tohto roku sa tiež týkal výstavby Pri rybníku. Vo februári som v ňom Informoval o tom, že na stránke enviroportál.sk bol zverejnený zámer vybudovať v DNV v trojuholníku tvorenom Istrijskou ulicou tesne pred viaduktom, potokom Mláka a železničnou traťou obrovský komplex. Žiaľ, medzi dokumentami, ktoré predložil investor v rámci žiadosti o schválenie zámeru je aj súhlas starostu Milana Jambora s uvedenou výstavbou. Doteraz si tento článok otvorili čitatelia celkom 1 663-krát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *