Devínska Nová Ves od 9. 7. 2018 do 15. 7. 2018

Devínska Nová Ves od 9. 7. 2018
Ján Žatko

Milí čitatelia, prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 9. 7. 2018 do 15. 7. 2018.  V tomto newsletteri nájdete súhrn článkov, ktoré boli uverejnené na blogu Týždeň v Devínskej v uplynulom týždni. Dozviete sa napríklad o čudnom prenájme klenbovej pivnice v Mýtnici, o programe Kultúrneho leta v Devínskej ale aj o tom, ako bude fungovať blog Týždeň v Devínskej počas volebnej kampane. Okrem toho uvádzam prehľad článokv uverejnených v iných médiách o DNV. Na záver sa dozviete o udalostiach, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Čudný prenájom v Devínskej Novej Vsi

Devínska Nová Ves od 9. 7. 2018 Predminulý týždeň na rokovaní miestneho zastupiteľstva poslanci schválili tesnou väčšinou prenájom klenbovej pivnice v objekte budovy Mýtnice na Istrijskej 49. Postup, akým sa to udialo je ukážkovým príkladom toho, že transparentnosť je súčasnému starostovi a väčšine súčasného poslaneckého zboru úplne neznámy pojem. Prečo si myslím že ide o čudný prenájom?

Saganománia nielen u nás na Slovensku

Devínska Nová Ves od 9. 7. 2018 V júli tak ako každý rok vrcholí na celom Slovensku vrátane Devínskej Novej Vsi saganománia. Na obrazovkách televízie môžeme sledovať Tour de France. Ponúkam vám  svoj článok spred troch rokov na túto tému a na záver krátky aktuálny dodatok k nemu.

Pozvánka: Slovensko kolom dokola

Devínska Nová Ves od 9. 7. 2018 V marci uskutočnila devínskonovoveská farnosť zaujímavú a pútavú púť do Svätej zeme a Jordánska. Na august pripravuje úplne odlišné, ale tiež veľmi zaujímavé podujatie. Týždennú cestu okolo Slovenska na motocykloch pod názvom Slovensko kolom dokola. Garantom oboch podujatí je farár Andrej Kalamen.

Otvorený list starostovi Milanovi Jamborovi

Devínska Nová Ves od 9. 7. 2018 Už od apríla tohto roku je na križovatke Janšákovej a Opletalovej ulice nefunkčná informačná tabuľa miestneho úradu. Nejaký vandal na nej rozbil sklo a miestny úrad nie je schopný ani za tri mesiace dať tabuľu zaskliť. Na môj podnet na portál Odkaz pre starostu miestny úrad nereagoval. Na podnet poslanca Michala Gašparíka miestny úrad reagoval tak, že tabuľa zmizla. Napísal som preto starostovi Milanovi Jamborovi nasledujúci otvorený list.

Pozvánka: Kultúrne leto v Devínskej Novej Vsi

Devínska Nová Ves od 9. 7. 2018 Prázdniny sú v plnom prúde a devínskonovovešťania sa vybrali na dovolenky. Užívame si chvíle voľna na horách, pri mori alebo aj na poznávacích zájazdoch. Deti si užívajú väčšiu voľnosť u starých rodičov a zažívajú s novými kamarátmi nové dobrodružstvá. Parkoviská v Devínskej Novej Vsi na určitý čas nepraskajú vo švíkoch tak ako obyčajne. Tí, ktorí zostali doma môžu okrem krásnej prírody, ktorú ponúka okolie našej mestskej časti využiť leto aj na návštevu kultúrnych podujatí. Tak ako každý rok, aj tentoraz na vás čaká Kultúrne leto v Devínskej pripravené Istra Centrom.

Čiastočná uzávierka križovatky Opletalova – Jána Jonáša

Devínska Nová Ves od 9. 7. 2018 Magistrát začal opravovať cestu pred železničnou stanicou v Devínskej Novej Vsi. S opravou súvisí čiastočná uzávierka miestnej komunikácie Opletalova – Jána Jonáša obojsmerne, od križovatky ulíc po železničný podjazd v dĺžke cca 372 m a zároveň zmena liniek MHD.

Komunálne voľby a Týždeň v Devínskej

Devínska Nová Ves od 9. 7. 2018 Komunálne voľby sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 10. novembra 2018. Rozhodnutie predsedu Národnej rady o vyhlásení týchto volieb vyšlo 10. júla 2018 v Zbierke zákonov. Tým dňom sa zároveň oficiálne začala volebná kampaň pred komunálnymi voľbami. V nasledujúcom článku uvádzam  pre kandidátov ale aj voličov dôležité informácie týkajúce sa zverejňovania článkov na blogu týždeň v Devínskej počas volebnej kampane.

Primátor Bratislavy informoval petičný výbor o krokoch mesta ohľadom zachovania zákazu hazardu v Bratislave

Magistrát informoval na svojej webovej stránke, že hlavné mesto dostalo koncom júna Uznesenie Krajského súdu v Bratislave, ktorým rozhodol o nezákonnosti VZN o zákaze hazardu v Bratislave. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal zvolal na 9. júla pracovné stretnutie členov petičného výboru a pracovnej skupiny zloženej z poslancov mestského zastupiteľstva, aby ich informoval o tomto uznesení, ako aj o právnych krokoch mesta voči tomuto uzneseniu.

Z plánu rekonštrukcií ciest opravila Bratislava vyše 60 km

Portál teraz.sk informoval o brífingu primátora Bratislavy Iva Nesrovnala, podľa ktorého sa v Bratislave už opravilo viac ako polovica z plánovaného rozsahu 50 ciest. Spomenul aj začiatky prác na oprave privádzača do Devínskej Novej Vsi a na Opletalovej ulici na križovatke s Ulicou Jána Jonáša obojsmerne po železničný podjazd.

DOPRAVA: Dúbravka si vydýchne, viadukt na Bory by mali otvoriť 12. júla o piatej ráno + VIDEO

Bratislavský kuriér informoval o oprave železničného viaduktu, kvôli ktorej bola viac ako týždeň uzavretá Agátová ulica a nedalo sa tadiaľ dostať z DNV do Dúbravky.

Čiastočná uzávierka Opletalova – Jána Jonáša

Mesto Bratislava informuje o čiastočnej uzávierke miestnej komunikácie Opletalova – Jána Jonáša z dôvodu opravy komunikácie technologickým spôsobom.

Najbližšie dni prinášajú dopravné obmedzenia, diaľnica D1 v smere na Trnavu bude uzavretá

Denník SME píše o obmedzení dopravy v Devínskej Novej Vsi kvôli oprave cesty pred železničnou stanicou.

V Bratislave horel rušeň vlaku

Portál aktuality.sk informoval o tom, že v piatok 13. 7. 2018 bola prerušená z dôvodu požiaru rušňa prerušená železničná doprava v úseku Devínska Nová Ves – Zohor.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

Letné prázdniny sú v plnom prúde. Bratislavské cesty sa trochu vyprázdnili, na druhej strane ďalej pokračujú ich masívne opravy. Začali sa opravovať aj cesty v Devínskej a preto budeme musieť v najbližších týždňoch pretrpieť určité dopravné obmedzenia. Ale aj počas leta sa v Devínskej Novej Vsi uskutoční séria zaujímavých kultúrnych podujatí. Postará sa o to ako vždy Istra Centrum a niekoľkými koncertami rozšíri ponuku aj Tarzania.  Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 395 fanúšikov. Pozvite aj svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi. Teraz máte o dôvod viac sledovať Týždeň v Devínskej, keďže DTV má v júli a Devex v júli aj auguste technickú prestávku. Týždeň v Devínskej sa tak na dlhé obdobie stane jediným zdrojom čerstvých informácií o DNV.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *