Devínska Nová Ves od 9. 4. 2018 do 15. 4. 2018

Devínska Nová Ves od 9. 4. 2018Milí čitatelia, prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 9. 4. 2018 do 15. 4. 2018. Nájdete tu súhrn článkov, ktoré boli uverejnené v blogu Týždeň v Devínskej v uplynulom týždni. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV. Nájdete tu aj odkazy na články o Devínskej Novej Vsi v iných médiách a na záver prehľad udalostí, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

Babča, bude tu vždy tak pekne?

Úvaha Evy Vargovej o tom ako sa nenávratne ničí  posledná zelená spojnica medzi Kobylou, sídliskom a dedinou a padá exkluzívna šanca na zriadenie toho, čo v Devínskej Novej Vsi nemáme : korza i krajinného námestia.

Pozvánka na volejbal

Dievčatá a ženy sa stretávajú každú stredu na ZŠ I. Bukovčana aby si zahrali volejbal. Väčšinou ide o mamičky na plný úväzok. Alexandra Madajová pozýva ďalšie záujemkyne o volejbal, aby sa pripojili.

Pozvánka na futbal

Lolo Moravec pozýval na dohrávku 16. kola III. ligy Bratislavského futbalového zväzu FCL VW Devínska Nová Ves : FK Slovan Most pri Bratislave, ktorý sa odohral v stredu 11. 04. 2018.

Zomrel Martin Libjak

V piatok 6. apríla 2018 náhle zomrel Martin Libjak, bývalý člen výboru Miestneho odboru Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi.

Šesť hercov čaká režiséra v Istra Centre

V piatok 6. apríla bola v Istra Centre premiéra divadelnej hry „Šesť hercov čaká režiséra“ v podaní hercov Činoherného klubu Bratislava a ich hostí. Na záver pripravili členovia klubu prekvapenie pre herečku Hanu Letkovú, ktorá bude onedlho oslavovať okrúhle narodeniny.

Blog Týždeň v Devínskej – prvých 100 dní

Uplynulo presne 100 dní odvtedy, čo uzrel svetlo sveta blog Týždeň v Devínskej, prvý informačno-spravodajský blog pre obyvateľov a návštevníkov Devínskej Novej Vsi.

Ľudia, veď starosta sa vám smeje do tváre

Starosta mestskej časti Devínska Nová Ves Milan Jambor reagoval v DTV na protesty obyvateľov proti výstavbe parkoviska medzi cintorínom a Domom sociálnych služieb Senecio.

FCL VW DNV : FK Slovan Most pri Bratislave 0 : 1 (0 : 0)

Reportáž Lola Moravca z dohrávky 16. kola III. futbalovej ligy FCL VW DNV : FK Slovan Most pri Bratislave 0 : 1 (0 : 0).

Magazín DTV nás informoval

Poznáme ocenené osobnosti Bratislavského kraja za rok 2017

Portál Bratislava24 informoval o tom, že bratislavská župa už po 16-krát ocení osobnosti, ktoré sa výraznou mierou pričinili o rozvoj nášho regiónu. Slávnostný galavečer sa uskutoční 19. apríla v Divadle Aréna. Medzi ocenenými je aj rodák z Devínskej Novej Vsi, historik a archivár Jozef Klačka.

VIZUALIZÁCIA: Takto budú vyzerať nové bazény, ktoré na jeseň pribudnú v Lamači

Bratislavské noviny priniesli vizualizáciu komplexu bazénov, ktoré budú otvorené už na jeseň v nákupnom centre Bory Mall.

FOTO: Otvorte Srdce pri vynovenom altánku neďaleko Devínskej Novej Vsi

Portál Bratislava24 informoval o oprave altánka v lokalite Srdce nad sídliskom Podhorské a o pripravovanej akcii Otvorme Srdce 2018.

Poslanec P. Hanulík zváži kandidatúru na starostu Devínskej Novej Vsi

Bratislavské noviny informovali, že poslanec bratislavského mestského zastupiteľstva Peter Hanulík zvažuje, že po presťahovaní sa z Dúbravky do Devínskej Novej Vsi sa v mieste nového trvalého bydliska bude uchádzať o post starostu.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

Vyzerá to tak, že po dvojtýždňovom odklade sa v pondelok 16. 4. 2018 začne avizovaná rekonštrukcia betónovej cesty medzi Opletalovou ulicou a ulicou Jána Jonáša, ktorá prinesie značné skomplikovanie dopravy na Kolónii, hlavne na Opletalovej ulici. Futbaloví fanúšikovia sa v stredu 18. 4. 2018 na zápase domácej FCL VW DNV možno dočkajú prvého jarného víťazstva našich futbalistov. V sobotu 24. 4. 2018 sa bude na Námestí Jána Kostru opäť otvárať turistická sezóna tradičným podujatím Samove hry. Bližšie podrobnosti o týchto, ale aj o ďalších očakávaných udalostiach sa dozviete v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. Stránka má momentálne 199 fanúšikov. Možno práve vy budete jubilejný dvojstý fanúšik.

S úctou

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *